Роздрукувати цю сторінку

У Бердичеві комісія затвердила карантинні обмеження «червоної зони»

Засідання комісії з питань ТЕБ та НС відбулося у вівторок об 11-й годині. І хоча всі карантинні обмеження на засіданні були обговорені та затвердженні, протокол на Офіційному порталі все ж опублікували дещо згодом, адже потрібно було внести деякі поправки, рекомендації та уточнення, зокрема, як ми повідомляли в попередній публікації, щодо другого санітарного дня на бердичівських ринках.

Нагадаємо, що у «червоній зоні» враховують також обмеження зеленого, жовтого та помаранчевого рівня епідемічної небезпеки. Таким чином комісія затвердила у Бердичеві ряд заборон. Найперше це відвідування закладів освіти здобувачами освіти, про що ми вже писали, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.


Заборонено працювати і приймати відвідувачів закладам культури, торгово-розважальним центрам та іншим закладам, котрі провадять розважальну діяльність. Що ж стосується барів, ресторанів та кафе, то закривати їх не будуть. Умовою їхньої роботи є приймання відвідувачів на літніх майданчиках, а також розміщення всередині закладу не більше двох осіб за столиком та не більше 50% наповненості приміщення людьми. На вході обов’язково має бути інформація про це, а власники закладів повинні контролювати дотримання умов перебування встановленої кількості осіб та санітарних вимог.
Продуктові магазини, аптеки, магазини, що реалізують гігієнічні засоби, пальне, ветеринарні препарати, насіння та садові матеріали, банки, СТО, пошти, заклади з ремонту та обслуговування комп’ютерної техніки - працюють. Стосовно промислових магазинів, то на засіданні комісії до цього питання підійшли дуже детально. Міський голова зазначив, що у продуктових магазинах відвідуваність значно більша, аніж, наприклад, у магазинах будівельних матеріалів, господарчих тощо. На підприємствах, для прикладу, також працює значно більше людей. Тому давати одним працювати, а інших закрити – не резонно. Було прийняте рішення, що ці магазини працюватимуть за принципом продуктових – 1 особа на 10 кв.м площі.


Аналогічне рішення приймали і щодо фітнес-залів та басейну, аргументуючи, що зали великі і люди, якщо займатимуться по 1 на 10 кв.м площі, не скупчуватимуться. Перукарні, як було зазначено, і так дотримуються вимог, адже в основному приймають відвідувачів за попереднім записом, тому скупчення там немає. Але міський голова наголосив, що у разі порушення введених обмежень, а контроль за цим проводитиметься створеними мобільними бригадами, заклади будуть закриті, а власників притягнуть до відповідальності.


Заборону на регулярні та нерегулярні перевезення автомобільним та залізничним транспортом не вводять, так само, як і посадку пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення. Їздитимуть службові та орендовані автомобільні транспортні засоби підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху. У міських маршрутках наповненість має бути лише на сидячих місцях, пасажири знаходитись у салоні в масці.


Насамкінець на засіданні зазначили, що роботу по інформуванню населення щодо дотримання санітарних норм, дистанції, носіння масок потрібно постійно проводити і у посиленому режимі. А також особливу увагу варто звернути на стихійну торгівлю по вулицях Маложитомирській, Миру та 30-річчя Перемоги, що прилеглі до центрального ринку.

chervzona 1

chervzona 2

chervzona 3

chervzona 4

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук