Станом на кінець грудня 2020 року на обліку служби у правах дітей перебувало 117 маленьких і юних бердичівлян — РІО Бердичів

Неділя, 18 Квітня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Станом на кінець грудня 2020 року на обліку служби у правах дітей перебувало 117 маленьких і юних бердичівлян

Як захищають права дітей у Бердичівській міській територіальній громаді, розповіла на засіданні виконавчого комітету у четвер, 25 березня, в.о. начальника служби у справах дітей Алла Гайдамаченко. За словами виступаючої, на території громади проживає 14 524 дитини – представників уразливої, незахищеної та абсолютно залежної від дорослих категорії населення. Відповідно, захист їхніх прав та інтересів і здійснює такий структурний підрозділ виконавчого комітету, як міська служба у справах дітей, котра має статус юридичної особи, свою гербову печатку, бланк і складається із секторів. Це сектор опіки, піклування і усиновлення та сектор, що працює у напрямку профілактики злочинності і запобіганню бездоглядності дітей. Служба виконує багато функціональних обов’язків і на неї покладено багато повноважень останнім часом.

Особливої уваги служби у справах дітей потребують діти із числа сиріт та позбавлених батьківського піклування. Таких на обліку служби станом на 31 грудня 2020 року перебувало 117 осіб: 49 дітей – сироти, в яких померли обоє батьків або ж померла мама, яка була одинокою матір’ю, та 68 дітей – ті, котрі позбавлені батьківського піклування.


Найголовніше завдання служби – забезпечити влаштування цих дітей у сімейні форми виховання: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. До кінця 2020 року включно влаштовували у рідкісних випадках дітей у державні заклади, якщо не вдалося влаштувати у сімейні форми з певних причин. Зокрема, це були в основному дітки, які мали певні проблеми зі здоров’ям, не було родичів, котрі хотіли б їх узяти...


Зараз же в Україні відбувається процес перепрофілювання шкіл-інтернатів і дитячих будинків в інші заклади. У Бердичеві школу-інтернат перепрофілювали у школу-інтернат-ліцей спортивного типу. І протягом минулого року службі у справах дітей потрібно було вирішити питання влаштування вихованців, в числі яких були і батьківські діти, тобто ті, які не мали статусу сироти чи позбавленого батьківського піклування. За словами Алли Гайдамаченко, це був складний процес, участь у якому брали і служба, і управління освіти та науки, і центр соціальних служб, і ЦПМСД. Всі із поставленим завданням справилися, адже це було важливим – реінтегрувати дітей у сім’ї.


Упродовж цього року надано статус 15 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, всі діти влаштовані в сім’ї опікунів. В громаді, як і в цілому в Україні, залишається пріоритетною формою влаштування - усиновлення. В міській територіальній громаді проживає 39 усиновлених дітей в 34 сім’ях.


У 2020 році усиновлено 1 дитину. У Бердичівській міській територіальній громаді функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 5 дітей та 3 особи із категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Нагадаємо, що у жовтні минулого року було відкрито дитячий будинок сімейного типу, придбаний за кошти, виділені з державного бюджету при співфінансуванні 20% від вартості будинку з місцевого бюджету. Завдяки цьому 7 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування отримали турботливих батьків - вихователів дитячого будинку сімейного типу, а також затишну і комфортну домівку.


Міська служба у справах дітей постійно здійснює контроль за умовами проживання та виховання дітей в прийомних сім’ях, сім’ях опікунів, піклувальників, в сім’ях усиновлювачів. З метою розв’язання житлових та майнових проблем дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в місті діє цільова соціальна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2022 роки. Складено реєстр житла, яке належить на праві власності (17) або на праві користування (98) дітям зазначеної категорії. У разі відсутності у них житла забезпечується їх постановка на житлову чергу. Було передбачено придбання соціального житла 2 особам із категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, проте отримали від них відмову по причині працевлаштування, продовження навчання в закладі вищого рівня.


Також Алла Гайдамаченко додала, що станом на 31 грудня 2020 року на обліку в службі перебувало 59 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах і виховуються в 33 сім’ях. Зокрема, 48 дітей проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, і 5 дітей перебувають на обліку як такі, що зазнали насильства (3 – фізичне, 2 – жорстоке поводження).


Протягом минулого року на облік поставлено 22 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах. Забезпечено функціонування комісії з питань захисту прав дитини, основним завданням якої є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Здійснюючи представництво інтересів дітей, працівники міської служби у справах дітей протягом 2020 року підготували 4 рішення сесії Бердичівської міської ради, 52 рішення виконавчого комітету, провели 16 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 178 питань.


На рахунок хлопчика, якого мати нещодавно народила і залишила у Центрі Жінки, то Алла Гайдамаченко розповіла, що документів у жінки не було, але лікарі не могли не надати їй медичної допомоги, тому пологи прийняли, проте жінка від дитини відмовилася. Хлопчику на засіданні виконкому спільним рішенням було призначено статус дитини, позбавленої батьківського піклування, бо дитина фактично не має ніяких даних, навіть прізвища. А маючи статус можна буде готувати усі необхідні документи для усиновлення, аби малюка могла виховувати любляча і турботлива родина.

sluzhba ditey1

sluzhba ditey2

sluzhba ditey3

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.