Депутати говорили про бюджет Бердичева 2016 — РІО Бердичів

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/7730

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

  • Бердичівський Базар

Депутати говорили про бюджет Бердичева 2016

Щороку після новорічно-різдвяних свят у бердичівських посадовців і депутатів починається найбільший головний біль. Пов’язаний він не з наслідками вихідних, а з ухваленням бюджету на 2016 рік. Зазвичай його затвердженню передують численні обговорення у профільних комісіях. 

Новообрані депутати, рішуче налаштовані розібратись у всіх тонкощах наповнення і витрат міської скарбниці, 13 січня провели перше засідання бюджетної комісії, на якому заслухали Аллу Пацату, начальника фінансового управління.


Бюджет в цьому році особливий, адже триває процес децентралізації, що дає більше повноважень місцевому самоврядуванню, а от чи будуть вони всі профінансовані з бюджету - питання уже інше.


Варто зазначити, що перед Новим роком депутатам вже видавали проект бюджету на 2016 рік. Але зміни в податковому і бюджетному законодавстві відкоригували вказані цифри, і депутатам видали новий проект бюджету.


У великому залі міської ради, де проходила комісія, зібрались не лише її члени, але й представники підприємств та організацій, які безпосередньо фінансуються з місцевого бюджету. Їм, як і решті присутніх, вкотре за останні …надцять років, нагадали, що фінансування буде дуже і дуже обмежене, тож у нього треба вкластись. Для того, щоб втиснутись у виділені кошти, керівникам всіх комунальних установ необхідно розробити низку заходів ефективного і раціонального використання коштів та привести чисельність працівників у відповідність до штатного розкладу.


Ознайомившись з бюджетом 2016, точніше з його концепцією, присутні задавали цілу низку питань стосовно наповнення бюджету і видатків. Кожен розуміє, що часи дотацій відходять у минуле і Бердичеву доводиться розраховувати на свої сили і з зароблених коштів формувати бюджет.


Тож депутати вкотре підняли питання про доцільність існування низки комунальних структур з роздутим, на їхню думку, штатом. Щоб з’ясувати, хто насправді чим займається, обранці громади на кожній сесії заслуховують звіти керівників комунальних підприємств, намагаючись зрозуміти, збиткові вони чи ні, і яким чином можуть приносити прибуток собі і місту. Володимир Сенча, представник «Самопомочі», зауважив, що при розподілі бюджетних коштів слід правильно розставляти пріоритети і ретельно аналізувати діяльність усіх структур.


Затягувати з ознайомленням і подальшим прийняттям бюджету депутати не будуть – основний фінансовий документ винесуть на сесію до кінця січня. Принаймні в це вірить міський голова, який відзначив, що у членів бюджетної комісії і всіх депутатів буде вдосталь часу, щоб не раз зібратись і обговорити головний фінансовий документ. Присутнім запропоновано провести ці засідання у найближчі дні, щоб не затягувати процес опрацювання.


«Ми в першу чергу повинні забезпечити своєчасну виплату заробітної плати бюджетній сфері, оплату енергоносіїв та інші видатки, передбачені законодавством, а потім думати, за що жити» - наголосив мер.


Детальніше про наповнення міської скарбниці читайте найближчим часом на сайті «РІО Бердичів» та на сторінках нашого видання.

Фотогалерея

{gallery}7730{/gallery}
Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.