Що робитимуть зі сміттям в Тереховому, обговорювали на засіданні комісії з надзвичайної ситуації — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Що робитимуть зі сміттям в Тереховому, обговорювали на засіданні комісії з надзвичайної ситуації

На дев’яту годину ранку в приміщенні Бердичівської райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій під головуванням голови РДА Петра Яригіна, його заступника Сергія Адам’яка, представників Держпродспоживслужби, ДСНС, правоохоронних органів тощо. В засіданні, звісно ж, взяли участь і представники Семенівської ОТГ, адже одним із ключових і головних питань виявилася проблема сміття в Тереховому, новини про яку не зникають з соціальних мереж, газет та інформаційних сайтів.

Ми вже неодноразово писали і про те, з чого почалася уся ця епопея, і про перекриття доріг та акції протестів жителів Терехового і наближених сіл, і про підпал, котрий довелося гасити пожежникам, і про начебто обіцянки виділити кошти на вивіз цього сміття на сміттєзвалища, які готові були прийняти по фурі побутових відходів. Але, як кажуть, віз і нині там. Кошти не перерахували, хоча і говорилося про начебто 3 тисячі, скинуті все ж для вивозу сміття і 5 тисяч, зібраних місцевими фермерами.

omisiya terehove1
А вже на засіданні комісії виникла ціла дискусія і ціла дилема, що ж робити зі сміттям, яке, як було сказано, знову потроху тліє. Голова Семенівської ОТГ нарікає на районну владу, що, мовляв, не допомагають громаді у вирішенні екологічної проблеми, а самотужки вони нічого зробити не можуть, так як це приватна власність і сторож не пускає туди навіть ні поліцію, ні пожежників, ні взагалі когось. Голова Бердичівської РДА невпинно повторює, що ще 3 тижні тому казав, що не буде з цього нічого, що ніяких коштів не перерахує ніхто Семенівській ОТГ на вивіз того звалища і не буде вивозити ніхто. Також Петро Яригін наголосив і на тому, що там лише за тиждень цей завод перепродали кілька разів і того власника вже й слід простив, а сміття те і буде далі горіти, бо воно з-під низу гниє і трішки вище 20 градусів температура – воно знову горітиме. Єдиним варіантом залишається вивіз того звалища, але грошей на це потрібно немало і район у цьому не може допомогти ОТГ. Натомість представники ОТГ нарікають на те, що попереду кілька вихідних днів і якщо все знову загориться, людям доведеться цим дихати, а що робити у такій ситуації і до кого тоді звертатися, залишається питанням.

omisiya terehove2


Головний інспектор Бердичівського МРВ Управління ДСНС України у Житомирській області Віталій Пилипчук зазначає, що у разі загоряння рятувальники приїдуть гасити, але це не вихід із ситуації. Минулого разу, коли там була масштабна пожежа, залучали ПНС, який подає близько 600 літрів води на хвилину. Того разу все приміщення недобудованого заводу залили водою, пішло десь півмільйона тонн і витратили близько тонни пального, а потім же ж це все йде в стічні води. Більше того, у разі загоряння пожежники виїдуть в Терехове, але попереду вихідні і люди відпочиватимуть, а тому висока ймовірність горіння сухої трави тощо, і потрібно буде теж здійснювати виїзди. 

omisiya terehove3


Голові Семенівській ОТГ радили подавати в суд, проте, за словами Наталії Семенюк, орган місцевого самоврядування не може виступати позивачем у даній справі і навіть якщо взяти інше рішення суду – дозвіл на вивезення сміття, то на вивіз немає коштів, а депутати ОТГ кажуть, що виділити коштів з бюджету не можна, бо це неправомірно. Апеляційний суд Житомира ще й виніс таке рішення, що конфіскований трактор і автомобіль, які стояли біля заводу, просто-на-просто віддали.

 

 

omisiya terehove4


Петро Яригін як варіант запропонував залучити орендарів, яких в на території сіл є більше десяти і які мають чимало техніки і гуртом вивезти це сміття і навряд чи той невідомий уже власник буде противитися цьому, бо і він зі сміттям нічого робити не буде: «Хіба що після цих спільних дій той же таки власник скаже, що під сміттям були злитки золота…». А за словами заступника голови РДА Сергія Адам’яка, незрозуміло взагалі, чи той сторож там має право охороняти недобудову і чи є у нього документи.

 

 

omisiya terehove5


Поліція також вказує, що зробили все можливе у межах повноважень, направили відповідні документи і далі можна буде діяти, коли процесуальну справу передадуть до суду.

 


Вже наприкінці розгляду даного питання дійшли до висновку, що єдиний вихід із ситуації – згорнути все сміття у розташований в 50-ти метрах кар’єр і прикопати, бо вивозити його все рівно не будуть, але, як каже голова РДА, за це і їх можуть затримати та штрафувати, висунути обвинувачення, бо нині нема на кого скинути все це неподобство, а тут буде на кого. Але інших логічних варіантів, і так вважає більшість, запропонувати ніхто не може.

omisiya terehove6

Наразі було спільно прийняте рішення про те, що рятувальники сьогодні ж загасять те, що димить, а додатково з цим потрібно знайти підходящу техніку і розгорнути сміття, утворивши тонший шар побутових відходів, що хоч частково убезпечить від само загоряння. Проте і це не врятує від подальших загорянь та задимлення, бо температура всередині недобудови тримається висока і напитане водою сміття при температурі може легко загорітися, особливо якщо внизу воно гниє і сполучається з киснем.

 

omisiya terehove7


Що ж до коштів, то було прийняте рішення виділити 20 тисяч гривень по районній «Програмі забезпечення пожежної та техногенної безпеки захисту населення і територій Бердичівського району від надзвичайних ситуацій на 2016-2020 роки». Завдяки цій сумі буде забезпечено пально-мастильними матеріалами Бердичівський МРВ Управління ДСНС України у Житомирській області. Крім того, районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій рекомендує виконавчому комітету Семенівської сільської ради виділити кошти по аналогічній програмі, а у них в резервному фонді має бути 50 тисяч гривень, для організації заходів з утилізації твердих побутових відходів з території недобудованого цегельного заводу в селі Терехове. 

omisiya terehove8

omisiya terehove9

super cina

 

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.