Лідія Савченко – директор СЗОШ № 8, депутат Бердичівської міської ради — РІО Бердичів
  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Лідія Савченко – директор СЗОШ № 8, депутат Бердичівської міської ради

11 лют. 2021 Вікторія Кучерява

Троє депутатів Бердичівської міської ради – вчителі, люди, які спілкуються з різними верствами населення. Директора школи № 8 Лідію Василівну Савченко добре знають і поважають не тільки колеги, учні та їх батьки, а й виборці округу, інтереси яких вона представляє в міській раді (фракція політичної партії «Європейська Солідарність»). У циклі нарисів про народних обранців – інтерв’ю-портрет мудрого керівника, талановитого педагога та багатогранної особистості.

Депутатство для Лідії Савченко – справа нова, так як до міської ради вона обрана вперше. Але жителі довіряють своєму представнику, цінуючи її ділові та людські якості, вміння вислухати й підтримати. Керівник освітнього закладу, вчитель історії відкрила світ знань не одному поколінню школярів. Педагогіка для Лідії Василівни – це покликання, служіння, якому віддала 33 роки…

Думки директора вголос: «Школа – це мій світ…»

Двадцять третього лютого ми вітатимемо очільницю СЗОШ № 8 із Днем народження. Її мала батьківщина – с. Журбинці Козятинського району Вінницької області: світле дитинство, крилаті мрії і перші кроки до пізнання світу… У селі зі старовинною історією навчалася в школі, далі вступила до Вінницького педагогічного інституту. Закінчивши виш у 1988-му році, стала викладати історію у школі № 8 м. Бердичева. Молоду вчительку підтримали досвідчені педагоги, котрі стали першими порадниками й помічниками. Протягом 10-и років працювала заступником директора з навчальної роботи Бердичівського медичного коледжу. У 2009-му повернулася до СЗОШ № 8, очоливши освітній заклад. У 2015-му році закінчила магістратуру Житомирського державного університету ім. Івана Франка за спеціальністю «Менеджмент (управління навчальним закладом)». Крок за кроком разом зі згуртованим та дружним колективом зміцнює добрі традиції і впроваджує нововведення, аби школа, яку називають перлиною Загребелля, була центром культурного та інтелектуального життя мікрорайону, змістовного дозвілля і популяризації спорту. Директор – душа навчального закладу, а школа – це її життя, її світ…

Наші кореспонденти зустрілися з Лідією Василівною у другій половині дня. Зазвичай уранці вона оглядає територію та проходить поверхами: чи все в порядку? Далі – уроки, у четвер 4-го лютого – участь у семінарі бібліотекарів на платформі Zoom, у «вікнах» – перевірка зошитів, вирішення господарських питань, перегляд документації тощо. Двері кабінету директора восьмої школи завжди відкриті навстіж. Проте там вона не засиджується… СЗОШ № 8 журналісти відвідували восени. У цьому навчальному році вперше відкрито інклюзивний клас, щоб діти з особливими потребами могли отримати знання в умовах загальноосвітнього закладу. Завітавши до школи взимку, на початку лютого, ми помітили зміни в приміщенні: враховано вимоги нового Санітарного регламенту. Різні новації містить і новий Закон «Про повну загальну середню освіту». Отож попереду багато копіткої роботи, і колектив СЗОШ № 8 до неї готовий.

Бути депутатом – втілювати корисні для міста проєкти

Кореспонденти спілкувалися з Лідією Савченко про те, чим живе сучасна школа, якими є перші кроки директора навчального закладу в якості депутата міської ради. Поцікавилися найближчими задумами й прагненнями.

– Лідіє Василівно, як у Вас виникло рішення стати депутатом?

– Як директор школи я постійно зустрічаюся з батьками учнів і намагаюся їх вислухати та допомогти у вирішенні хвилюючих питань. Однак моїх повноважень часто буває недостатньо, щоб надати тим, хто звернувся до мене, необхідну підтримку, тому вирішила висунути свою кандидатуру на виборах до органів місцевого самоврядування. Ставши депутатом, отримала новий статус і нові, більш широкі можливості, щоб відстоювати інтереси жителів. Люди, які мешкають у нашому мікрорайоні, а це округ № 1, і є моїми основними виборцями.

– Ваші пріоритети в депутатській роботі?

– Хочеться, щоб наше місто було зацікавленим у сприянні соціальному становленню та розвитку молоді, у її працевлаштуванні. Потрібно, щоб у Бердичеві були створені умови для втілення молодими людьми отриманих знань, для відкриття власної справи. Хочеться, щоб юні бердичівляни, випускники шкіл та інститутів, не шукали заробітку в інших містах та за кордоном, а могли реалізувати себе за фахом на рідній землі, розбудовувати Україну і розвивати різні галузі, впроваджувати нові ідеї та ініціативи. У нас в місті обдарована молодь, і її потрібно підтримувати. Бачу Бердичів містом, привабливим для інвесторів, хочеться, щоб у нас розвивався туризм, адже маємо багато культурно-історичних пам’яток.

– Чим наразі займаєтесь у статусі депутата, члена постійної комісії з гуманітарних питань? Які проблеми хвилюють найбільше?

– Перші кроки за досить невеликий після місцевих виборів час – участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень радою, зокрема, щодо міського бюджету. А також розгляд на засіданні комісії Програми соціально-економічного розвитку м. Бердичева та різних цільових галузевих програм… Діти – наше майбутнє, прагну привернути увагу до проблеми матеріально-технічного забезпечення закладів освіти, сучасного оснащення освітнього середовища в умовах реформування змісту освіти. Депутатство – один із важелів вирішення цієї проблеми, яку не можна випускати з поля зору громади. Для батьків, для всіх нас діти – найголовніше. Хвилюючим залишається питання харчування в шкільних їдальнях, яке потребує урізноманітнення. Доцільно ввести дієтичне меню, започаткувати альтернативне меню. Якісне харчування – запорука здоров’я дітей.

– Напевно, складно максимально ефективно охопити два види діяльності - педагогічну і депутатську…

– Вони йдуть паралельно. У нашому навчальному закладі – добра родинна атмосфера. Мій колектив – це люди, віддані своїй роботі, котрі володіють перспективним баченням тих змін, яких потребує сучасна школа , орієнтуються на запити дітей. Вони комунікують із батьками, співпрацюють з колегами з інших навчальних закладів у спільному розв’язанні актуальних проблем. Зокрема, реалізуючи проєкт «Екологічна політика починається з тебе: міркуй глобально – втілюй локально», взаємодіють з однодумцями з Бердичева, Чернігівської та Черкаської областей. Хочемо бачити наше місто охайним, квітучим і красивим. Як депутат сприятиму, аби міські школи співпрацювали із навчальними закладами України та зарубіжжя.
Спокійна впевненість Лідії Василівни в рішенні різних завдань, її доброзичливість і оптимізм, здається, передаються вчителям та іншим працівникам. Усі зайняті справою, кожний – на своєму місці. Депутат міської ради, директор школи – не просто лідер і «генератор змін», вона – ерудована та креативна людина, якій удається поєднувати вирішення повсякденних завдань із творчими ідеями та захопленнями.

– Ваше улюблене місце.

– Школа.

– Улюблене середовище.

– Дитяче.

– Улюблені заняття у вільний час.

– Спілкування з рідними та друзями, читання художньої літератури і догляд за квітами на дачі, прогулянки до річки. Мої улюблені квіти – ромашки. Природа завжди надихає, дарує життєві сили та відчуття спокою і гармонії…

– Ваші улюблені цитати та афоризми.

– «Любов і робота є наріжними каменями нашої людяності» (Зигмунд Фрейд). «Виживає не сильніший і не розумніший, а той, хто найкраще реагує на зміни, що відбуваються» (Гордон Драйден).

Учні Лідії Савченко називають її «світлою й талановитою людиною», котра «огортає серця добром», «справжнім професіоналом своєї справи», який має «високий емоційний інтелект і з великою повагою ставиться до вчителів, вихованців та їх батьків».

Savchenko1

Savchenko00

Savchenko2

Savchenko3

Savchenko4

Savchenko5

Savchenko6

 

Відео

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.