На першій сесії міської ради громадські активісти пропонують ухвалити рішення про знесення Котовського — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Четвер, 21 Березня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

На першій сесії міської ради громадські активісти пропонують ухвалити рішення про знесення Котовського

Свободівка Ольга Матвійчук, вважає, що знести пам’ятник Котовському, що зустрічає всіх на Червоній Горі, слід на річницю вшанування пам’яті героїв Базару, бійців УНР, що загинули захищаючи свою землю від червоної армії, яка в десятки разів переважала своєю чисельністю.


«Закликаю всіх 23 листопада вшанувати пам'ять Героїв Базару, бійців Армії УНР, що загинули в другому зимовому поході під проводом Юрка Тютюнника. Каральною операцією окупантів по розгрому українських сил керував начальник 9-ї Кримської кінної дивізії Григорій Котовський. Він особисто проводив допити та катування захоплених в полон 600 українських воїнів.

Асенизатор


Протягом 21-23 листопада 1921 року 359 патріотів (ті хто вижив після катувань) було розстріляно в селі Базар Народицького району Житомирської області. За особливу жорстокість в знищенні "ворога" Г. Котовський був нагороджений третім орденом красного знемєні!», - каже активістка.


Так вже сталося, що на 25 році Незалежності в місті Бердичеві на Червоній горі досі стоїть пам'ятник кату Котовському. Оскільки навіть Закон України про декомунізацію не мотивував нашу міську владу припинити наругу над пам'яттю Героїв України.


Задля встановлення історичної справедливості Ольга Матвійчук підготувала відповідний проект рішення про демонтаж цього "непорозуміння" та звернулася до міського голови Мазура В.К. та секретаря Бердичівської міської ради Толочка В.І. з вимогою розглянути питання демонтажу на найближчому засіданні міськради.


Ініціативу бердичівлянки підтримали БМПО ВО "СВОБОДА", БМО ВО "Просвіта" ім. Т.Г. Шевченка, БМО ВО "Батківщина", Об'єднання "Самопоміч" м.Бердичів, Радикальна партія О.Ляшка та мешканці міста. Всі вони вимагають саме 23 листопада на чергову річницю вшанування героїв здійснити демонтаж Котовського в нашому рідному місті Бердичеві.

Відео

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.