Роздрукувати цю сторінку

Від сьогодні Бердичів повертається до загального карантину

Після більш ніж двотижневого локдауну, запровадженого на території України з 8 січня, вже сьогодні всі міста України, в тому числі і Бердичів, повертаються до звичного загального карантину. Адже за час, коли більшість власників магазинів та контейнерів на ринках, що займаються реалізацією товарів промислової групи, а також тих підприємців, діяльність яких реалізована на надання послуг, окрема харчування, змушені були тимчасово припинити свою роботу, рівень захворюваності, за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, стабілізувався.

Себто немає такої великої кількості зафіксованих за добу випадків захворювання на СOVID-19, як це було раніше, що показники перевищували цифру у 10 тисяч. Натомість щодня спостерігається набагато більша кількість одужалих від коронавірусної інфекції, аніж захворілих, а чисельність зайнятих ліжкомісць у лікарня знизилася до менш ніж 30%.
Але загальний карантин все ж має ряд заборон як для громадян, так і для міського транспорту, закладів харчування, освіти, культури та спорту, а також готелів медичних установ і релігійних.


Отож, заборонено:

1. Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.

2. Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.

3. Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.

4. Проведення масових культурних (зокрема концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь понад 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи, необхідні для забезпечення роботи органів влади).

5. Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.

6. Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж наявна кількість сидячих місць (крім метро).

7. Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля.

8. Розміщення в закладах харчування понад 4 повнолітні особи за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри.

9. Робота суб'єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метра, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту.

10. Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).

11. Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

12. Робота закладів громадського харчування від 23:00 до 07:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00.

13. Перебування в громадському транспорті та у громадських будинках і спорудах без вдягнутої маски, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.

14. Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.

15. Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).

16. Відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

17. Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває понад 50% учнів та персоналу закладу освіти.

18. Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).

19. Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше від однієї особи на 20 квадратних метрів.

20. Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.

21. Перетин КПВВ на тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).

22. Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше).

 

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук