Депутати не підтримали рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Бердичева» Олесю Коляді — РІО Бердичів

П'ятниця, 30 Липня

Депутати не підтримали рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Бердичева» Олесю Коляді

Шок ця новина викликала у соціальних мережах чималий одразу ж після того, як там з’явилася інформація про провал голосування за це питання порядку денного. І це бурхливе коментування не зникає й досі. Більшість бердичівлян не можуть зрозуміти, чому знаного у нашому місті і далеко за його межами композитора, співака, музиканта-мультиінструменталіста, автора багатьох творів просто-на-просто не підтримали депутати, які, до речі, на початку і наприкінці кожної сесії співають ним же написаний Гімн Бердичева.

Kolyada zvannya1 

Ще перед сесією, коли відбувалися засідання постійних депутатських комісій, ходили чутки, що не все так гладко буде по цьому питанню. Мовляв, утворюється така собі змова, аби окремі представники політичних партій не голосували позитивно за це рішення. Що стало причиною такого небажання присвоювати звання людині, яка, на думку багатьох, заслужила його, точно невідомо. При колишньому міському голові це питання взагалі ніколи не піднімали через те, що він недолюблював композитора і виступати на офіційних заходах для нього було баста. Та містянам, напевно, не хотілося б вірити у те, що нинішня влада продовжила цей курс.

Kolyada zvannya2 

Але мова йде якраз про голосування за відповідний проект рішення на сесії міської ради. Дане питання навіть пропонували зняти з голосування, пропонували перенести на наступну сесію, перед тим повторно розглянувши на всіх депутатських комісіях. А все тому, що депутат від фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Віталій Березовенко зазначив, що на його комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики, антикорупційної  та інформаційної політики один депутат, аби був кворум, працював, як зараз модно і поширено, дистанційно. Тобто у режимі «онлайн» брав участь в обговоренні питань і, відповідно, у підтриманні проектів рішення. Оскільки згідно з Регламентом не передбачено участь депутата на комісії «онлайн», то його голос не зараховується і, відповідно, дана комісія не схвалила і не погодила проект рішення про присвоєння Олесю Коляді вищевказаного звання. А в Положенні про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Бердичева» прописано, що проект рішення повинен бути схвалений абсолютно усіма комісіями.

Kolyada zvannya3 

Щоправда, як виявилось, була ще одна комісія, на якій депутат працював онлайн, але про неї вже не говорили. На рахунок перенесення питання на наступну сесію було чітко сказано, що питання попередньо обговорювали та розглядали, а тому нині повинні проголосувати або «за», або «проти». За рекомендації позитивно депутати не проголосували, бо кількість голосів «за» не змогли перехилити шальку терезів з голосами «проти» і «утримались».


Так само вийшло і голосуванням за проект рішення за основу і в цілому. Фракції політичної партії «Опозиційна платформа-За життя» не було, тобто мінус голоси, дехто з депутатів вийшов з зали, аби не голосувати. Підтримали рішення «Українська стратегія Гройсмана» у кількості 3-х депутатів, 4 депутати з партії «Слуга народу», 3 – з партії «Пропозиція» та 2 – з партії «Сила і честь». «Проти» проголосували 2 депутати з партії «Європейська Солідарність», міський голова та секретар міської ради не голосували, а решта 11 депутатів «утримались». Отож рішення прийняте не було, а хто як голосував конкретно, можна побачити у бланку поіменного голосування, яке додаємо нижче.

Kolyada zvannya4 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.