Сьогодні на каналі ICTV – шокуючі реалії села Іванківці Бердичівського району та його «порятунок» Новими Лідерами — РІО Бердичів

Середа, 22 Січня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Сьогодні на каналі ICTV – шокуючі реалії села Іванківці Бердичівського району та його «порятунок» Новими Лідерами

18 жовт. 2018 Власкор

Сьогодні, 18 жовтня, о 22.20 на каналі ICTV вийде черговий випуск телепередачі «Нові Лідери».

Слова «шокуючі реалії» взяті з анонсу сьогоднішньої програми на сайті телеканалу, хоча для жителів Іванковець та тисяч інших українських сіл ніякого шоку тут немає.
Ми вже писали, що зйомки цієї передачі проходили в Іванківцях на початку вересня. В селі спочатку сподівались, що проект дійсно чимось допоможе селу, але…


Ще під час знімальних днів у Фейсбуці з’явились пости про те, що нічого ці «нові лідери» не придумали, та й придумати не можуть, а все це лише шоу та гра.
Ми спеціально повторюємо ті висловлювання сьогодні, щоб увечері, після перегляду телепрограми, зробити висновок про відповідність очікувань та передбачень.

 

Оля Счастливая почувається спантеличено у Иванковци.
13 вересня   
#Лідери по новому 
СТБ, проект, Притула та інші. 

"Мати надію це завжди цінно і емоційно. Надія це віра. Віра в краще в майбутнє в зміни. Ох уж скільки надій переживає наше покоління. І скільки гірких розчарувань приходиться витримувати. 
С. Іванківці, навколишні села, громаду, та що там, навіть Бердичів і Житомир, усіх не залишила байдужою новина про гучний проект –«Нові лідери». Учасники якого випадково чи невипадково опинилися в наших краях. Якщо говорити коротко. Нові лідери це потенційні політики, яких обрала спеціальна комісія серед великої кількості анкет. Задум в тому, щоб ці обрані створили ідею розвитку, що стане ключовою в розвитку тієї місцевості в якій відбуваються зйомки. 

Чесно скажу я намагалась уважно ознайомитись із усім, що відбувалося. Інформації дуже багато і водночас мало. Новини, структура, правила проекту, кодекс поведінки тощо, є на офіційному сайті. Але крім цього конкретики чи якихось уже результатів не знайшла. Тому намагалась уважно придивитись до людей, які по господарськи, з впевненим завзяттям взялися за втілення своїх планів. 
Тут все було з розмахом. Особливо те що стосувалось зйомочного процесу. Гарні намети на стадіоні, який завжди облаштовують активісти нашого села. Зокрема молодь, що полюбляє ганяти в футбол і влаштовувати неабиякі матчі по вихідним. І цей же стадіон бачив не один фестиваль, на який з задоволенням з’іжджалася мало не половина району. 

Гарна техніка, автомобілі різних мастей, вуличні меблі біля кожного штабу. Гарні, по столичному укомплектована знімальна група. Тут і молоді дівчата з раціями на поясах и чашками кави в руках, і брутального вигляду чоловіки в новеньких, блискучих, резинових чоботях. А як же без чобіт? Погода дощова затягнулася, може саме із за неї жити, харчуватися і проводити вільний час робітники телеканалу воліли у місті. 
Але картинка мала переконати усіх, тай мене особисто в серйозності того, що мало відбутися. А якщо все буде серйозно значить село зацвіте, розквітне, отримає неабиякий зиск, назвіть як хочете. 
Перший тривожний дзвіночок був як на мене в оголошенні суми, яку пообіцяли виділити на розвиток села. 20 тисяч грн. Довго придивлялась до нуликів, бо на екрані смартфона легко помилитись. Переконалась все ж таки шо це не 200, а саме 20 тисяч. 12 прожиткових мінімумів, якось замало навіть для такого невеличкого села як наше. Особливо для шоу яке має мільйонний бюджет. Тут потрібно уточнити мільйонний бюджет у доларах. А не в гривнях. Але все ж ідея розвитку, приїзд знімальної групи і взагалі сама подія має переважити ці розрахунки. Так мені здалося. 

А далі не здалося. Бо дуже вже запахло цим самим шоу. Зі словника термін шоу трактується як «видовищна естрадна вистава, розважальна програма». А в такої програми завжди є автор чи сценарист. А якщо є сценарій, написаний заздалегідь, про яку справедливість непредвзятість може йти мова? Навпаки сценаристу та акторам потрібна емоція. Звичайно така емоція, абсолютно природна, могла б виникнути у жителів с. Іванківців якби курс нових приїзжих лідерів приніс щось більше ніж декілька лекцій із новомодним зараз поняттям Стартап, приїзду пожежників на гарній машині, чи солодку вату власного виробництва. Бо мабуть все таки не на жителів направленні старання команди одного з найбагатших телеканалів країни. А на пересічного глядача. Тому картинку треба зробити яскравою. Показати не краєвиди. Доброзичливість чи здобутки, хай не настільки осучасненого села. І мабуть суть не в реальній допомозі цим самим жителям. Ціль зробити шоу- за допомогою камер описати і показати в двух відтінках все що відбувалося протягом цього часу. Темного, безнадійного - жителів і їх проблеми, і світлому, переможно визвольному від учасників та авторів шоу. При цьому не зробивши жодного вагомого кроку з точки зору фінансування, чи розвитку чи нового курсу .Шоу як воно є. 

Зараз рано говорити про підсумки роботи команди. Залишилась пара днів. І тоді я зможу зробити остаточні висновки усього шо відбувалось всі ці дні. Якщо, звичайно моя думка буде цікава іншим. 
А так найболючіше мабуть напишу. Почуття зверхності і байдужості столичних гостей. Їх пусті очі. Мало сховані насмішливі погляди на сільських жителів. Боюся, що коли ми побачим ефір там залишиться мало чого приємного для нас. Скоріше навпаки, все буде за стандартом таких телешоу. Погане, нікчемне село до якого завітали рятівники. И перетворили на казку. Але ж це так і залишиться картинкою на екрані, тому що для казки замало лише пишномовних обіцянок. Чогось від усього цього ой як не весело. 
А ще був Притула. Окраса шоу. Притула всім сподобався, він ж нібито свій хлопець".

Наталья Семенюк
15 вересня 

"Хочу почати цей пост, наголосивши - ми завжди відкриті для нових, активних, небайдужих людей. Завжди раді будь якій допомозі. Радіємо кожному нинішньому і кожному новому другові. Важкі умови нашого життя спонукають людей шукати кращого, віддаляючись від свого, рідного, шукаючи можливості в чужих руках. А коли про ці неймовірні можливості говорить один з найбільших телеканалів? Обіцянки і змалювання надзвичайних перспектив - завжди працює. Проект «Нові лідери» всеукраїнського масштабу приїхав в с. Іванківці, одне з мальовничих сіл громади, задекларувавши допомогу і сприяння в розвитку. Прості довірливі люди йшли з вогником в очах, зі сподіваннями, з неймовірною надією. Що й казати, навіть дуже скептично налаштовані громадяни бачили у цьому приїзді неабиякі можливості. У нас в країні, в медіапросторі завжди декларується повага до села, ставиться наголос на перспективі його розбудови, і як життєва необхідність - підняття усіх сфер розвитку. На екрані різні телевізійні проекти, а ми мали можливість бачити і відчути, як це відбувається в реальному житті. До того ж нам випала честь приймати гостей із столиці та з усіх куточків нашої неймовірної Батьківщини. Одразу підкреслю: нових друзів, як гарні господарі, ми приймали привітно, щиро, із відкритою душею. А й справді, чому б не заручитися підтримкою однодумців, якщо випадає така можливість? Досвід чи дружня порада має свою цінність. Чому ж ні? Ми теж як громада підтримуємо принципи, засади звучного проекту «Нові лідери». Ми націлені на просвітницьку діяльність, на підвищення рівня життя, рівня правової грамотності населення. Згуртувати громаду для вирішення спільних проблем - це взагалі першоціль. А за нові ідеї ми б були щиро вдячні, якщо вони призведуть до розвитку і наповнення бюджету. Ось с такими сподіваннями ми зустріли знімальну групу і учасників змагання.

І тепер коли прийшов час фінішу, час підсумків цього непростого тижня, я маю повне право написати свій відгук про те, що ми, як село, як частина великої громади отримали натомість. Коротко і без нарікання.
Багато пафосу і шуму.
І найбільше розчарування – це нуль нових ідей.

А якщо точніше усі задекларовані учасниками ідеї ми вже протягом року самостійно, своїми власними зусиллями втілювали в життя. Не дивлячись на складнощі, на новий досвід, на всі перепони, ми найбільше турбувалися саме таким поняттям як РОЗВИТОК! Розвиток культури, розвиток можливостей, розвиток кругозору та інше. Але щоб не бути голослівною, маю підтвердження. Тепер сухі факти. Плідна праця наша як громади і однією з команд з програми «Нові лідери», звіт учасників про зроблене включав в себе такі пункти: 

- Безоплатна правова допомога. А точніше інформування людей про місце знаходження такої в м. Бердичів. Популізм чистої води. З часу створення ми продовжили і удосконалили надання юридичних консультацій фацівцями громади,залучивши молодих спеціалістів та створивши при цьому нові робочі місця. Допомога безкоштовна, особлива увага соціальній сфері. 

- Лікарі і безоплатний огляд. Тут ми пішли далі. До нас прийшли в громаду три лікарі. Два з них відразу після інтернатури. І це системна робота, а не разова акція. Діємо згідно урядової програми «Доступні ліки» – повна або часткова оплата лікарських засобів, що включені до опису з бюджету та інше.

- Згуртування молоді. Знову популізм. В нас був створенний Арт - простір для жителів громади в рамках гранту «Молодь обирає життя» . Як і заплановано арт-простір розмістився у приміщенні, що належало бібліотеці. На моїй сторінці в фейсбук є звіт про це. Впевнені, що ми в повній мірі розвинемо цей центр для майстер-класів, творчих вечорів, а головне, що з появою такого творчого куточку буде змога провести чудовий арт-фестиваль. Немає потреби перераховувати кількість заходів які проведені у селі Іванківці, адже люди самі були безпосередніми їхніми організаторами та учасниками. Дозвілля і спільна праця згуртовує і об'єднує нас.

- Сайт громади. Існував, існує і буде існувати. Бо ми живемо в сучасному суспільстві, розуміємо важливість і необхідність такого віртуального офісу. Веб-сайт - це повноцінний засіб для інформування та прозорості нашої діяльності. І саме його створили в першу чергу. Останній пункт я свідомо винесла на останок. Проблема закриття другого поверху школи. Ось це стало найболючішим і найнеприємнішим відкриттям, яке охарактеризувало гостей. Усім відомо, що до Іванковецької ЗОШ є позов ДСНС в Житомирській обл. Громада села, жителі, свідомі люди, депутати і я особисто ще з початку літа вирішували це болюче питання. Тому що безпека дітей це першочергове завдання. Хтось оббивав пороги владних кабінетів, судів, хтось допомагав коштами, хтось власноруч робив ремонт. Усе це прості люди. Наші люди. І ми згуртувались в цьому випробуванні. Команда гостей ніякого внеску не зробила для врегулювання ситуації, окрім трохи фантастичної ідеї, про перейменування закладу освіти. Фантастичної, бо назва ніяк не впливає на стан речей у школі. А сам процес перейменування доволі непростий. В Україні існує два основних нормативно-правових документи, які можуть врегулювати питання перейменування школи чи іншого об’єкта. По-перше, це Закон України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». По-друге, є постанова Кабінету Міністрів України, яка роз’яснює процедуру громадських обговорень з перейменування того чи іншого об’єкту. Рішення про присвоєння школі певного імені приймає сільська рада при наявності всіх необхідних документів та дотримання процедур. Існують кілька правових передумов для підготовки подання. 
Перша – це обов’язкове проведення громадського обговорення, друге – це згода трудового колективу тієї юридичної особи, якій передбачається присвоїти певне ім’я чи дату, та третє (і головне)– згода членів родини. Хоча родина Джозефа Конрада на мою думку можливо і не була б проти, але хто знає...
Дуже неприємно бачити плагіат. Повторюсь питання школи відкрите і ніяких внесків зі сторони лідерів на даний час не було. 
Невідомо, як буде виглядати програма ,але за лаштунками учасники команди «Нові лідери» досить приємні люди, які є професіоналами у своїй сфері. 
Дехто з них намагався давати поради з теоретичної точки зору, а у нас практичний досвід. Хочу відмітити, що з багатьма учасниками налагодились дружні стосунки, які надалі, вірю, матимуть продовження. Всі ми набули свій досвід.

Для учасників команд «жовтих» і «синіх» це теж випробування . Кожен з нас переживає періоди злетів і падінь. Іноді ми перемагаємо, а іноді і програємо... Але як говорила Маргарет Мітчелл "Віднесені вітром"... Перемога не завжди дістається тим, хто йде напролом".

ПОДІЇ СЬОГОДНІ: Шокуючі подробиці падіння чоловіка з п’ятого поверху в Бердичеві

aloka

 

Відео

anoliya zb 800

rif 800 2020

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.