Хто винуватець різдвяної стрілянини у Половецькому? — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Хто винуватець різдвяної стрілянини у Половецькому?

Сьогодні, у понеділок, 13 січня, бердичівський інформаційний простір сколихнуло повідомлення про різдвяну стрілянину в селі Половецькому. Житель села, який знаходиться нині на лікуванні у районній лікарні, розповів журналісту про те, що його ні з того, ні з сього 7 січня розстріляв п’яний поліцейський, син старости сусідньої Скаківки.

 


Я особисто знаю і старосту, і його сина, і аж ніяк не міг повірити, що він міг поводитись неадекватно та стріляти в людину без причини, тому зателефонував Богдану, щоб дізнатись подробиці пригоди, і ось що він розповів.


Працює нині він у Києві, в Управлінні поліції охорони з фізичної безпеки, на свято приїхав додому і гостював у тещі, в Половецькому. Вранці, за святковим сніданком він таки перехилив кілька чарок, але більше цього дня алкоголю не вживав. Ввечері прийшов по цигарки до місцевої крамниці, яка фактично зблокована з «баром». Тут до нього підійшов місцевий мешканець Максим зі словами: «Щезни звідси, «мусор», бо я тебе завалю».


З Максимом і раніше у нього були конфлікти та, навіть, бійки, адже той не любив ні поліцію загалом, ні окремих її представників. Притягувався раніше і до адміністративної відповідальності за нетверезу їзду, і до кримінальної за коноплі.


Богдан, за його словами, не хотів конфлікту, але й не встиг ухилитись від удару лобом в ніс, якого йому завдав нападник вже надворі біля магазину. А його друзі вже підтягнулись ближче і теж почали «махати руками». Поліцейський нагадав нападаючим, що він діючий працівник поліції (не, знаю, правда, якими саме словами), а коли це не подіяло, був змушений застосувати для самозахисту власний «травмат» (пристрій для відстрілу гумових куль), і навіть куля в лівій нозі не зупинила супротивника та його подільників. Ще два рази стріляв у цю ж ногу поліцейський, відступаючи в сторону сільської ради, а потім, коли Максим впав, кинувся навтьоки від його друзів у сторону школи. Тоді і зміг викликати поліцейський наряд.


Оперативна група швидко приїхала до села, розвела сторони конфлікту і розпочала слідчі дії по його з’ясуванню. До пораненого викликали швидку допомогу, його забрали до лікарні, а поліцейські записували свідчення тих, хто залишився о такій порі в центрі села. Богдан каже, що залишались тоді лише друзі Максима, а всіх тих, хто бачив, як конфлікт розпочинався, допитували вже у наступні дні, можливо, тому й поширились чутки про якийсь тиск на свідків.


Оскільки і один учасник цього конфлікту, й інший написали один на одного заяви про нанесення легких тілесних ушкоджень, то слідчі внесли до реєстру два кримінальні провадження за статтею 125 Кримінального кодексу, але ці матеріали одразу ж передали до державного бюро розслідувань (ДБР), яке й розслідує правопорушення за участю правоохоронців. Керівництво своє поліцейський вже повідомив про інцидент і чекає, коли його викличуть на допит слідчі Хмельницького управління ДБР, які курують Житомирську область. До речі, адвоката у нього, поки що, немає, проте він планує скористатися його послугами в майбутньому.


Ось так озвучив свою версію різдвяних подій в Половецькому син старости. Зрозуміло, що вона кардинально відрізняється від тієї, яку розповів поранений Максим журналісту іншого видання. Яка з них виявиться правдивою буде встановлювати слідство та суд. У такі моменти я завжди дивуюсь і співчуваю суддям, які повинні врешті-решт ставити крапку в сотнях і тисячах подібних конфліктів, і ставити її так, щоб люди не втрачали віру у справедливість. Будемо сподіватись, що цього разу станеться саме так.

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.