Проблему зі сміттям в Тереховому на Бердичівщині вирішили… вогнем. Фото — РІО Бердичів

Четвер, 18 Липня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Проблему зі сміттям в Тереховому на Бердичівщині вирішили… вогнем. Фото

Вже не один місяць триває боротьба жителів села Терехове та наближених сіл із завезеним фурами сміттям не територію колишнього цегельного заводу.

Лише минулого вівторка ми писали про зібрання людей біля офісу «Радикальної партії Олега Ляшка», які з плакатами протестували та вимагали вирішити цю екологічну проблему, адже село потопає у відходах, стоїть сморід і вже давно стало зрозуміло, що обіцяної інвесторами сміттєсортувальної лінії тут не буде, а все завезене і закидане на території заводу тут просто залишать.


Тоді під час протесту вирішували питання про вивезення відходів на сміттєзвалища, які готові прийняти сміття, але за його перевезення та викиди дання на тому сміттєзвалищі потрібно заплатити. З обуренням люди доказували, що кошти від «Радикальної партії Олега Ляшка», представників якої звинувачують в проблемі з цим сміттям, не надходили. Потім начебто вияснили, що якась сума була переведена, але її настільки замало, що навіть з тими грошима, які з власної ініціативі виділили місцеві фермери для транспортування цих відходів, не вистачить для такої гори сміття.


Аж ось через кілька днів, 14 квітня, голова Семенівської ОТГ Наталія Семенюк у соціальній мережі «Фейсбук» повідомила про пожежу у селі Терехове на території недобудованого цегельного заводу, де і знаходять завезені та викинуті побутові відходи. У тому ж таки «Фейсбуці» почали з’являтися і фотопідтвердження події і коментарі про складність ситуації та про сморід від горіння. «Сильний вітер ускладнює надзвичайну ситуацію. Висока задимленість. Оповіщаються мешканці щодо можливої евакуації. Жителі села Хажин готові прийняти родини з Терехового. Підготовлено дитячий садок», - повідомила голова Семенівської ОТГ.


Того ж дня, у неділю, до Терехового виїздили рятувальники для гасіння пожежі. Вогнем було охоплено близько 300 квадратних метрів, тому для боротьби з вогнем було направлено 2 відділення пожежників. Близько 20-ї години пожежу було ліквідовано, проте жителі Терехового не виключають повторного загоряння. Вони впевнені, що це був навмисний підпал для того, аби сміття з території заводу не вивозити на сміттєзвалища, а на місці знищити, таким чином вирішивши проблему.
Та як бути людям у такій ситуації, яка перетворилася на масштабну екологічну проблему, ті, хто таким чином «замітали сліди», не подумали. Так само не зрозуміло, хто буде відповідати за скоєне і чи винних буде знайдено, адже інвесторів цієї обіцяної сміттєсортувальної лінії досі не знайшли.

pozharterekhove1

pozharterekhove2

pozharterekhove3

pozharterekhove4

pozharterekhove5

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

rif800

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.