Бердичів закликає до екологічного діалогу район та ОТГ — РІО Бердичів

Субота, 4 Квітня

  • Бердичівський Базар

Бердичів закликає до екологічного діалогу район та ОТГ

Це стало одним із пунктів доповіді заступника міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергія Онофрійчука «Про хід виконання заходів з охорони навколишнього природного середовища у м. Бердичеві». З-поміж розповіді про зроблені ремонтні роботи зливових мереж, колодязів, прокладених труб, а також адміністративних штрафів за порушення правил благоустрою міста, які, нагадаємо, оновлені і будуть суворішими, окремо увагу акцентували на неодноразово піднятій проблемі попереднього очищення стоків.

Не так давно, кілька місяців тому, проходили збори представників міської влади з підприємцями міста за участю відповідних фахівців, на яких нагадували про обов’язкове встановлення на підприємствах малих очисних споруд. Нині ж міський голова знову наголосив на тому, що виділений до весни час спливає і підприємцям варто було б поспішити виконати поставлене на них завдання. І прокуратура, і правоохоронні органи серйозно звертатимуть увагу на це питання, адже неодноразово були ситуації, коли на КЕС потрапляли незрозумілі стоки, від яких гинули мікроорганізми біологічної очистки і все доводилося робити по-новому.


Окрім цього та деяких інших екологічних моментів, так сказати, Сергій Онофрійчук зазначив і те, що нині, на жаль, не вдалося дійти до діалогу з районними структурами у питанні екології. Міську владу також непокоїть хімічний і біологічний склад тієї води, яка потрапляє у місто. Було проведено відповідний лабораторний аналіз, який показав значні перевищення гідрохімічного показника. Міська влада зверталася в екологічну інспекцію та інші структури з проханням утворити спільну робочу групу з представників міста, контролюючих органів, районної влади та ОТГ, аби промоніторити усю річку хоча б у межах Бердичівського району і з’ясувати, що в неї потрапляє і в якій кількості, які причини поганого аналізу. Можливо, як припускає заступник міського голови, десь розорано до самого русла, хтось використовує гербіциди і пестициди, що шкодять, чи є взагалі контроль над тим, хто що там робить.


Проте було зазначено, що місто отримало так звану «відписку», що район провів свій аналіз і результати хороші, все в них нормально. З новим очільником району, як кажуть, також виходить лише переписка. Тому міська влада закликає до діалогу районну владу і ОТГ у будь-який зручний час і в будь-якому зручному місці, адже це не діло – займатися переписками, а потрібно переходити до справи, бо проблема ця спільна. У ході перемовин планують з’ясувати, за що відповідає місто, за що район і громади, разом визначити план дій на кожному із запланованих етап задля покращення ситуації , враховуючи і питання сміття, і зливу нечистот тощо. І міський голова, і його заступники впевнені, що районна влада і голови ОТГ відгукнуться і разом вдасться знайти спільну мову та спільно взятися за вирішення наявної проблеми.

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.