Депутати саботували сесію Бердичівської міської ради — РІО Бердичів

П'ятниця, 30 Липня

Депутати саботували сесію Бердичівської міської ради

Здавалося б, уже кілька сесій міської ради проходило швидко та злагоджено завдяки активному обговоренню питань порядку денного на засіданнях постійних депутатських комісій. Тому сьогоднішня сесія, яка тривала до початку на п’яту вечора стала явно винятком. Звісно, великий вплив на це мав двогодинний розгляд питання підняття ставки єдиного податку для підприємців, адже тут з самого початку було зрозуміло, що обговорювати буде що і це обговорення затягнеться, тим більше, що на засідання прийшли підприємці. Детально про це і про те, як було вирішено дане питання, ми повідомляли у попередній статті.

А тепер на рахунок саботажу, або, як простіше це назвали деякі депутати, «зривання сесії». Суперечливим і аж ніяк не позитивним стало прийняття рішення щодо присвоєння Олесю Коляді звання «Почесний громадянин Бердичева». Бо пропозиції, голосування за них, дискусії тощо дещо це питання затримали у часі, але про це ми напишемо в окремій статті. Трохи менше представники політичних фракцій говорили про програму «Безпечне місто», подаючи зауваження та рекомендації, яких, за словами деяких депутатів, не мало б виникати, якби обранці прийшли на презентацію цього проекту минулого тижня, де все детально розглядали.


Потім трохи поговорили про купівлю сцени. Депутат Ігор Романський зазначив, що він то підтримає це рішення, тим паче, що питання з купівлею катафалку, яке на комісіях викликало шквал емоцій, вирішено, бо його придбають благодійники, а не міський бюджет. Але водночас депутат висловив думку, що нині гостро стоїть питання забезпечення потрібними речами та предметами шкіл і садочків, на які можна було б витратити цю суму. Опонували йому працівники міського Палацу культури, мовляв, що сцена також потрібна, бо дітям доводиться виступати на землі, на лінолеумі, в не зовсім зручних умовах, і що ця сцена також зароблятиме кошти, адже її здаватимуть в оренду.


Про освіту і про житлово-комунальне господарство взагалі не говорили, адже там, по суті, все було ясно, на комісіях детально розглянули. Коли ж о 13-й годині, згідно з Регламентом, мала бути перерва, депутати розділилися на 2 фронти. Одні були «за» те, щоб ненадовго перервати засідання сесії, інші ж хотіли продовжити роботу, аби раніше закінчити і розійтися по своїм справам. Вирішили голосувати і більшістю голосів засідання продовжилось. Проте по черзі, а то і по кілька одночасно, депутати виходили із сесійної зали, причому ті, які бажали продовжити засідання, тому майже о пів на другу питання перерви знову підняли. Дехто одразу почав натякати, мовляв, зробите перерву – потім не зберете депутатів і не буде кворуму, проте було проголосовано, що засідання відновиться о 14-й годині і півгодини на те, аби перекусити, попити кави, вистачить.


О 14-й годині, як і прогнозували, сесія аж ніяк не продовжилась. Депутатів для кворуму не вистачало, не було цілих фракцій, і мова йде не про «Опозиційнe платформe-За життя», котра покинула сесійну залу ще на початку, а про «Українську стратегію Гройсмана» та «Слугу народу». Голови інших фракцій телефонували окремим депутатам, аби ті вже йшли на засідання. Присутні обурювалися, що попереду – розгляд земельних питань, які стосуються атовців, а «Слуги народу» ці питання проігнорували, не прийшли, а зібрались на чолі з нардепом на площі. Ірина Піскун, зайшовши до зали, обурювалась, що депутати від «Української стратегії Гройсмана» заявили про те, що не прийдуть, бо не було підтримане рішення по Олесю Коляді.


Майже о пів на третю засідання продовжилось, бо все ж кворум був у кількості 20-ти депутатів. Довелось обирати ще одного члена секретаріату, бо присутній був лише один – Валерій Шелепа. У якості процедурного рішення, для якого вистачить третини голосів, затвердили Альону Сіталову від фракції політичної партії «Європейська Солідарність». А от лічильну комісію не добирали, вирішили, що справляться два депутати – Максим Шафранський та Володимир Яворський.


От тут і почалася проблема з земельними питаннями, про яку і говорили окремі депутати, бо по виділення земельних ділянок атовцям необхідних дві третіх голосів не набралося і, як зазначив Віталій Березовенко – депутат від фракції політичної партії «Європейська Солідарність», «сесія зірвана, атовцям ділянки не виділені». Ще через 10 хвилин до зали прийшли Ігор Романський та Віталій Петрівський від фракції політичної партії «Українська стратегія Гройсмана», потім через хвилин 10 - Денис Сенаторов та Любов Івасюк від фракції політичної партії «Сила і честь», але на рішення по атовцям це вже ніяк не впливало.


На початку на четверту годину дехто з депутатів знову пішов, тому найстійкіші продовжили голосувати за питання порядку денного, які залишились. Та оскільки по цим питанням суперечок вже не було, то робота набрала звичного швидкого темпу і благополучно дійшла до завершення, як ми вже зазначали, трохи за 16-ту годину. Депутати заспівали Гімн України і Гімн Бердичева, написаний тим, кому не дали звання «Почесний громадянин Бердичева» на цій сесії», і порозходилися.

 sabotazh1

 sabotazh2

 sabotazh3

 sabotazh4

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.