Екологічна проблема в Бердичівському районі продовжується: в Слободищі виявили тонну мертвої риби — РІО Бердичів

Понеділок, 25 Трв

  • Бердичівський Базар

Екологічна проблема в Бердичівському районі продовжується: в Слободищі виявили тонну мертвої риби

І це лише кількість тієї риби, яку знайшли на березі водойми, а скільки її ще знаходиться у воді, поки сказати неможливо, адже, за словами голови Швайківської ОТГ Тараса Яригіна, крига ще не до кінця зійшла.

Цей факт і проблема екологічної катастрофи у Бердичівському районі, про яку починали говорити і бити на сполох не один місяць і не один рік тому, і стали основними темами на засіданні комісії з питань екології, що проходила у понеділок, 18 лютого, в приміщенні райдержадміністрації. І працює комісія постійно, проводячи засідання вже восьмий раз, розглядаючи питання скиду нечистот Бердичева в річку Гнилоп’ять.


Громадський активіст Олег Козловський, який активно займається проблемою екології в районі, зазначив, що він разом з начальником управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Валерієм Биковим виїздили в Слободищі, 29 січня відбирали проби води нижче греблі і тепер на руках мають результати аналізів. Як виявилось, за результатами дослідження відібраний зразок води не відповідає вимогам по запаху (при нормативі в 1 бал було відмічено 5 балів), по показниках біологічного і хімічного споживання кисню та за показником розчинного кисню. Крім того, вода не відповідала встановленим нормативам по кількості лактозопозитивних кишкових паличок. Тобто, фактичного, невідповідність показників кисню, а звідси – брудна вода, і спричинило загибель великої кількості риби у водоймищі. Цей ставок, який є так званим водосховищем, має площу у 63 гектари і людині, яка запустила туди рибу для розведення, нині має результат у вигляді дохлого тонного улову. Це непокоїть голову Швайківської ОТГ, жителів села Слободище і, на жаль, малу частину членів комісії. Олег Козловський обурений, що роботу комісії доводиться визнавати незадовільної, бо ні сільські голови, ні керівництво району, ні тим паче представники ТОВ «КЕС» не беруть участь у засіданні комісії. Цього ж дня нікого зі Скраглівки, за словами активіста, не було, хоча й в цьому селі на каменях у ставках виявлено наліт від нечистот і стоїть нестерпний сморід. «В Швайківці на виході труби КЕСу як лились нечистоти, так і продовжують литися, а сморід – жахливий, і Бердичів ніяких заходів задля вирішення цієї вкрай важливої проблеми не вживає», - обурюється Олег Козловський. – Не бачу ніякого сенсу, щоб комісія при районні раді продовжувала роботу. Є робоча група при обласній раді і там її робота проходить ефективніше».


А голові Швайківської ОТГ порадили створити власну комісію, на якій депутати з сіл зможуть набагато активніше працювати, тим більше, що є можливість взяти усі зібрані документи та результати аналізів води в обласної комісії, що полегшить роботу.
Депутат Бердичівської міської ради Володимир Сенча ще раз нагадав про те, що свого часу у міста була можливість взяти участь в державній програмі «Чиста вода», яка виділяє 200 мільйонів гривень, і цим самим не лише добудувати і запустити в дію міські очисні споруди. Для цього, як нагадав депутат, потрібно було подати відповідні документи в область, аби Бердичів включили до цієї програми. Проте цього не було зроблено через начебто відсутність коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації. Цьогоріч у міста знову є така можливість, якщо, звісно, завдяки обласному бюджету вдасться розробити кошторис і якщо Бердичів не проґавить знову такий шанс, що дуже вірогідно.


Насамкінець свого засідання комісія з питань екології прийняла рішення на найближче засідання робочої групи в обласній раді запросити і представників з Бердичева та Бердичівського району. Також нині важливим є отримати результати ще одних поданих аналізів, які, впевнений бердичівський активіст, ще раз підтвердять, що екологічна проблема набуває масштабів, і завдяки яким і поліція, і прокуратура працюватимуть також для вирішення екологічної проблеми та покарання винних у цьому.

super cina

IMG 2144

IMG 2147

IMG 2149

IMG 2151

IMG 2152

IMG 2153

IMG 2154

IMG 2155

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.