Чи підвищують у Бердичеві ставку єдиного податку? — РІО Бердичів

Чи підвищують у Бердичеві ставку єдиного податку?

Це питання визначило сьогодні порядок денний як багатьох депутатів міської ради, так і керівників виконавчого комітету та стало найбільш коментованим на бердичівських сторінках в соціальних мережах. Але про все по порядку.


Вранці відбулось засідання профільної бюджетної комісії міської ради за участю секретаря ради, міського голови та його заступників (без участі журналістів). Основним питанням обговорення стали проекти рішень, які стосуються ставок місцевих податків та зборів, що будуть діяти в 2022 році.


Згідно із законодавством, їх потрібно прийняти за півроку до настання нового року, з якого вони і будуть діяти, а до цього потрібно пройти, так звану, регуляторну процедуру, яка теж триває не менше ніж півтора місяці. Тобто, щоб встановити ці ставки, вже зараз потрібно розпочинати. В минулому році, наприклад, такі рішення прийняли ще раніше – в середині квітня.


Але сьогодні, на засіданні комісії не всім депутатам сподобалась пропозиція фінансового управління щодо двократного збільшення ставки єдиного податку, про що вони заявили відразу на засіданні, а згодом розтиражували свою думку і в соцмережах.


А це, відповідно, не сподобалось керівникам виконавчого комітету, зокрема заступнику міського голови Артему Азізову, і тепер він спеціально запросив після обіду до свого кабінету журналістів, щоб роз’яснити свою позицію та позицію підконтрольного йому фінансового управління.


Вже в фойє міськвиконкому журналісти зустрілись з новою реальністю, коли охоронець не хотів їх пускати до приміщення, навіть після пред’явлення відповідних посвідчень. Мовляв, була вказівка нікого нікуди не пропускати без спеціального наказу. Окремі прояви такої «реальності» бували й раніше, але поки що вони не носили такого яскраво вираженого характеру.


Натомість, вже у кабінеті заступник мера запевнив, що це якесь непорозуміння, і журналістам він завжди радий. Але вже за кілька хвилин, виявилось, що не всім. Знімальну групу інформаційного сайту «Times.zt» він звинуватив у необ’єктивному висвітленні діяльності виконкому і його особисто.


Але, повернемось до єдиного податку. «Збільшення податку не планується», - відразу запевнив журналістів Артем Азізов. А пропозицію 20% він пояснив тим, що потрібно пройти процедуру погодження регуляторного акту, а вже після неї депутати будуть остаточно затверджувати цифру. Мовляв, якщо буде запропоновано 5 чи 10, то збільшити її депутати не зможуть, а ось зменшити з 20% до нинішніх 10% зможуть заввиграшки.


Чесно кажучи, таке пояснення, а особливо разом із завірянням, що ставка податку залишиться на рівні 10%, звучало якось дивно. Адже, якщо нічого не хотіли збільшувати, то й пропонувати треба було б відразу 10%, а якщо запропонували 20, то...


В усякому випадку, регуляторна процедура все-таки дає і час, і можливість висказати свою позицію для підприємців та для інших бердичівлян, і такі позиції ми залюбки опублікуємо.


Окрім обговорення ставки єдиного податку журналісти поспілкувались з першим заступником міського голови і на інші теми (раз їх уже пропустили до кабінету), але про це читайте в наступних публікаціях.

Azizov1

Azizov2

Azizov3

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.