Бердичівські депутати голосуватимуть по-новому — РІО Бердичів

Четвер, 27 Лютого

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівські депутати голосуватимуть по-новому

З 23 лютого 2016 року наступила нова ера місцевого самоврядування в Україні. Рівно два місяці тому був опублікований Закон про забезпечення поіменних голосувань в органах місцевого самоврядування. Це значить, що Закон набув чинності, а місцеві ради повинні запрацювати «по-новому».

Тож практично всі голосування депутатів місцевих рад будуть поіменні. Раніше депутатам були доступні три режими голосування: відкрите, поіменне або таємне голосування.

Виглядало це так: депутати голосували наприклад за виділення земельної ділянки, але виборці не могли дізнатись як голосував той чи інший кандидат. Тепер голосування може проводитися тільки у двох режимах: відкрите поіменне голосування із зазначенням позиції кожного депутата або таємне голосування (проте виключно в окремих випадках, ( наприклад, вибори секретаря ради або висловлення недовіри міському голові).

Для виконання Закону, місцевим радам необхідно зробити дві речі: привести у відповідність до Закону Регламент місцевої ради та забезпечити поіменне голосування з кожного питання порядку денного.

Також передбачається, що результати поіменного голосування підлягатимуть обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Крім того пропонується, щоб результати голосувань розміщувались на офіційному веб-сайті ради в день голосування і зберігались протягом необмеженого строку Наголошується, що результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради. 

Відео

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.