Зусилля бердичівського природоохоронного активіста Олега Козловського не пропали даремно — РІО Бердичів

Субота, 25 Вересня

  • vistavka800

Зусилля бердичівського природоохоронного активіста Олега Козловського не пропали даремно

23 лип. 2021 Олександр Доманський

Саме він послідовно і наполегливо вже кілька років бореться за чистоту нашої рідної Гнилоп’яті, виступаючи на сесіях рад різних рівнів, залучаючи правоохоронні органи та активістів. Він був у 2017 році ініціатором кримінальної справи проти підприємства «КЕС», очисні споруди якого на сьогодні є єдиним місцем очистки як промислових так і побутових каналізаційних стоків Бердичева.

Минулого понеділка відбувся остаточний суд по цій справі і було оголошено вирок. Чомусь про цей вирок сам активіст навіть не повідомив на своїй фейсбук-сторінці, хоча раніше активно цікавився ходом цього розслідування.

І лише з сьогоднішнього повідомлення прокуратури можна дізнатись про результати судового розгляду:

«Бердичівською окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом порушення правил охорони вод, що спричинило забруднення поверхневих вод та зміну їхніх природних властивостей і створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля, скоєного керівником підприємства.

Вироком Бердичівського міськрайонного суду особу визнано винним у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 242 КК України та призначено покарання у виді штрафу на суму 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також з посадовця стягнуто процесуальні витрати за проведення інженерно-екологічних експертиз на загальну суму 30 тис. грн.

Установлено, що керівник приватного підприємства, приймаючи від місцевих підприємств та установ каналізаційні стічні води, зобов’язаний був очищати їх відповідно до встановлених чинним законодавством норм, правил та технічних стандартів, і лише тоді скидати у водойму.

Однак обвинувачений тривалий час, з 2016 по 2018 роки, порушуючи правила охорони вод та інші вимоги, допустив наднормативний скид недостатньо очищених та неочищених зворотних вод і забруднюючих речовин до р. Гнилоп’ять.

Унаслідок цього каналізаційними стоками забруднено поверхневі води річки, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля.

Таке грубе порушення законодавчих норм викликало значний резонанс серед місцевих жителів, які потерпали від забруднення водойми.

Наразі встановлено, що керівником підприємства вжито природоохоронних заходів, зокрема, розпочато ремонт та модернізацію очисних споруд, закуплено обладнання на суму понад 1 млн. грн.»

А під час телефонного коментаря, за яким ми звернулись до представників «КЕСу» прозвучало, що на сьогодні заборгованість міського водоканалу перед підприємством складає близько 4,5 мільйони гривень. І якби цей борг був виплачений, то й реконструкція очисних споруд була б уже завершена.

Ось тут і виникає питання: хто винен у забрудненні річки? «КЕС», який недостатньо очищає, чи водоканал, який недостатньо платить, чи самі мешканці Бердичева, борг за спожиту воду яких теж перевищує мільйонні суми.

 

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.