Бердичівщина попрощалась з Костянтином Мулярчуком — РІО Бердичів

Неділя, 20 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Бердичівщина попрощалась з Костянтином Мулярчуком

В понеділок до Красівки з’їхались люди з усіх куточків Бердичівського району і навіть делегація із сусіднього Хмільницького району, а також рідні та знайомі Костянтина Володимировича з усіх куточків України. 

На сімдесят першому році життя перестало битись серце нашого знаного земляка. Ще вранці в п’ятницю він переймався сільськогосподарськими справами, поїхав сіяти сою, але… На жаль, лікарі були безсилі…

Асенизатор

Труну з тілом померлого несли через усе село, і всі жителі Красівки вийшли провести в останній путь свого односельця. А учні місцевої школи доповнили музику духового оркестру звуком шкільного дзвоника.

На траурному мітингу виступили В.О. Старости Красівки Ігор Апатов, голова Семенівської ОТГ Наталя Семенюк, вчителька школи та депутати сільради, які сказали чимало гарних слів про почесного громадянина Бердичівського району Костянтина Володимировича Мулярчука.

Від імені редакції газети висловлюємо співчуття рідним та близьким померлого.

Нижче публікуємо його біографію з сайту «Мій Бердичів»

Mul3

Mul4

Mul5

muliarchuk 01

Мулярчук Костянтин Володимирович народився 17 лютого 1948 року в селі Сальниця Хмільницького району на Вінниччині. Після служби в лавах Збройних Сил СРСР закінчив Житомирський сільськогосподарський інститут.

Трудову діяльність у Бердичівському районі Костянтин Мулярчук розпочав у 1978 році секретарем партійної організації хмелерадгоспу “Райгородок”. У 1980 році став головою колгоспу “Дружба” (центр у селі Закутинці, до складу колгоспу також входили населені пункти Красівка, Дубівка, Сингаївка, Малі Гадомці), обіймав цю посаду до 1987 року.

80-і роки минулого століття у Радянському Союзі характеризувались активним розвитком сільського господарства, підтримкою сільгосппідприємств з боку держави. Не в останню чергу завдяки цьому за роки керівництва Костянтина Мулярчука колгоспом в “Дружбі” побудовано комплекс по відгодівлі великої рогатої худоби (ВРХ) на 3000 голів у селі Красівка. У господарстві утримували 5200 голів молодняка ВРХ, 400 корів, 500 голів свиней, 800 голів овець, 15000 голів гусей, 5000 голів курей, 2 пасіки по 150 вуликів, 25 га зариблених ставків. Розроблено проект і розпочато будівництво газопроводу в села Закутинці, Малі Гадомці, Сингаївку, Красівку, Дубівку. Колгосп “Дружба” спеціалізувався на вирощуванні багаторічних трав і займав перші місця по вирощуванню насіння 8-10 сортів трав.

У селі Закутинці побудовано пральний комбінат, 10 житлових будинків, типовий транспортний стан з майстернею, столовою, сауну з басейном. Переобладнано зерносклад з асфальтованою площадкою. Було прокладено 3,8 км доріг із твердим покриттям, зроблено капітальний ремонт Будинку культури, добудовано дитячий садок.

У селі Сингаївка побудовано 7 житлових будинків, капітально відремонтовано два приміщення для утримання ВРХ, зроблено капітальний ремонт клубу, побудоване типове приміщення медпункту, прокладено 2,2 км доріг із твердим покриттям.

У селі Малі Гадомці побудовано свинарник на 500 голів, зроблено капітальний ремонт клубу, побудовано 1,2 км доріг з твердим покриттям.

У селі Красівка завершено будівництво комплексу на 3000 голів, прокладено 2,8 км доріг із твердим покриттям, вступив у дію кормоцех, будинок тваринника, баня-сауна. Зроблено капітальний ремонт школи на 350 учнів, створено шкільний музей Бойової і Трудової слави. Побудовано три житлових будинки.

У селі Дубівка побудовано клуб, прокладено 1,8 км доріг, реконструйовано дві молочні ферми, побудовано два житлових будинки.

Колгосп “Дружба” отримував першість у виробництві яловичини в області, за що неодноразово нагороджувався перехідним Червоним Прапором, грамотами обласного комітету Комуністичної партії.

З настанням часів незалежності держава розпочала реформування сільського господарства. Костянтин Мулярчук полишив посаду голови колгоспу “Дружба” та у 1992 році створив власне фермерське господарство “АСКА”, яким керує й донині. Він впровадив нові форми господарювання на землі, став активістом фермерського руху на Бердичівщині, 13 років поспіль очолював асоціацію фермерів Бердичівського району. За впровадження фермерського руху нагороджувався грамотами Житомирської обласної та Бердичівської районної адміністрації.

Керуючи власним фермерським господарством Костянтин Мулярчук на угіддях, що не підлягають сільськогосподарському використанню, посадив 4,5 га лісу, заклав 2 га саду, також утримує млин. Більш як десятиліття у селі Красівка діє заснований Костянтином Володимировичем музей українського селянського побуту, де зібрано селянські знаряддя з обробітку землі, побутового використання. У колекції є речі з різних куточків України і навіть з Америки. Деяким з них по кількасот років, як, наприклад, дзвіночку, який зроблений у 1821-му році.

Костянтин Мулярчук неодноразово обирався депутатом Красівської сільської ради, депутатом Бердичівської районної ради двох скликань (ВО “Батьківщина”, комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту, гуманітарних питань та екології). Також він є отаманом Красівського козацького куреня, козацький полковник.

Рішенням Бердичівської районної ради від 22.08.2013 р. Мулярчуку Костянтину Володимировичу присвоєно звання “Почесний громадянин Бердичівського району”.

25 лютого 2014 року відбулась 24 сесія Бердичівської районної ради, під час якої Костянтина Володимировича Мулярчука обрано головою Бердичівської районної ради. Цю посаду він обіймав до жовтня 2015 року.

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.