Роздрукувати цю сторінку

Новий рік минув, а за ялинки бердичівлян нині штрафують

Минуло трохи більше місяця, як закінчилося свято Нового року. Більшість бердичівлян вже винесли з осель новорічні ялинки, якщо, звісно, не вирішили це зробити у березні, як зазвичай дехто полюбляє жартувати. Та поки одні традиційно вже відсвяткували зимові свята і позбулися зелених дерев, інші зараз за них отримують штрафи.

Мова йде про продавців новорічних красунь, які у грудні місяці вже створюють святкову атмосферу містянам, розташовуючи біля входу у центральний ринок справжню алею з ялинок і сосон. От тільки така алея «вилізла боком» двом чоловікам, на яких за торгівлю деревами біля ринку було складено протоколи про адміністративні правопорушення.


Саме їх і розглядали члени адміністративної комісії. А розглядали саме зараз тому, що лише минулого тижня на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради було затверджено новий склад адміністративної комісії, яку очолив перший заступник міського голови Артем Азізов. До затвердження складу із 12 осіб засідання не проводилися, а старий склад комісії своє останнє засідання провів ще у грудні. От і виходить, що за більш ніж місяць протоколів назбиралося чимало і продаж ялинок обговорювали аж на початку лютого.


Один із продавців прийшов на засідання, з протоколом погодився, але запевнив, що проблема полягає у відсутності місця для торгівлі ялинками, і тягнеться ця проблема вже не один рік. За словами чоловіка, зелені новорічні дерева він зрізав у лісництві, всі документи на них мав при собі, все законно. Але місця для торгівлі немає, біля ринку продавати заборонено, тому то представники Бердичівського відділу поліції 18 грудня і склали відповідний протокол.


Згідно зі статтею 159 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення правил торгівлі на ринках тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Члени адміністративної комісії спільним рішенням призначили чоловікові покарання у вигляді штрафу. Бердичівлянин з таким «вироком» погодився, аналогічну суму призначили ще одному продавцю ялинок, але той на засідання не прийшов, тому отримає відповідне сповіщення про те, що потрібно сплатити штраф.

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук