Навіть у люті морози бердичівські водолази працюють на повну. Фото — РІО Бердичів

Середа, 14 Квітня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Навіть у люті морози бердичівські водолази працюють на повну. Фото

І це вони продемонстрували під час планових навчань на річці Гнилоп’ять сьогодні зранку. Надворі дійсно було ну дуже морозно і вітряно, особливо поблизу води, а тому хлопцям і чоловікам з комунальної пошуково-рятувальної служби на воді не позаздриш. Адже якими б не були погодні умови, вірогідність того, що доведеться рятувати людину, немала. А взимку вона підвищується, бо любителі порибалити виходять на лід, який не завжди міцний, і такі виходи часто можуть стати небезпечними.

Як розповів журналістам керівник навчань – начальник відділу з питань НС та ЦЗ Віктор Рябушко, кожного року у Бердичеві проводяться такого роду навчання за участю працівників пошуково-рятувальної служби на воді та спеціалізованої служби з цивільного захисту. Динаміка навчань є поетапною, тобто спочатку до диспетчера надходить сигнал про те, що людина потопає чи провалилася під лід, далі диспетчер оповіщає відповідні служби, а рятувальники тим часом повинні дуже швидко, оперативно і злагоджено проводити рятувальні дії. Кожна хвилина вартує людського життя і зволікати тут аж ніяк не можна.


Згідно зі сценарієм навчань, що проходили на річці сьогодні, три рибалки провалилися під лід в зоні відповідальності пошуково-рятувальної служби. Людина це побачила, повідомила черговому диспетчеру, а той діє відповідно до діючої інструкції. Далі організовується пошук і порятунок людей безпосередньо на водному об’єкті. У даному випадку спочатку рятувальники витягали постраждалого з води за допомогою човна, до якого була прив’язана мотузка, і саме її тягнули двоє інших рятувальників, котрі стояли на березі. Обов’язково тому, кого рятують, кидають круга, за який потрібно вхопитися руками.


У другому випадку порятунку людини використовували драбину та прив’язаний до мотузка круг, а на березі постраждалому було надано першу медичну допомогу та транспортовано на носилках до карети швидкої з подальшим транспортуванням до медичного закладу.
Напевно, найефектнішим, але водночас екстремальним для даного температурного режиму виявився порятунок рибалки, який не лише провалився на льоду, а й пішов під воду. У цій ситуації був задіяний водолаз, який у спеціальному костюмі та зі спеціальним спорядження занурювався, аби дістати людину. За словами рятувальників, у костюмі зберігається температура тіла, проте найперше стає холодно в руки та голову, тому це дійсно нелегка робота.


Віктор Рябушко зазначив, що загалом мета навчань була досягнута, рівень підготовки служби відповідає нормативним документам і вона готова діяти за призначенням. Усі задіяні особи працювали швидко, була видна спільна робота і у плані пошуку, і у плані надання першої медичної допомоги.


У зоні відповідальності служби протягом минулого року не було зафіксовано жодного потопельника, що говорить про гарну організацію роботи начальника служби та працівників. Всього в комунальній пошуково-рятувальній службі працює 8 осіб: рятувальники, начальник, бухгалтер, диспетчер. Заробітна плата у людей, які мають рятувати життя іншим на воді, становить 5000-6000 гривень. Зрозуміло, що вони хочуть достойної оплати своєї праці, але на даний момент поки що цього немає. Хоча заплановано змінити деякі підходи до роботи, аби служба надавала платні послуги іншим районам і містам, тим самим заробляла власні кошти і змогла покращити матеріальний стан працівників.


Начальник служби, а ним став депутат Бердичівської міської ради Валерій Шелепа і його лише недавно призначили на посаду, і сам наголосив, що робота цих людей дуже важка, але тут працюють справді професіонали, тому місто може бути спокійним. Тим більше, що колектив без перебільшення є професійним, бо готувався роками, а тому новому начальнику працювати з ними легко. В майбутньому планують покращити матеріальну базу, бо саме таке завдання поставив міський голова Сергій Орлюк. Костюми рятувальників, будівля станції, обладнання – все буде зроблено, замінено, відремонтовано. Адже потрібно, щоб люди працювали у гарних умовах і зміни хочуть робити завдяки не бюджетним коштам, а завдяки меценатам, благодійним фондам та людям, які проживають у Бердичеві. І такі кроки вже робляться, адже Валерій Шелепа продемонстрував присутнім, що депутат міської ради Ірина Піскун забезпечила повністю службу відповідними засобами для надання первинної допомоги: бинти, засоби від опіків, нові французькі ноші, які можуть складатися вдвоє і на яких можна тягнути людину по льодові завдяки гарній обтічності, та багато іншого. Все це необхідне для роботи пошуково-рятувальної служби на воді, хоча, як кажуть, краще б нічого не траплялося і всього цього не доводилося застосовувати.

poshukova sluzhba1

poshukova sluzhba2

poshukova sluzhba3

poshukova sluzhba4

poshukova sluzhba5

poshukova sluzhba6

poshukova sluzhba7

poshukova sluzhba8

poshukova sluzhba9

poshukova sluzhba10

poshukova sluzhba11

poshukova sluzhba12

poshukova sluzhba13

poshukova sluzhba14

poshukova sluzhba15

poshukova sluzhba16

poshukova sluzhba17

"poshukova

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.