Спільним виконанням Гімну на площі розпочався сьогоднішній ранок у Бердичеві — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Спільним виконанням Гімну на площі розпочався сьогоднішній ранок у Бердичеві

Сьогоднішній весняний, хоч і прохолодний, ранок у Бердичеві розпочався нетрадиційно. Близько дев’ятої години колонами до міської ради прямували вчителі разом з учнями приближених до площі загальноосвітніх шкіл міста. В руках і маленьких та юних бердичівлян майоріли синьо-жовті повітряні кульки, прапорці та великі стяги – державний символ України.

Всі вони, і дорослі, і діти, стали учасниками флешмобу з нагоди Дня державного Гімну України. А Бердичів цьогоріч активно долучається до подібного роду заходів, присвяченим вшануванню державної символіки України.

На Центральній площі міста представники міської влади, працівники виконавчого комітету, депутати, педагоги, школярі дізнавалися та згадували історію створення поетом та етнографом Павлом Чубинським у 1862 році патріотичного вірша «Ще не вмерли України і Слава, і Воля», який згодом був покладений на музику, написану скромним священиком, одним із основоположників української композиторської школи Михайлом Вербицьким.


Як зазначили ведучі заходу, жодному творові української літератури не судилася така велична і трагічна доля. Велична – бо в ньому втілена споконвічна мрія народу здобути волю і виражена незламна віра у відродження України. Трагічна – бо понад століття пісню вільну переслідували, вбивали, забороняли, але не вбили. Цей твір пройшов перевірку часом, історичними подіями і став невід’ємною частиною суспільного життя всіх українців. Текст Гімну України, слова першого куплету та приспів, був затверджений 6 березня 2003 року.


Ці слова та ця музика змушують кожного українця підніматися при перших же акордах, в яких сконцентрована жива історія нашого народу та його прагнення до волі. А нині, у важкі для нашої країни часи, коли ворог зазіхнув на цілісність нашої держави, Гімн є важливою частиною усіх заходів в усіх містах та селах України. Саме цю пісню виконало під час Революції Гідності на Майдані півмільйона українців з ліхтариками в руках. Саме з цією піснею на вустах йдуть до бою і боронять кордони славні і мужні українські сини. І саме ці слова та музика звучали і сьогодні на Центральній площі Бердичева.

fleshmob1

fleshmob2

fleshmob3

fleshmob4

fleshmob5

fleshmob6

fleshmob7

fleshmob8

fleshmob9

fleshmob10

fleshmob11

fleshmob12

fleshmob13

fleshmob14

fleshmob15

fleshmob16

fleshmob17

fleshmob18

fleshmob19

fleshmob20

fleshmob21

fleshmob22

fleshmob23

fleshmob24

fleshmob25

fleshmob26

fleshmob27

fleshmob28

fleshmob29

fleshmob30

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.