Об’єднана Половецька громада незабаром може постати в Бердичівському районі — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Понеділок, 30 Березня

  • buhoblik800

Об’єднана Половецька громада незабаром може постати в Бердичівському районі

Саме для обговорення такого плану в п’ятницю, 5 серпня, в актовій залі Половецької загальноосвітньої школи зібрались депутати та голови п’яти сільських рад Бердичівського району. Така подія сталась вперше за історію останніх років, а, можливо, й десятиліть, коли разом зібрались не тільки сільські голови чи районні депутати, але й депутати сільських рад. Адже саме їм законодавець надав чи не вирішальне слово для формування об’єднаних громад.


Таку зустріч не міг оминути наш народний депутат Олександр Ревега, який бере участь у всіх значущих подіях життя нашого міста та району. Ось і тут більша частина його виступу була натхненною і щирою агітацією за створення об’єднаних громад.


«Як тільки я зустрічаюсь десь в Києві з нашим земляком Геннадієм Зубко, який за своєю посадою віце-прем’єра опікується саме територіальною реформою, він кожен раз мене питає, чому в Бердичівському район не об’єднуються громади, чому не хочуть брати додаткові кошти на регіональні проекти?», - розпочав свій виступ Олександр Васильович.


Далі він розвінчав чутки, які активно поширюють нині опоненти об’єднання громад: школи закриватись не будуть; дитсадки закриватись не будуть; штати скорочуватись не будуть. Навпаки, можливості об’єднаних громад лише зростуть, особливо коли вони стануть розпорядниками землі за межами населених пунктів. Зараз готується 11 законопроектів, співавтором яких є й наш депутат, направлених на покращення життя об’єднаних громад.


Ті кошти, які сьогодні йдуть в район і потім розподіляються часто по політичним вподобанням, об’єднані громади будуть використовувати самостійно. Вибори рад громад будуть проходити виключно по мажоритарній системі. Всі довідки будуть давати в кожному селі. А ті села, які не хочуть об’єднуватись, потім приєднають примусово, але в раді громади депутатів від них вже не буде (в першу каденцію – ред.).


Після всього цього почутого в залі, нарешті, визріло питання і одна жіночка його озвучила: «Ви саме головне за молоко скажіть?!!».
Але й на це, здавалося б, зовсім не по темі виступу питання у депутата знайшлась відповідь: «Буде у вас об’єднана громада, будуть в ній і гроші, і ви зможете самі вирішити, щоб купити для громади холодильник і молоковоз. І здавати молоко на завод по значно вищій ціні».


Далі виступив керівник обласного офісу реформ організації, яка фінансується з європейських грантів та допомагає вирішувати організаційні та інформаційні питання об’єднаним громадам в Україні. Потрібність своєї організації її очільник пояснив так: «Ось уявіть собі, що малесенькій дитині поклали в люльку гроші на її зростання. Але ж малюку потрібні не гроші, а лагідні руки матері, добрий голос батька, тепло, їжа і ще багато чого. Так і ми плекаємо і допомагаємо молодим паросткам об’єднних громад вирости в міцні дерева, які разом утворять могутній ліс».


Найцікавішим для присутніх в залі сільських голів та працівників сільських рад виявилась розповідь голови сусідньої Червоненської об’єднаної громади Юрія Валентиновича Ящука. Адже він на власному досвіді вивчив всі нюанси об’єднання, відчув на собі як допомогу, так і численні палиці в колесах на шляху до нової громади.


Рік тому, у серпні 2015 року, шість сіл Андрушівського району та селище Червоне об’єднались в одну громаду. В жовтні тут пройшли вибори старост і голови громади та почалось нове життя. Бюджет об’єднаної громади значно збільшився, але й додались нові клопоти, адже заклади освіти тепер утримуються саме з нього. Зараз проходить капітальна термосанація школи, купується техніка для комунального підприємства, на підході реалізація чотирьох проектів по реконструкції доріг та ще багато корисних і потрібних справ.


На відміну від Андрущівської, наша райдержадміністрація позитивно ставиться до створення об’єднаних громад, про це свідчив наступний виступ керівника районного управління фінансів Тетяни Войцехівської. Вона зробила відповідні розрахунки, які свідчать, що громада, створення якої сьогодні обговорюється, буде мати близько 14,5 мільйонів доходів та близько 12 мільйонів видатків, а отже, буде цілком спроможною.


Своє дуже образне слово сказав на зустрічі Віктор Олянюк, керівник одного з найбільших сільгоспвиробників цієї місцевості: «Згадайте історичні приклади. Коли Петро перший проводив переселення, то перші переселенці отримували по 10 золотих, а останні – по 25 різок. Під час колективізації перші стали колгоспниками, а останні поїхали на Соловки…».


Під час такого змістовного обговорення виникла дискусія з прибулими на зустріч представниками районної ради на чолі з заступником голови Оленою Рудик, для вирішення якої Олександру Ревезі довелось навіть телефонувати до голови РДА та транслювати його відповідь для загалу через голосний зв’язок. Але присутнім в залі ця заочна дискусія не дуже сподобалась. І вона лише додала переконання, що треба відділятись від тих, хто чубиться, та хазяйнувати самостійно.


Після того, як гості покинули зустріч, на кілька хвилин залишились лише сільські голови та сільські депутати, які й оголосили план: до наступної п’ятниці проводимо обговорення в селах, готуємо необхідні документи і подаємо їх в Житомир.


Будемо сподіватись, що саме так все й буде і об’єднані громади Бердичівщини все-таки встигнуть долучитися до числа тих, які отримають серйозну бюджетну підтримку. 

gromada

Фотогалерея

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.