Бердичівський журналіст переміг у Всеукраїнському конкурсі — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Бердичівський журналіст переміг у Всеукраїнському конкурсі

Про себе завжди важче писати, ніж про когось, але з приємного приводу, думаю, це буде трохи простіше.

grafik

Вчора під час Всеукраїнського форуму «Освітня і медична реформи. Виклики на 2019 рік» відбулося оголошення і нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів «Медична та освітня реформи: міфи, правда та виклики». 10 переможців отримали сертифікати на купівлю побутової техніки розміром у 15 тисяч гривень в одному з мережевих магазинів електроніки.


Коли місяць тому, у відповідь на якусь електронну розсилку, я заповнив невеличку анкету та надав посилання на свої статті, то зовсім не сподівався на відзнаку. І тиждень тому, коли організатори конкурсу прислали запрошення на підсумкову конференцію, написав, що навряд чи приїду. Але після телефонного дзвінка напередодні заходу, коли сповістили, що мої статті вибороли першість в одній з номінацій, зрозумів, що їхати все-таки доведеться.


У сучасному конференцхолі «Депо», розташованому недалеко від НСК «Олімпійський», в призначений час вишикувалась чимала черга до столиків з реєстрацією. А по спілкуванню стало зрозуміло, що сусіди по черзі – журналісти з усіх куточків України, блогери, редактори та інші представники регіональних ЗМІ.


Як розповіли на початку конференції, конкурс журналістських публікацій проводив центр політичних досліджень та аналітик «Ейдос», в рамках більш широкого проекту під назвою «Медіашкола з Децентралізації». Проходив він з травня 2018 року по січень 2019 року у формі семінарів в 25 областях України. Його мета - знайти спільну мову між представниками засобів масової інформації та освітянами і медиками, з огляду на проведення реформ освіти та медицини, допомогти в нівелюванні міфів та страхів, що несуть у собі зміни у цих галузях.


На форумі мав бути присутнім Віце-прем’єр з питань регіонального розвитку Геннадій Зубко, але саме цього дня президент призначив свій зовсім непартійний з’їзд, на якому «несподівано» оголосив про самовисування на другий термін, тож високопосадовець мав бути там.


Натомість, у конференції взяли участь представники Міністерства освіти, Міністерства регіонального розвитку та Міністерства охорони здоров’я, які встигли відповісти на кілька питань журналістів. Хоча, як на мене, то на подібних заходах за участю журналістів можна було б обійтись без тривалих презентацій, а відразу перейти до відповідей на запитання.


Загалом, було досить приємно бачити, що в міністерствах є притомні посадовці, які добре знають ситуацію на місцях, добре розуміють куди потрібно іти і як цю ситуацію змінювати. А з питань журналістів стало зрозуміло, що вони теж обізнані з усіма тонкощами реформ як в теоретичному плані, так і практичному.


Я встиг поставити представнику Міністерства освіти лише одне запитання щодо головної освітньої виставки, з якої наші освітяни привозили медалі. Мене цікавило, чи не являється та виставка бізнесом, де за чималі вступні внески учасникам роздають грамоти і медалі? На що речниця відповіла, що цю виставку проводить не Міністерство освіти, а комерційна фірма, яка організовує й інші виставки (типу одягу, взуття тощо) і за яким принципом там роздають відзнаки, вона не знає. Розповіла вона й про інші бізнеси, які щільно співпрацюють з міністерством – це і друк підручників, і виготовлення меблів, і будівництво та ремонти шкіл.


Щодо останнього більше розповіла представник Міністерства регіонального розвитку. Вона із захватом демонструвала фото старих та оновлених шкіл, а в брошуру, видану до форуму, увійшли навіть фото внутрішніх інтер’єрів нашої Гришковецької гімназії. На жаль, часу не вистачило, щоб поставити їй запитання про те, чому ж майже всі ремонти і реконструкції шкіл по всій області роблять фірми одних і тих же власників.


На панельній дискусії щодо медичної реформи цікавим був виступ голови правління громадської організації «Платформа здоров’я» Тимофія Бадікова, який розповідав про проблеми і здобутки сімейних лікарів, які стали приватними підприємцями і уклали угоди напряму зі службою здоров’я та отримують нині від 50 до 80 тисяч гривень щомісяця. Адже моя переможна публікація теж розповідала про лікаря-підприємця з Червоного.


А представник Міністерства охорони здоров’я, коли розповідав про початок у цьому році реформування вторинної ланки, дав зрозуміти, що в міністерстві знають, що тут опір лікарів буде набагато більшим, ніж в первинній галузі. Мовляв, раніше лікарям-терапевтам і не снились такі гроші, які негласно «крутились» і «крутяться» донині в лікарнях і госпіталях. І навряд чи лікарі «без бою» здадуть свої напівкорупційні схеми в угоду прозорим реформам. Будуть волати: «Лікарні закривають, лікарів виганяють, і т.д. і т.п.». Хоча, насправді, медична реформа хоче лише перенаправити гігантські бюджетні гроші з утримання лікарень на лікування людей.


Одним словом, я не пожалкував, що витратив день на поїздку до столиці та спілкування з цікавими людьми, а чек на п’ятнадцять тисяч гривень, які ми в редакції вирішили витратити на новий принтер, лише додав гарного настрою. 

Eydos1

Eydos2

Eydos3

Eydos4

Eydos5

Eydos6

Eydos7

Eydos8

Eydos9

Eydos10

Eydos11

Eydos12

Eydos13

Eydos14

Eydos15

Eydos16

Eydos17

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.