Дівчина-підліток з Бердичева знає, що потрібно робити з безпритульними собаками — РІО Бердичів
  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Дівчина-підліток з Бердичева знає, що потрібно робити з безпритульними собаками

Про собак у Бердичеві не говорить хіба що ледачий. Чи не кожного дня чути нарікання на неймовірно велику кількість чотирилапих на вулицях міста і на те, що нічого не робиться. Поряд із цим так само кожного дня власники гублять своїх домашніх улюбленців або шукають «втікачів» не без допомоги добрих людей і обговорюють позитивні та негативні сторони утримання таких тваринок вдома. 

А цьогоріч такі розмови стануть теж не меншим явищем, так як символом 2018 року є рудий пес, тому актуальності ця одвічна тема не втрачає. Поговорити про маленьких і великих, пухнастих і не дуже, породистих і дворових чотирилапих, а також представити проект з вирішення проблеми безпритульних тварин у місті, створений юною бердичівлянкою і поданий на «Бюджет участі», зібралися у вівторок, 9 січня, в молодіжному центрі «М-формація» бердичівська молодь, працівники бібліотеки, автор вищевказаного проекту Альона Король та її наставник у цьому нелегкому прагненні покращити життя в місті Олександр Бунін.

Асенизатор


У теплій і затишній атмосфері «М-формації» підлітки розповідали про чотирилапих друзів з відданими очима, котрих обожнюють люди і без яких не уявляють свого життя. Багато хто з них свого часу, та й нині, настільки вірно служать своїм господарям, що згодом стають і власниками мільйонних статків. А скільки відомо історій про подвиги таких друзів, котрі разом з господарями робили гарні справи, були їм вірними не лише за життя, але й після їхньої смерті. Приємні позитивні нотки у захоплюючих розповідях, що звучали з вуст юних хлопців та дівчат, гороскоп у рік Собаки, про відомих людей, народжених під цим символом та інші цікаві факти.


Але, на жаль, бердичівлян нині хвилюють не так цікаві факти про собак, як конкретні дії виходу з ситуації, що склалась у місті. Частково велику роботу у цьому аспекті здійснюють депутат Житомирської облради і керівник ветклініки «Айболит» Сергій Орлюк, Товариство захисту тварин «Добре серце» й інші небайдужі люди, які за власний рахунок проводять стерилізацію тварин та віддають їх у добрі руки.


Дуже часто такі добрі руки викидають потім цих собак на вулицю, а ще частіше – залишають цуценят, яких не роздали чи не продали, і дорослих тварин, котрі потім приводять потомство. Юна бердичівлянка Альона Король, розробляючи свій проект, опитала містян про найбільші проблеми, котрі викликані масовим поширенням на вулицях собак. Крім того, дівчина вияснила, що все-таки більшою мірою люди намагаються допомагати чотирилапим, підгодовуючи їх і жаліючи, і аж ніяк не вважають виходом з ситуації відстріл тварин чи інші жорстокі методи.


Ініціаторка проекту зосередила увагу на тваринах, котрі живуть у малозабезпечених сім’ях. Саме у такої категорії населення найчастіше немає коштів на стерилізацію своїх улюбленців, а приведене потомство потім опиняється на вулицях, виростає і знову приводить цуценят. Таке собі безперервне коло, яке варто якимось чином розірвати. Дівчина чітко і ясно зауважує, що потрібно допомагати малозабезпеченим сім’ям стерилізувати тварин. Вона виробила кілька основних завдань, які сприятимуть вирішенню цієї проблеми в Бердичеві. По-перше, це збирання і обробка даних щодо кількості, складу і місць поширення таких тварин, їхній безперервний облік та ідентифікація. По-друге, це створення комфортних умов для життя людей шляхом скорочення чисельності безпритульних тварин та створення реєстру опікунів безпритульних тварин в місті. По-третє, це масова стерилізація, щеплення та профілактична обробка безпритульних тварин і заходи щодо підтримки і супроводу їх протягом життя.


Не менш важливим у цьому питанні, на думку Альони Король, є інформаційна кампанія і різного роду просвітницькі заходи, які мали б на меті ознайомлення мешканців міста з правильним і гуманним поводженням з тваринами, влаштування чотирилапих в постійні місця проживання та пропагування масової стерилізації. Поки що з проектом бердичівлянки ще не всі ознайомлені, але присутні на заході в бібліотеці слухачі впевнені, що дівчина – на вірному шляху, звісно ж, не без допомоги дорослих і обізнаних у цьому плані людей. А бердичівляни можуть підтримати таку ініціативу під час голосування за проекти «Бюджету участі», до складу яких і ввійшов проект Альони.

IMG 3911

IMG 3912

IMG 3917

IMG 3918

IMG 3921

IMG 3923

IMG 3928

IMG 3929

IMG 3932

IMG 3934

IMG 3937

IMG 3939

IMG 3941

IMG 3942

IMG 3944

IMG 3946

IMG 3947

IMG 3949

IMG 3950

IMG 3954

IMG 3955

IMG 3957

IMG 3960

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.