В Бердичівській міській раді завівся домовий, який викрадає протоколи сесії — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

В Бердичівській міській раді завівся домовий, який викрадає протоколи сесії

Саме таку відповідь, напевно, воліли б надати міський голова та секретаріат, котрі стали основними героями скандалу та «разборок не по-детски», що почалися зранку 22 липня, але тут зовсім не до жартів. 


Передумовою цього стала ситуація, що розвивалася на сесії міської ради десь через півтори години після прийняття порядку денного, тобто близько шостої. Нагадаємо, що повноцінно сесія, яка розпочалася ще о 10.00, приступила до роботи аж після 16.00, коли начебто затвердили одні і не затвердили інші додаткові питання та депутати нарешті в цілому затвердили порядок денний. Проте процес все рівно йшов не так швидко. 


За півтори години вдалося розглянути всього три питання і воно не дивно, бо, втомившись за весь день, не те, що більшість, а всі бачили себе десь в інших місцях, а не у залі міської ради. Тим більше, що цифра 40 у списку питань оптимізму точно не додавала.


Проте Василь Мазур, напевно, відчував себе «бодрячком», бо запропонував продовжити сесійне засідання. Такий азарт міського голови позитивно депутати не сприйняли та подали пропозицію продовжити розгляд питань наступного дня на десяту годину, коли їхній розум буде більш адекватним та відпочилим. Під час голосування ця пропозиція набрала більшість голосів депутатів – 21. Здавалося б, все, всі йдуть додому чи у справах, а робота продовжиться завтра, та… не тут то було. Міський голова вирішив, що якщо вже переносити сесію, то не на день, а на цілих п'ятнадцять, що шокувало усіх присутніх ще більше. Депутати фракцій «Свобода», «Радикальної партії», «Патріотичної партії України» та «Батьківщини», щоби дати зрозуміти, що це вже занадто, просто встали і пішли з сесійної зали геть. Зрозумівши, що за цю пропозицію голосувати не буде кому, Василь Мазур виставив на голосування свою попередню пропозицію. Дев’ятнадцять депутатів, котрі теж, скоріше за все, не втомилися, проголосували «за» і, як ні в чому не бувало, продовжилася сесія міської ради аж до десятої вечора.


От тільки наступного дня постало питання законності цієї сесії та прийнятих на ній рішень. Адже голосування за перенесення сесії на наступний день набрало більше голосів «за», бо було одним з кількох процедурних рішень і голоси однієї третини депутатів погоди б не зіграли, а його завзято проігнорували. Щоб підтвердити цю думку, депутати вищезазначених фракцій вирішили підняти протоколи цих голосувань і розібратися, та…, як виявилося, їх попросту немає. Причому немає саме протоколів щодо перенесення сесії на наступний день та щодо продовження сесії цього ж самого дня. Найцікавіше те, що казкове зникнення цих протоколів ніхто не міг пояснити, але ж у представників чотирьох фракцій не може бути спільної амнезії та безпам`ятства стосовно того, за що вони голосували.


Ось тут в хід і пішла поліція, яку підключили до «розбірок», аби вони вияснили, чи був порушений міським головою та секретарем закон. Правоохоронці одразу ж почали брати показання та пояснення у депутатів щодо ситуації, яка склалася, та почали перевірку. Якщо поліція виявить неправомірні дії в особі Василя Мазура та його прибічників, то факт порушення закону буде внесено до реєстру досудових справ, за що передбачена кримінальна відповідальність. До даного розслідування, окрім відеозаписів сесії, що їх має надати міська рада (на це їм дається час до 10 днів, якщо ці записи, звісно, є), свої власні відео вирішили надати і журналісти, сподіваючись, що це допоможе підтвердити факт перевищення міською владою своїх службових обов’язків та визнати сесію нелегітимною.

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.