Приклад для Бердичева, як не потрібно розвивати туризм — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Приклад для Бердичева, як не потрібно розвивати туризм

 З оголошенням карантину та закриттям кордонів в Україні починає трохи зростати внутрішній туризм. І оскільки масові заходи (концерти, фестивалі тощо) ще не проводять, театри та музеї ще не проводять, то люди більше стали цікавитись відпочинком на природі та відвідуванням цікавих місць поблизу свого міста.


Ми теж на цих вихідних відвідали майже сусіднє нам місто Коростишів, щоб роздивитись цікавинки як в місті, так і в його околицях. Оскільки тут живуть наші родичі, то в дитинстві тут довелося бувати досить часто, а зараз можна було порівняти, як змінився Коростишів з тих часів.


Але цього разу програму відвідування старались так сформувати, щоб якомога менше спілкуватись з людьми, тому ні на базар, ні в інші людні місця не заходили. І яким же було здивування дізнатись, що людними місцями тепер стали колишні гранітні кар’єри, до яких розпочалось справжнє паломництво жителів столиці України.


Напевно, цьому сприяло занесення цих гарних лісових озер до гугл-карти, а особливо зйомки на одному з них сучасного українського історичного серіалу «Лінія світла».


Коли ми пішки підходили до повороту з автотраси до озера, тут вже було припарковано з півсотні легковиків і постійно під’їжджали ще і ще. А поки йшли від іншого озера лісовою дорогою, раз за разом призупинялись джипи з київськими номерами та люди перепитували дорогу до кар’єру.


З гарних автівок виходили батьки з дітьми, собачками, котиками і прямували до місця відпочинку. А коли й ми з ними пройшли далі, то зрозуміли, чому далі ніхто не їхав. Посеред дороги було висипано кілька вантажівок гранітних відходів, які повністю перегородили проїзд.


Сміттєвози, напевно, теж з цієї ж причини заїхати туди не могли, бо зустрічало туристів перед природною красою людське свинство. Навколо кількох баків сміття було більше, ніж всередині них.


Кар’єр з озером порівняно невеличкий, тому був обліплений суботніми відпочивальниками, як комахами. Під кожним деревом димілось багаття для шашликів, а всі колишні декорації для зйомок зайняли компанії, які активно поїдали привезену з дому їжу.


Фото з завалом посередині дороги, напевно, можна віднести до якоїсь туристичної енциклопедії чи підручника для підготовки туристичних менеджерів з підписом: «Як не можна робити». Адже ось пливуть клієнти, які хочуть отримати задоволення і готові за нього платити, а їм у відповідь: «Стій, далі не можна!».


Кажуть, що ці купи насипали на вимогу місцевих депутатів, які переймались, що неорганізовані туристи привозять багато сміття і затоптують лісові галявини. А хто ж заважає впорядкувати місця стоянки, брати за це плату, за рахунок якої і сміття вивозити, і природу берегти.


Я був колись на Плітвицьких озерах в Хорватії, де автівки і автобуси один за одним приїздять, туристи квитки купляють і ходять впорядкованими стежками навколо цих озер, був під Амстердамом в селищі Керкенхоф, де до тюльпанових полів і гаїв весною їдуть з усієї Європи. Там лише автобусна стоянка розрахована на півсотні транспортних засобів, а легковиків взагалі паркуються до тисячі в день.


Чому ж там можуть робити туризм логічним і прибутковим, а в нас ні?!!

kor1

kor2

kor3

kor4

kor5

kor6

kor7

kor8

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.