Бердичівлянка стала свідком руйнівного землетрусу на Алясці. Фото — РІО Бердичів

Понеділок, 27 Трв

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівлянка стала свідком руйнівного землетрусу на Алясці. Фото

І нею стала наша донька, яка зараз за програмою обміну живе і навчається в самому північному штаті США.

В п’ятницю увечері на месенджер дружині прийшло повідомлення від мами приймаючої сім’ї про те, що на Алясці стався землетрус у 7 балів, але хвилюватись не треба, Катя в школі і з нею все в порядку.

Асенизатор


Відразу після цього повідомлення ми стали зв’язуватись по вайберу з донькою та шукати інші новини про катастрофу. Перші з них з’явились на американських та глобальних інформаційних ресурсах, а потім вже їх переповіли російські новинні стрічки, вже наступного дня - українські.


За місцевим часом в Алясці був ранок п’ятниці. Школярі вже встигли автобусом приїхати до школи і, як розповіла донька, вона саме роздягнулась біля шкільної шафки і брала там книги та конспекти. Раптом побачила, як в сусідню шафку буквально пірнула дівчина, що стояла біля неї. Стіни і підлога захитались, з цвяшків попадали дипломи, якими був прикрашений шкільний коридор.


Всі діти поприсідали попід стінами і очікували, що буде далі. Раптом прозвучала сирена, за сигналом якої всі почали вибігати на шкільне подвір’я. Оскільки Катя була недалеко від шафок, то встигла одягнути куртку, а інші діти бігли і без верхнього одягу, хоча надворі було три градуси морозу.


На шкільному подвір’ї дітей застали наступні поштовхи трохи меншої сили. Та через кільканадцять хвилин школярам дозволили зайти назад до приміщення. Замість чергового уроку всім дали час зв’язатись з батьками та повідомити їм, що з ними все гаразд.


Тоді вже і діти почали шукати інформацію про землетрус, епіцентр якого був за 12 кілометрів від найбільшого міста Аляски – Анкоридж. Містечко Кенай, в якому зараз живе наша донька, знаходиться за сто кілометрів від Анкориджа по прямій, і за двісті, якщо їхати по автотрасі, яка огинає затоку.


Як розповіли їй однокласники, на Алясці часто стаються землетруси, і найжахливіший з них був у 1964 році амплітудою 9,2 бали за шкалою Ріхтера. Тоді загинули більше ста чоловік, але більшість не під час безпосередньо землетрусу, а під час цунамі, яке він спричинив.


Ось і цього разу в новинах почали лунати застороги до того, що весь Кенайський півострів є зоною враження від майбутнього цунамі, і жителям прибережних містечок (а Кенай саме таким і є), потрібно перебиратись вище в гори. Та незабаром геологічна служба США спростувала цю інформацію.


У багатьох однокласників доньки в Анкориджі були друзі чи родичі, і саме вони розповідали про деталі та наслідки землетрусу. Там же живе ще один українець, який також бере участь в програмі обміну. Він зв’язався з Катею і розповів, що в деяких мікрорайонах міста вимкнули електроенергію, в супермаркетах попадали полиці з товарами, ще деінде отримали пошкодження житлові та інші будинки і споруди, але постраждалих майже немає.


Натомість, в інтернеті з’явились новини про те, що серйозно зруйновані деякі ділянки доріг, а роботу найбільшого нафтопроводу Аляски призупинили, аби перевірити, чи неушкоджений він. Так само перевіряють всі водо- і газогони, адже зсуви грунту могли пошкодити їх. Так само, в новинах було повідомлено про ще кілька десятків поштовхів після основного, але всі вони були значно слабшими від першого. 

zemletrus

zemletrus1

zemletrus2

zemletrus3

zemletrus4

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.