В Бердичеві поки що не призначено жодного штрафу за порушення правил карантину — РІО Бердичів

Середа, 3 Червня

  • Бердичівський Базар

В Бердичеві поки що не призначено жодного штрафу за порушення правил карантину

Сьогодні, 6 квітня в дію вступили нові, більш жорстокі правила дотримання карантину в зв’язку з запобіганням епідемії корона вірусу COVID-19. Зокрема, заборонено ходити без маски, збиратись більше двох осіб, перебувати в парках і т.д.

 


Але як же виконувались і як карались інші обмеження, які були прийняті трохи раніше, Постановою Кабміну від 11 березня та Законом, який вніс зміни до адміністративного кодексу та був прийнятий 17 березня. Зокрема, кодекс доповнили такою статтею:

 


«Стаття 44-3. Порушення правил щодо карантину людей
Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»


Станом на сьогодні, понеділок 6 квітня в Бердичівському відділі поліції повідомили, що склали за цією статтею вже 9 протоколів про порушення. Детально розповісти про кожен з них відмовились, посилаючись на Закон про персональні дані, лише загалом відмітили, що більшість їх складені на суб’єктів підприємницької діяльності, які десь не закрили магазин, десь наливали каву, а в якомусь супермаркеті було більше 10 покупців. Ці протоколи були передані до суду.


В Бердичівському суді розповіли журналісту, що за цією статтею станом на обід понеділка до суду доправлено 3(три) протоколи. Офіційний термін їх розгляду складає 15 днів. Один протокол було доставлено буквально сьогодні, і дату його розгляду ще не було узгоджено, а два попередні протоколи мали розглядати саме сьогодні. Розгляд одного з них перенесли на прохання адвоката, а другий закрили за відсутністю складу порушення (бо він був складений не на ту особу, яку потрібно).


Отже, станом на 13.00 понеділка 6 квітня, реального покарання в Бердичеві не отримав жодний порушник правил карантину. Добре це чи погано, сказати важко. З однієї сторони ці обмеження – це значний наступ на основоположні свободи громадян, з іншої вимушені заходи для обмеження хвороби.


Просто ця ситуація ще раз більш рельєфніше показує, що в нашій правоохоронній системі не все гаразд як з виявленням порушників законів та правил, так і з їх покаранням. По кілька років тривають слідство та суди щодо таких малозначущих злочинів, як, наприклад, крадіжка велосипеду чи металобрухту, про що ми вже писали не раз.


І коли філософи та політологи говорять, що криза – це шанс для нових можливостей, тоді зараз саме час змінювати застарілі догми і підходи. Якби ще було кому…

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.