У Бердичеві хочуть впровадити партнерські відносини громадян та органів влади — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

  • Бердичівський Базар

У Бердичеві хочуть впровадити партнерські відносини громадян та органів влади

Крок за кроком міська влада прагне наблизити Бердичів до міста європейського зразка, в якому враховувалася б думка не лише депутатів, органів влади чи вагомих людей, а й звичайних жителів звичайних мікрорайонів міста.


Шанс бути почутими та брати участь у розвитку міста мешканцям, які належать до територіальної громади Бердичева, надає бюджет участі. Даний проект, рішення про затвердження Положення якого 17 червня було оприлюднено на сайті міської ради, впроваджується задля підвищення громадської активності та залучення громадськості до взаємодії з органами місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Простіше кажучи, члени територіальної громади можуть реалізувати свої пропозиції стосовно вирішення того чи іншого питання місцевого значення за рахунок міського бюджету.


Докладно розповісти про перспективи даного проекту та представити робочу групу, що координуватиме реалізацію та впровадження бюджету участі у нашому місті, зібралися у середу, 17 серпня, на прес-конференції автор даного проекту Юлія Лефтер, члени майбутньої робочої групи на чолі з керівником Тамілою Павлішиною, дехто з депутатів та членів виконкому і журналісти.


Як було зазначено на зібранні, для Бердичева це новий процес, тоді як в деяких містах України (Житомир, Львів, Черкаси) та в сусідній країні Польщі (з 2013 року) він уже діє. Це активна співпраця жителів міст і влади, що дає змогу людям більш детально вивчати і розуміти принцип створення та затвердження громадського бюджету, витрат на ті чи інші потреби міста і брати активну участь у розподілі бюджетних коштів, вносячи свої пропозиції.


За словами Таміли Павлішиної, місцевій владі важливо, щоб була підтримана ініціатива більш віддалених мікрорайонів міста, які зазвичай мають більше проблем, ніж центральні. На наступний 2017 рік з міського бюджету виділено 600 тисяч гривень для 6 мікрорайонів (по 100 тисяч на кожний). Проте, якщо жителі кількох мікрорайонів захочуть об`єднатися у спільний проект і подати загальну пропозицію, то такий варіант теж є можливим і кошти тоді об`єднаються для реалізації загальної пропозиції, якщо за неї проголосують.


Мешканці подають у паперовому вигляді на адресу міської ради на розгляд робочої групи свої проекти, оформлені згідно вимог: бланк-заява, список з підписами щонайменше 10 членів територіальної громади міста Бердичева, що підтримують дану пропозицію, розрахунок витрат, що додається автором до пропозиції (допомагатимуть спеціалісти міськвиконкому). Кількість пропозицій може бути необмеженою. Далі робоча група розглядає їх та виносить на голосування найбільш вагомі, вдалі та ті, що відповідають певним критеріям (наявність дозвільних документів на будівництво чи реставрацію об’єкту, кошти, що повинні витратитися на це, чи може місто собі дозволити реалізацію даного проекту та інші). Голосуватимуть члени територіальної громади так само, як і на виборах: паспорти, бюлетені, пункти для голосування, якими можуть бути школи чи інші установи державного значення. Але голосувати можна буде за 6 проектів, по одному з кожного із шести мікрорайонів. Ті пропозиції, що переможуть шляхом голосування, будуть включені до проекту міських Програм та до бюджетних запитів відповідного розпорядника коштів міського бюджету на наступний рік.


Нині цей новий механізм партнерських відносин між громадянами та органами влади є лише проектом, що буде винесений на розгляд на сесію міської ради, аби отримати підтримку депутатів, але і автор проекту, і члени робочої групи впевнені, що людям таке нововведення сподобається, адже у них буде можливість вирішувати проблемні питання та робити свій вклад у розвиток міста.

IMG 6337

IMG 6341

IMG 6345

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.