Місцеві вибори 2015 – Верховна Рада дала старт — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Місцеві вибори 2015 – Верховна Рада дала старт

На минулому тижні депутати остаточно прийняли новий закон «Про місцеві вибори», який голова ради Володимир Гройсман підписав та направив на підпис президенту. Тепер цей закон може бути або підписаним, або відхилений президентом, але правки до нього, скоріш за все вже вноситись найближчим часом не будуть. Адже, дата місцевих вибрів визначена, і чисто технічно, немає часу відправляти закон на доопрацювання.

Якщо вибори сільських та селищних рад та сільських та селищних голів фактично залишились без змін, то вибори до районних, міських та обласних рад зазнали їх кардинально. Вибори ж міських голів змінились лиш частково: в містах до 90 тисяч населення – майже так, як раніше, в містах більше 90 тисяч населення – можливе проведення другого туру голосувань, якщо в першому жоден з кандидатів не набрав більше 50% виборців.

 

Ще кілька днів тому ми почали готувати статтю про те, від якої партії, можливо, буде висуватись нинішній міський голова Бердичева (за чутками, його мав висунути місцевий осередок «Батьківщини»), то тепер ця необхідність відпала. В новому законі відновили можливість самовисування для міських, сільських та селищних голів.


Новаціями закону стала чітко визначена кількість депутатів міських та районних рад відповідно до кількості виборців, отже, в Бердичеві кількість депутатів значно зменшиться. Так, в міській раді замість 50 депутатів буде тепер лише 36, а в районній раді замість 60 – 34. А обов’язковою умовою стала наявність в партійних списках 30% жінок.

 

З вищеперерахованими нормами нового закону все більш-менш зрозуміло, а ось з новим принципом формування списків партійних кандидатів та визначення потім переможців виборів не все так просто. Так, у бюлетені буде вказано крім назви партії ще прізвище першого номера цієї партії в окрузі (!?) та прізвище кандидата від цієї партії в цьому окрузі (чи дільниці?).

partiya MMM1

Так само незрозуміло, як будуть тепер формуватись виборчі дільниці, адже в минулий раз в Бердичеві було сформовано 25, по суті, виборчих округів, на яких вибиралось 25 депутатів міськради, тепер же потрібно якось переділити місто або на 36 дільниць, або на 18, в яких обирати по два депутата. Крім того, місто потрібно поділити на чотири (за іншими розрахунками - на шість) виборчих округів для виборів депутатів обласної ради, кількість яких теж буде дещо скорочена.

 

В районі ситуація вважається трохи простішою. З потрібних 34 депутатів 29 можна обрати на територіях існуючих сільських рад, а п’ять – на території Гришковець, за умови розподілу їх на п’ять округів. Але все це поки що лише роздуми, а остаточне рішення буде прийматись виборчими комісіями, формування і робота яких теж поки що вкрита білими плямами. 

 

Існуючі бердичівські осередки відомих політичних партій вже розпочали організаційну роботу по підбору майбутніх кандидатів в ради та членів дільничних комісій, але не виключено, що незабаром ми почуємо і про такі назви партій, які досі в Бердичеві не сильно звучали. Незабаром сезон відпустко закінчується і настає в Бердичеві та Україні сезон Виборів. Який врожай буде зібрано в результаті цього сезону буде зрозумілим в кінці жовтня.

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.