З 1 червня у Бердичеві стартує купальний сезон — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

З 1 червня у Бердичеві стартує купальний сезон

Про це на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради у середу, 27 травня, повідомив начальник міської комунальної пошуково-рятувальної служби на воді Олександр Ковальчук. А перед тим, як озвучити дату початку купального сезону, розповів про готовність до нього служби, аналізуючи попередній купальний сезон 2019 року.

За словами Олександра Ковальчука, служба за призначення постійно готова виконувати завдання по створенню безпечних умов для відпочинку бердичівлян біля води в зоні відповідальності служби. Аналізуючи купальний сезон минулого 2019 року, начальник міської комунальної пошуково-рятувальної служби на воді зазначив, що було виділено кілька проблемних аспектів. Найперше – часте перебування дітей віком 3-7 років поза увагою дорослих. Тобто діти знаходилися на березі, а батьки сидять в 10-15 метрах від води, відволікається і увага, відповідно, за дітьми притупляється.


Крім того, при високій температурі повітря від 40 до 50 градусів на сонці дуже багато людей знаходилися без головних уборів. В основному це стосувалося найбільше дітей і осіб похилого віку. А також при високій температурі багато відпочиваючих вживали алкогольні напої і доводилося постійно роз’яснювати правила поведінки в зоні відпочинку. Цим займалися і начальник служби, і водолази.

Протягом 2019 року і станом на сьогодні потерпілих осіб у зоні відповідальності служби не було. Результатом цього, як запевнив Олександр Ковальчук, є добре налагоджена інформаційна робота служби, професійна підготовка рятувальників та робота медиків. На сьогоднішній день МКПРС укомплектована 5 водолазами-рятувальниками та диспетчером, а це є 100-відсоткова укомплектованість. Заняття з цивільного захисту працівників служби проводяться, план виконується і служба готова до початку нового купального сезону.


У весняно-літній купальний сезон служба готується запобігати проявам порушень заходів безпеки на воді та біля водного об’єкта. Саме тому постійно проводяться інструктажі та методичні заняття щодо надання допомоги потерпілим. Проводиться перевірка та підготовка до використання матеріально-технічних засобів та водолазного спорядження. Окремо підготовлюють технічні засоби інформування населення, а перед початком купального сезону водолази проводять очистку дна зони купання.


Вже було проведено обстеження бази стоянки, пірса, оглядової вежі на предмет подальшої експлуатації, про що складено Акт комісії міськвиконкому.
А протягом купального сезону, який попередньо заплановано з 01 червня по 31 серпня цього року, водолази посилено чергуватимуть на воді на чолі з начальником служби згідно графіків чергувань. КП «Бердичівкомунсервіс» має забезпечити функціонування на пляжі двох біотуалетів, належне технічне та санітарне обслуговування яких здійснюватимуть комунальники.


Насамкінець виступу начальника міської комунальної пошуково-рятувальної служби на воді було озвучено номери телефонів: 2-21-47 – черговий служб та 098-250-13-83 – начальник служби Олександр Ковальчук. За цими номерами можна звертатися у разі виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах міста або якщо є питання, які стосуються цієї сфери.

MKPR1

MKPR2

MKPR3

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.