Гуртожиток для військових відкрили сьогодні в Бердичеві — РІО Бердичів

Субота, 4 Квітня

  • Бердичівський Базар

Гуртожиток для військових відкрили сьогодні в Бердичеві

Для цієї урочистої події в четвер зранку весь особовий склад артилерійської бригади вишикувався поблизу двох гарненьких двоповерхових будівель, пофарбованих в зелений колір. В цей день відбулось відкриття однієї з них, а біля другої ще порпались в землі будівельники. Хоча в офіційній документації на будівництво споруди називались гуртожитками для військових, але на вивісці біля входу була написана більш звична для армії назва – казарма №2. 


Окремо біля входу вишикувались ті військові, які вже незабаром будуть жити в нових, поліпшених умовах нової казарми. З привітальним словом виступили командир бригади Андронік Гаспарян, перший заступник міського голови Бердичева Роман Левицький та молодий військовий, один з майбутніх пожильців гуртожитку.

Після освячення капеланом бригади нової будівлі, за солдатською традицією, першою туди пустили кішку. А вже потім військові пішли оглядати кімнати своєї нової оселі.

В житловому блоці розташовано по дві кімнати, в яких розміщаються по п’ять ліжок і шафок та по одному столу зі стільцями. На кожен такий блок є окремий туалет та душова з рукомийниками. Крім того, на кожному з двох поверхів є кухня, пральня та кімната для сушіння, обладнані пральними машинками, які поки що не були підключені.

На відкритті були представники замовника, міністерства оборони, точніше Житомирського квартирного відділу, та не було представників підрядника будівництва, але по телефону директор фірми розповів журналісту чимало цікавого.

Його фірма займається будівництвом більше двадцяти років, але такого ставлення замовника він ще не зустрічав. По-перше: коли оголошувались тендери на будівництво цих казарм (аж 184 по всій Україні), для учасників оприлюднили лише обсяги робіт та ескізи будівель, а детальний проект переможці побачили лише після завершення тендеру. До участі в тендерах записалось дуже багато нових фірм, які раніше ніколи не займались будівництвом, але напевно, мали знайомих у міністерстві оборони, вони й знизили ціну будівництва з 17 заявлених мільйонів до 13-14 мільйонів, хоча інвестиційна вартість такої будівлі – 22 мільйона гривень.

Коли всіх переможців тендерів зібрали в Києві, вони вказали раднику міністра оборони Бірюкову на явні помилки проектної документації. Наприклад, навіщо закладати фундамент на глибину чотири метра, якщо в нашій зоні сейсмоактивності достатньо два – два з половиною метра. Та на такому фундаменті можна збудувати як мінімум чотири поверхи, а то й п’ять. А тут, навіть не було запроектоване технічне підпілля для розміщення комунікацій. Труби просто поклали в бетон і замурували. Тоді, радник їм відповідав, що на труби є гарантія 50 років, ось нехай вони там в бетоні і лежать.

Другим серйозним «ляпом» були запроектовані для сходів готові залізобетонні вироби довжиною 1,35 метра, які не виробляються взагалі в Україні, а лише в Росії, по колишньому радянському стандарту. Прийшлось самотужки їх робити зі збірних косоурів та металу.

Одним словом, підрядники і не раді були, що виграли цей тендер, адже в підсумку, фірма не заробила, а втратила на кожному гуртожитку по півмільйона гривень. Та й військових шкода, які там будуть жити, адже в таких кімнатках найкраще було б розмістити по 3 контрактника, яким лише для трьох комплектів одягу потрібно більше місця, ніж шафка шириною півметра.

Мені було трохи прикро слухати такі зізнання досвідченої людини, заслуженого будівельника України, щодо одного з найбільш «розкручених» владою проектів розвитку збройних сил. Будемо сподіватись, що його перестороги все ж не стануть на заваді комфортного життя бердичівських військових у новому гуртожитку, який буде для них на час служби рідною домівкою.

kazarma1

kazarma2

kazarma3

kazarma4

kazarma5

kazarma6

kazarma7

kazarma8

kazarma9

kazarma10

kazarma11

kazarma12

kazarma13

kazarma14

kazarma15

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.