Як знайомилися бердичівські чоловіки і жінки завдяки газеті 20 років тому — РІО Бердичів

Четвер, 24 Вересня

  • Бердичівський Базар

Як знайомилися бердичівські чоловіки і жінки завдяки газеті 20 років тому

Ми продовжуємо публікувати інформацію про те, чим жив Бердичів 20 років тому і, звісно, трохи менше, та які актуальні теми висвітлювалися на сторінках газети «РІО-Бердичів» з початку її створення та виходу першого примірника у світ у 2000-му році.

Проте політика політикою, культура культурою, протести протестами, а особисте життя – важливіше всього. І написати таку відволікаючу від сірих трудових буднів замітку нас підштовхнули оголошення в газеті, розміщенні у рубриці «Знайомства». Нині, в період розвитку комп’ютерних технологій, інтернету, активній діяльності шлюбних агенцій тексти тих, хто бажає знайти свою другу половинку для щасливого спільного життя, не здаються чимось дивним. Більше того, за роки ці тексти стали своєрідним кліше, моделлю того, як потрібно будувати оголошення правильно. Хоча іноді все ж трапляються нестандартні, креативні та доволі інтригуючі розповіді про себе та супутницю чи супутника, яких шукають і на яких з нетерпінням чекають.


А от раніше, хай не 20 років тому, адже, гортаючи сторінки «РІО-Бердичів» за 2000, 2001 чи 2002 роки, різноманіття оголошень про знайомства не знайдеш, лише поодинокі пошуки кандидата на роль чоловіка чи дружини. Причому вимоги до такого кандидата чи кандидатки були доволі непрості, тоді як в описі про себе бердичівляни дотримувались мінімалізму та лаконічності.


Причому, якщо одні для знайомства писали звичайний текст, то в інших виходили мало не мемуари, аби привернути увагу. Були й такі, чиї оголошення так і демонстрували всю відвертість, розкутість та аж ніяк не сором’язливість. Деякі тексти виглядали кумедно, але що ж поробиш, як інтернету тоді не було, а влаштувати особисте життя у такий спосіб хотілося.


Варто також нагадати, що мобільних телефонів тоді ще бердичівляни не мали, такі номери почали з’являтися в знайомствах дещо пізніше – у 2004-2005 роках. Тому в текстах оголошень вказували адресу, аби кандидат зміг написати листа. Тоді ж люди не боялися оприлюднювати серію і номер власного паспорту. Ба, більше, серед написаного є й оголошення не лише про пошук кандидата на роль дружини чи чоловіка, а й просто для особистих пристрасних зустрічей, побачень 3-4 рази на місяць та навіть спонсора для ремонту в квартирі або ж для початку «на пробу».


Що не кажи, а нині таких оголошень в газеті вже й не побачиш. Тим більше, щоб були такі креативні. Звісно, в інтернеті, на сайтах знайомств, є багато чого, але, гортаючи підшивки тих років, розумієш, як все змінюється з часом: люди, їхні бажання, прагнення, погляди на життя. Та друковані газетні видання бережуть пам’ять про ті роки - своєрідні, інші, по-своєму цікаві та незабутні.

znakomstva 1

znakomstva 2

znakomstva 3

znakomstva 4

znakomstva 5

znakomstva 6

znakomstva 7

 znakomstva8

znakomstva 9

znakomstva 10

znakomstva 11

znakomstva 12

znakomstva 13

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.