Депутати Бердичівської районної ради розчаровані, що мораторій на продаж землі буде скасований — РІО Бердичів
  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Депутати Бердичівської районної ради розчаровані, що мораторій на продаж землі буде скасований

Остаточно говорити про те, що ключове питання, котре турбує нині більшість фермерів та власників земельних наділів, а заразом і депутатів, буде вирішене не на їхню користь, поки, звісно ж, говорити зарано. Проте, судячи з того, що позитивних результатів підписані звернення від представників Бердичівської районної влади та окремих політичних фракцій щодо протесту проти скасування мораторію на продаж земель не знайшли підтримки від уряду України, стає конкретним і беззаперечним фактом.


Нагадаємо, що пару місяців тому Бердичів, які і інші українські міста, обурився рішенням депутатів Верховної ради України щодо скасування існуючого мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Представники багатьох політичних партій, а найбільше фракції «Батьківщина», вдалися до рішучій дій і вирішили особисто звернутися у всі можливі інстанції, аби дане рішення не було підтримане. На сесіях як міської ради, так і районної проходило голосування на підтримку даного звернення та адресування його до Кабінету Міністрів України. Тоді ж на сесії міської ради з цього приводу виник конфлікт, адже міський голова стверджував, що потрібно серйозно підходити до цього питання і оформлювати документи згідно закону, попередньо винісши на обговорення постійних комісій, а далі у вигляді проекту рішення - на сесію на голосування. Після численних колізій та суперечок питання мораторію на продаж земель так і залишилось невирішеним.


Натомість депутати Бердичівської районної ради, оформивши своє звернення, як годиться, у вигляді проекту рішення, без усіляких проблем його прийняли, причому позитивно. Та вже на ближчій сесії, що проходила у п’ятницю, 5 травня, голова районної ради Максим Самчик звернувся до депутатів з невтішною новиною. Серед численних звернень районної ради до міністерств, Верховної ради та інших інстанції, отриманні відповіді на які є негативними, стало і звернення щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.


У зв’язку з тим, що Міністерство аграрної політики, Кабмін та Держгеокадастр мають чимало пропозицій, законів на концепції, пов’язаних з обігом земель, розраховувати на продовження мораторію, швидше за все, нема чого. Тим паче, як пояснив Максим Самчик, нині активно пропагується реклама щодо скасування мораторію, депутатів закликають віддати свій голос «за» підтримку продажу землі. Самим українцям теж натякають на вигідність продажу землі, апелюючи до того, що Україна – одна із шести країн, чиї наділи не продаються і породжують бідність.


Звісно, всі крапки над «і» поки ставити рано, але ті, хто активно намагався зробити все можливе, аби зберегти землі, уже потроху розчаровуються в черговому «покращенню» життя українців. По телебаченню фракція «Батьківщина» заявила, що продовжуватиме боротьбу і збере 15 мільйонів підписів людей яким не байдужа доля сільськогосподарських земель. Але чи вдасться їм зрушитись з мертвого місця і довести до логічного завершення розпочате, а головне – отримати підтримку у тих, хто вирішуватиме це питання, спрогнозувати важко. Та й навряд чи це вплине на остаточний результат і щось змінить у, швидше за все, вже спланованому верхівкою влади рішенні.

Читайте також:

Депутати Бердичівського району хочуть зберегти землі, а міські за мораторій не проголосували

IMG 0049

IMG 0049

IMG 0049

 

IMG 0049

IMG 0049

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.