Роздрукувати цю сторінку

Чиновники Бердичівщини придумали новий спосіб легального прогулювання роботи

У середу, 28 квітня, ніщо не віщувало вихідний день - ні церковний, ні світський календарі. Але у дворі Гришковецької школи зібралось кілька десятків чиновників, щоб зіграти між собою в теніс, шахи і волейбол, і як сказала ведуча заходу: «Просто відпочити…»


Офіційно це називалось «спартакіада працівників органів місцевого самоврядування Бердичівського району», і заплановано цей захід було згідно з вказівками обласної державної адміністрації. Хоча слово «заплановано» трохи тут неточне, адже лише кілька днів тому по ОТГ нинішнього Бердичівського району полетіла вказівка терміново виявити серед свої працівників спортсменів і виставити їх на змагання.


Раніше такі змагання теж проходили між чиновниками колишніх районів півдня Житомирщини, і відбувались вони в Бердичеві, на базі міського стадіону та 10 школи. Тепер це мала організовувати нова РДА, і її очільники вирішили провести змагання в Гришківцях.

Але чи то чиновники деяких ОТГ дійсно зайняті роботою, чи то не знайшли в своїх лавах гідних спортсменів, чи то просто проігнорували вказівки з РДА (а реальних важелів впливу на ОТГ в РДА тепер немає), але з 10 ОТГ приїхали команди лише шести територіальних громад, та й ті були чи не наполовину наповнені просто випадковими людьми, які до місцевого самоврядування ніякого відношення не мають.


Отже, прибули команди Гришковецької ОТГ, Райгородоцької ОТГ, Вчорайшинської ОТГ, Ружинської ОТГ, Бердичівської міської ОТГ і збірна команда Бердичівської районної ради та районної адміністрації. Відповідно, не приїхали чиновники з Червоного, Семенівки, Швайківки, Андрушівки та Краснополя.


Організатори вишикували «спортсменів» на пекучому сонці, а самі у затінку виголошували вітальні промови (заступники голови райради та голови РДА), співали пісні та оголошували план змагань. А змагатись команди мали в п’яти дисциплінах: шахи, шашки, настільний теніс, волейбол і футбол, судити котрі запросили професійних тренерів Бердичева, які мають відповідні суддівські кваліфікації.


Результати цього псевдо спортивного дійства стануть відомі пізніше, а про його доцільність можна говорити і зараз. Здавалося б, гарну ідею про те, що всі, і зокрема чиновники, повинні займатись фізкультурою і спортом, перетворили в тупий, совковий, нікому не потрібний захід, який проводиться до того ж в робочий час. І це в черговий раз доводить, що стільки чиновників, скільки їх наплодили в результаті «децентралізації», нікому не потрібно, в усякому разі, платникам податків, точно.


У вільний час багато хто з працівників місцевого самоврядування, як і працівники будь-яких установ і організацій, звичайно ж полюбляють пограти і в футбол, і у волейбол, і у теніс. Такі неформальні команди можна часто зустріти у спортивних залах Гришковецької, Скаківської та інших шкіл міста і району. Але є й інші випадки, коли, наприклад, новий спортивний майданчик в першій школі Бердичева зачинено на замок не тільки для неформальних команд, але й для своїх учнів.


Так, звичайно, нам не зрівнятись з кількістю і наповненістю спортивних майданчиків в Іспанії, Ізраїлі чи Польщі (це лише там, де бачив це на власні очі), але й бюрократизація спорту у вигляді таких «змагань» у цьому аж ніяк не допоможе.

zmagannya1

zmagannya2

zmagannya3

zmagannya4

zmagannya5

zmagannya6

zmagannya7

zmagannya8

zmagannya9

 

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Останнє від Олександр Доманський