Начальник бердичівської поліції дотримується своїх обіцянок — РІО Бердичів

Понеділок, 2 Серпня

Начальник бердичівської поліції дотримується своїх обіцянок

Сьогодні відбувся черговий брифінг начальника Бердичівського відділу поліції Олега Мельничука для засобів масової інформації.

 


Насамперед журналісти подякували очільнику поліції за те, що наданої раніше обіцянки регулярно зустрічатись з журналістами, він, на відміну від декого, дотримується. А він у відповідь пообіцяв і надалі проводити такі брифінги.

 


З розширенням Бердичівського району змінилась і географія діяльності відділу поліції, до сфери роботи якого тепер входять всі 10 ОТГ нового Великого Бердичівського району. А в Андрушівці та Ружині працюють відокремлені підрозділи бердичівського відділу. Штатна кількість поліцейських, які обслуговують тепер три з половиною колишніх райони, нині складає всього 238 осіб.


Але, незважаючи на це, колектив відділу під керівництвом Олега Мельничука добився чималих успіхів у боротьбі зі злочинністю. Так, з початку року було зареєстровано 297 заяв кримінального характеру, і в рамках їх розслідування було оголошено 142 підозри. Стан розкриття справ за цей період складає 52%, що значно вище за 34% аналогічного періоду минулого року. Значно покращилось розкриття майнових злочинів. З 34 крадіжок, зареєстрованих з початку року, вже розкрито 22 таких злочини.


Дуже важливим був і залишається напрямок боротьби зі злочинами, пов’язаними з незаконним обігом наркотиків. І якщо раніше, в основному, розслідували споживання наркотичних речовин, то в цьому році вже розслідувані справи стосовно дев’яти наркозбувачів, й така робота проводиться надалі.
Для профілактики та збільшення розкриття злочинів місту конче необхідно запровадити більш ефективну систему відеоспостереження, про що зараз ідуть активні перемовини з міською владою та фірмами, які поставляють відповідне обладнання та програмне забезпечення. Зараз у Бердичеві працює 32 відеокамери, а передбачається, що їх буде 132. Планується встановити не тільки прості оглядові камери, але й такі, які мають аналітичні функції для розпізнавання номерів автомобілів і навіть облич людей. Зараз ведеться розробка проектно-кошторисною документації, а потім буде оголошено тендер на надання відповідних послуг.


Поліцейські продовжують активно працювати по протидії домашньому насильству і з початку року за такі злочини було притягнуто до відповідальності 174 особи, з них 60 – в місті Бердичеві. А з настанням літнього сезону розпочинаються акції «Пішохід» та «Мопед». В ході їх відпрацювань буде посилюватись роз’яснювальна робота з порушниками правил дорожнього руху та притягнення їх до відповідальності.


Після такого короткого вступу послідували питання журналістів.


- Скільки пішоходів вже було притягнуто до відповідальності?
- З початку року – 9. В основному, за переходи вулиць в невстановлених місцях.


- І як вони платили штрафи?
- Або після вручення документів виконавчою службою, або ж безпосередньо на місці карткою. Всі патрульні автомобілі (а їх є 3 в Бердичеві і по 2 в Андрушівці та Ружині) обладнані касовими апаратами, за допомогою яких порушники можуть безготівково сплатити штраф. Останнім часом майже половина всіх накладених штрафів так і оплачуються.


- Які міри поліція застосовує до байкерів, котрі з потеплінням своїм ревом починають тероризувати нічне місто?
- В місце, де вони збираються (біля міськвиконкому) неодноразово навідувались поліцейські для проведення роз’яснювальної роботи, а до відповідальності за порушення правил дорожнього руху вони притягуються, як і інші учасники дорожнього руху.


- А як же мотоциклісти під’їжджають до виконкому, якщо їм заборонено рух по вул. Європейській?
- Під’їжджають по вул. Садовій, де знаків про заборону руху на мотоциклах наразі вже немає. Ми подавали відповідні документи про приведення в порядок таких дорожніх знаків, вони зараз розглядаються.


- Чи розслідуються зараз в Бердичівському районі корупційні злочини?
- Так. Наразі в Андрушівці розслідується справа про привласнення коштів при будівництві за бюджетні гроші та розслідується ще ряд справ на ранніх етапах, тому говорити про них поки що зарано. А буквально сьогодні вночі сталась пригода, яка теж стала об’єктом розслідування по корупційних статтях. Так, нетверезий водій відмовився проходити обслідування на ступінь сп’яніння, натомість хотів відкупитись від поліцейських, запропонувавши їм 1000 гривень. Дача хабара була задокументована слідчими, і водій буде притягнутий за це до відповідальності.


- А як поліцейські зможуть довести факт підкупу?
- В кожному патрульному автомобілі є відеореєстратор, який обов’язково має бути включений під час патрулювання, а на одному з двох поліцейських завжди закріплена включена так звана боді-камера. Саме ці відеофайли часто стають основними доказами багатьох злочинів.


- Скільки всього нетверезих водіїв було виявлено з початку року?
- На сьогоднішній день по статті 130 КПК притягнуто до відповідальності 134 особи в Бердичівському районі, з них 84 особи – в Бердичеві. За цей же період зареєстровано 35 ДТП, з яких 11 – з потерпілими.


- Як Ви оцінюєте співпрацю у розкритті злочинів органів поліції та прокуратури по десятибальній шкалі?
- На твердих «десять». Ми разом робимо одну справу, і в нас це цілковите порозуміння в цьому.


- Чи вважаєте Ви доцільним, у світлі останніх подій, запровадити чергування поліцейських в школах?
- Ми постійно спілкуємся з керівництвом навчальних закладів та відділу освіти, і при розгляді пропозицій щодо місць встановлення відеокамер, обговорювали їх необхідність в шкільних приміщеннях або подвір’ях. Зараз відділ превенції постійно співпрацює з адміністраціями закладів і оперативно реагує на всі повідомлення від них напряму.


- Чи продовжується боротьба з порушниками карантинних заходів?
- Так, звичайно, хоча нам хочеться, як і всім жителям і Бердичева, і України, закінчення такої «боротьби».


- Як проходить вакцинація правоохоронців?
- Днями до нас приїздили медики і провели вакцинацію близько 50% особового складу. В мене були невеликі ознаки респіраторного захворювання, тому вакцину поки що не отримав, але зроблю це обов’язково найближчим часом.


На цьому журналісти подякували ще раз Олегу Борисовичу за брифінг і розійшлись по своїх справах. А нашим читачам ми пропонуємо писати питання, які б вони хотіли задати начальнику поліції, які ми обов’язково йому озвучимо під час наступної зустрічі.

brifing1

brifing2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.