Двоє бердичівських старшокласниць вирушають в Америку — РІО Бердичів

Неділя, 20 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Двоє бердичівських старшокласниць вирушають в Америку

16 трав. 2018 Доманська Катерина, учениця БМГГ №2

Можливо, хтось з вас чув чи знає про міжнародну програму "Flex" (дослівно – «Future Leaders Exchange»), яку започаткував ще в 1992 році Біл Бредлі відомий американський баскетболіст, олімпійський чемпіон, а згодом, і сенатор США.

Це безкоштовна програма, що вже 26 років спонсорується Американськими Радами і має на меті заповнити культурну прірву між Америкою та пострадянськими країнами шляхом інформування і дружби, руйнування стереотипів, прямого діалогу між носіями таких різних світоглядних позицій.

Асенизатор


Переглянувши велику кількість варіантів досягнення згаданої цілі, Біл Бредлі, вирішив, що найкраще рішення існуючої проблеми - це дати змогу старшокласникам з України, Білорусі, Казахстану, Узбекистану і багатьох інших країн (Росія теж була в цьому списку до 2014 року), прожити рік в повністю американських реаліях, спілкуючись з іноземними підлітками та живучи в приймаючій родині.


«Найкращий шлях до забезпечення довготривалого миру та взаємопорозуміння між США та Євразією є надання можливості молоді навчатися демократії передовсім шляхом безпосереднього знайомства з нею». З того часу програма культурного обміну "Flex" почала своє існування.


Протягом вже майже 26 років багато українців та українок (з Бердичева зокрема) вирушало в Сполученні Штати на зустріч новим відчуттям, досвіду, випробуванням. 2018 рік не став винятком - цього року фіналістками програми стали дві десятикласниці – вихованки Бердичівської міської гуманітарної гімназії №2 :Корбут Ксенія та Доманська Катерина (авторка цієї статті). Насправді, ця перемога була великим здивуванням та радістю для обох дівчат, адже в 1 турі взяли участь 10640 підлітків, а фіналістами стали лише 232.


До речі, з БМГГ №2 це вже не перші переможці програми «Flex». Декілька учнів їздило за цією програмою ще раніше. Серед них Доманський Дмитро (мій старший брат) – фіналіст 2014-2015 р. (в той рік він був єдиним в м. Бердичеві переможцем), згодом в 2015-2016 р. перемога посміхнулася друзям-однокласникам – Шкварницькому Сергію та Юхновському Кирилу. І ось, 2018-2019 р. в Америку поїдуть ще двоє десятикласниць гімназії.


Хочеться побажати бердичівським школярам не боятися йти до цілі і робити все необхідне для її досягнення. Працювати над собою, бути собою, а головне – це вірити в свої сили! Перший тур програми «Flex» на 2019-2020 навчальний рік відбуватиметься у вересні-жовтні цього року у всіх обласних центрах України, тому пропонуємо зацікавленим учням 8-их, 9-их та 10-их класів спробувати себе у конкурсі та дійти до фіналу.

1

2

3

4

5

6

7

8

Відео

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.