Бердичівський окружний суд ухвалив вирок викрадачу з Іванополя — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Бердичівський окружний суд ухвалив вирок викрадачу з Іванополя

Адже внаслідок судової та інших реформ нині Бердичівський суд змінив свою назву з «міськрайонного» на «окружний», і географія його судових розглядів значно розширилась.

 

Тепер до сфери дії Бердичівської прокуратури та Бердичівського відділу поліції потрапили під юрисдикцію всі злочини, які трапляються на території поки що діючих Чуднівського, Любарського, Андрушівського, Попільнянського та Ружинського районів. Відповідно і судді Бердичівського суду стали частіше стикатись з провадженнями, які розпочаті в цих районах.
І днями в суді вироком закінчився розгляд справи уродженця Іванополя щодо скоєного ним злочину знову ж таки у цьому селищі. Так, 16 серпня 2019 року суддя Яковлєв у вироку затвердив угоду про примирення між обвинувачуваним і потерпілим, яка була укладена ще 30 квітня цього ж року.


А злочинні дії, щодо яких було винесено вирок, відбулись ще 16 квітня і були досить банальними. На вулиці Іванополя стояв віз без коня. «Злочинець» зняв із возу упряж та вкрав її, чим причинив власнику 420 гривень матеріальної шкоди.
З матеріалів судової справи невідомо, як крадія вислідили місцеві поліцейські, але вже за два тижні після події було складено угоду по примирення між сторонами, в якій вказано, що вартість упряжі була відшкодована і ніхто ні до кого претензій не має.


Невідомо також, коли справа попала до бердичівського суду і скільки очікувала своєї черги серед тисяч інших проваджень, якими завалений суд, де не заповнені навіть половина штатних суддівських посад. Але, врешті-решт, суддя оголосив вирок:
«Затвердити угоду про примирення від 30 квітня 2019 року між підозрюваним та потерпілим, прийнявши рішення про винуватість особи у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, та призначивши йому узгоджене сторонами покарання у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.


Речові докази у кримінальному провадженні після набрання вироком законної сили: упряж для коня та дві чоловічі куртки (камуфльовану та чорного кольору), які передано на зберігання до кімнати зберігання речових доказів Чуднівського ВП Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області - повернути законному володільцю.
Арешт, накладений відповідно до ухвали слідчого судді Чуднівського районного суду Житомирської області від 16.04.19 на упряж для коня та дві чоловічі куртки (камуфльовану та чорного кольору) - скасувати».


Іноді, читаючи такі вироки чи переглядаючи подібні справи, замислюєшся:

А чи не забагато бюрократичної тяганини задля вирішення простої проблеми?
А скільки часу витрачають поліцейські, прокурори та судді (до речі, непогано, як на сьогодні, оплачуваного) на те, щоб написати гори папірців на таке просте розслідування?
А чи не тому судді завалені справами, бо немає простих процедур для покарання за незначні злочини?
А чи не міг би дільничний поліцейський, який, напевно, й розкрив цей злочин, відразу віддати поцуплені речі власнику та накласти штраф на крадія?
А, можливо, саме й тому грабіжники відчувають себе безкарними, бо знають, що лише один з десяти обкрадених, за незначної шкоди, захоче писати пояснення, ходити на допити і суди, щоб врешті-решт почути малозначущий, порівняно з витраченим часом і нервами, вирок…

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.