Олексій Побережний – ініціатор змін чи кістка в горлі? — РІО Бердичів

Середа, 22 Вересня

  • vistavka800

Олексій Побережний – ініціатор змін чи кістка в горлі?

В стінах бердичівської міської ради ще довго літатиме відлуння від ляпаса, якого дав усім членам комісії з перейменування вулиць депутат від ВО «Свобода» Олексій Побережний. На минулому тижні молодий політик завітав на засідання обласної топонімічної комісії і вніс зміни до 28 назв вулиць і провулків міста. Зокрема, за пропозицією Побережного у Бердичеві мають з’явитись вулиці Симона Петлюри, Максима Залізняка, Романа Шухевича, вулиця Добровольчих Батальонів, Бульби-Боровця, Павла Скоропадського, Степана Бандери, Махнівська, Героїв Базару тощо.


Ініціатива «свободівця» у Бердичеві викликала неоднозначну реакцію: частина тихцем аплодувала сміливості депутата, який під носом у міського голови і членів комісії примудрився провернути такий номер, решта ж істерично заламувала руки і голосила про самозванство і самоуправство. Опанувавши себе, представники міської комісії з перейменування вулиць разом з депутатами поїхали в Житомир, щоб там заявити, що Побережного ніхто не уповноважував і не просив змінювати назви. Там наших гінців зустріли не дуже гостинно і задавали багато питань. Насамперед обласну комісію цікавило, чого лишились на карті міста такі вулиці, як Карла Маркса, та ще кілька об’єктів, які підлягають перейменуванню.


Результати зустрічі, вочевидь, виявились незадовільними для бердичівлян, тож щоб не допустити прийняття запропонованих депутатом змін, було розгорнуто масштабну кампанію. Одним з її пунктів безумовно стало чергове чи позачергове засідання комісії з перейменування вулиць, площ та провулків міста, члени якого зібрались наприкінці тижня у п’ятницю, 20 травня. Про основну причину зібрання розповіла голова комісії Надія Мохно. Вона ще раз нагадала про вчинок депутата Бердичівської міської ради Олексія Побережного і розповіла про процес декомунізації в місті. За її словами, за результатами засідань було підготовано відповідне рішення про перейменування понад 70 вулиць і провулків міста, його було розміщено на офіційному порталі міської ради та відправлено на область ще в квітні.


Пані Мохно відзначила, що згідно законодавству у процесі декомунізації є три важливі дати: 21 листопада 2015 року, 21 лютого і 21 травня 2016 року. Якщо до 21 листопада 2015 року органи місцевого самоврядування не виконали закон щодо декомунізації, то відповідні повноваження переходять безпосередньо до очільників громад. У нашому випадку - до міського голови, який, керуючись напрацюваннями топонімічної комісії, приймає відповідне рішення. Якщо протягом трьох місяців (до 21 лютого) міський голова не приймає відповідного рішення, повноваження щодо виконання закону переходять до голови ОДА, який, керуючись висновками обласної топонімічної комісії, має підписати відповідні положення до 21 травня.


Бердичів став одним з перших міст, яке ще влітку 2015 року звернулось до Українського інституту національної пам’яті за відповідною історичною довідкою і отримало перелік вулиць, що мають бути перейменовані. Цим документом комісія керувалась у своїй подальшій роботі.


Об’єктивними причинами недотримання зазначених дат, за словами голови комісії, стало те, що восени 2015 року були вибори і пані Мохно, як керуюча справами міськвиконкому, фізично не могла організовувати роботу топонімічної комісії, оскільки відповідала за організацію виборчого процесу. По завершенню виборів почалась активна робота з громадою, перш за все враховувалась думка людей, які проживають на вулицях, що підлягають перейменуванню.


«Цю роботу проводили як члени комісії, так і депутати міської ради. Їхні думки та результати опитувань були враховані», - каже голова комісії. Вона наголосила, що була проведена величезна робота, в результаті якої було підготовлене рішення, розміщене на сайті міської ради, та відправлене на область. Представники міської комісії не раз дзвонили до секретаря обласної комісії з проханням прийняти розпорядження голови облдержадміністрації, щоб вкластись в стиснуті терміни.


Далі в своєму виступі пані Мохно зупинилась на вищезгаданих подіях, що власне і стали приводом для зібрання. На ім’я заступника ОДА Ярослава Лагути було направлено відповідний лист з проханням скасувати рішення обласної топонімічної комісії, оскільки Побережному ніхто не доручав вносити зміни у відповідне рішення.


«…Громіздку роботу комісії з опитування та аналізу результатів опитування, їхнє обговорення та прийняття виваженого рішення по кожній вулиці було одноосібно перекреслено депутатом Бердичівської міської ради Побережним, який вирішив ігнорувати думки комісії та багатьох мешканців міста», - йдеться у листі.


На засідання, де розбирали його дії, Олексій Побережний з невідомих причин не з’явився, однак, за словами Надії Мохно, в області він мотивував свій вчинок недолугою роботою комісії, яка безвідповідально підходить до процесу декомунізації, діє під тиском міського голови і боїться відповідальності.


За відсутності героя дня, його мотиви обговорювати не стали, а зупинились на внесених ним змінах – 28 пропозиціях по бердичівських вулицях. Дана ініціатива, на переконання присутніх, викличе соціальну напругу в місті, оскільки не було враховано думку людей. Поговоривши на тему, чи міг і мав право Олексій Побережний вносити зміни, а комісія їх приймати, члени комісії вирішили ще раз вирушити в Житомир, щоб там разом з представниками громадськості ще раз поспілкуватись з обласною топонімічною комісією. Результати переговорів стануть відомі вже найближчим часом.

Відео

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.