Роздрукувати цю сторінку

Бердичівська районна рада продовжує дивувати своїми абсурдами

05 лют. 2021 Олександр Доманський

У четвер відбулась чергова сесія районної ради, на яку виносилось десяток простих, майже технічних питань, але, після п’яти годин засідання, депутати не змогли закрити сесію, тож продовжили її ще на день.

За відсутності голови районної ради Олександра Балянова, головував на сесії його заступник Володимир Діхтяр. Можливо, тому, що це була його перша спроба сил у якості головуючого, а, можливо, ще чомусь, але проблеми почали виникати ще на етапі затвердження порядку денного.

А потім ще й виявилось, що засідання однієї з профільних комісій взагалі не проводилось перед сесією, а на трьох інших не було кворуму, і, по суті, вони просто ознайомились з питаннями, не приймаючи ніяких рекомендацій.

Тому, навіть обговорення плану роботи районної ради викликало бурю дискусій, і виявило, що депутати не знають, чим вони та рада в цілому має займатись. І це не дивно, адже цього не знає ніхто в країні, навіть законодавці, які придумали такі закони.

Одні пропонували регулярно викликати на сесії райради керівників ОТГ для звіту, але присутній на сесії голова Райгородоцької ОТГ відразу сказав, що ні він, ні жоден з інших голів ОТГ не буде тут звітувати, бо законом це не передбачено. Інші закликали створити стільки робочих груп, скільки ОТГ в районі (а їх у нас десять) та перевіряти ОТГ вже з виїздом на місця. І вже при розгляді плану роботи знову й знову звучала тема районної лікарні, яка і потім не відступала при розгляді всіх інших питань.

У бюджетах районів, які ліквідуються (Андрушівський та Ружинський) виникли залишки вільних коштів більш ніж по три мільйони, і саме їх можна було б і використати на фінансування апарату Бердичівської районної ради, але не має процедури, як саме це можна робити. Відомо лише, що однією з дій має бути затвердження новою районною радою звітів про виконання минулорічних бюджетів рад, що депутати на сесії таки спромоглися зробити.

Натомість, вільний залишок від бюджету колишнього Бердичівського району (близько півмільйона гривень), можна було б вже сьогодні витратити на поточні проблеми. Адже за січень місяць зарплати не отримували ні голова райради, ні його заступник, ні два спеціалісти, які на даний момент є в апараті ради. Але для цього треба було прийняти аналогічне рішення про затвердження минулорічного звіту та після цього - рішення про зміни в бюджеті на 2021 рік.

Поіменне голосування з цього питання дало лише 20 голосів «за», чого недостатньо ні для прийняття рішення, ні для повторного повернення до цього питання для переголосування. «Рогом вперлись» депутати радикальної партії, та деякі колеги з інших фракцій. Вони наполягали, що без розгляду всіх питань на депутатських комісіях не будуть голосувати за них на сесії.

Це голосування підтвердило ще одну тенденцію, якою вже відзначалась районна рада – депутати банально ігнорують відвідування як комісій, так і сесій. З кожною сесією загальна кількість присутніх депутатів постійно зменшується. Ось і цього разу, на початок сесії прийшли 28 депутатів з 42, а потім одні приходили, інші виходили, і, в підсумку, голосів для результативного голосування не вистачало.

Так само не змогли проголосувати за питання щодо оренди приміщень адмінбудівлі для потреб ОТГ, РДА, та інших організацій і установ. Як результат, підприємство РЕМ КРЕП, на балансі якого знаходиться будівля, не може зібрати орендні платежі та заплатити зарплату прибиральницям.

Добре, хоч не потрібно було голосувати, а просто вислухати фінансовий звіт центральної районної лікарні за 2020 рік (ми опублікуємо його в повному обсязі окремо). Депутати знову питали, де кошти від оренди, кому належать аптеки, хто живе в орендованих приміщеннях, але якось уже не так жваво, як на попередніх сесіях. Видно, що і їм вже набридло говорити про одне і те ж.

У різному послухали житомирського підприємця, який викупив приміщення на стадіоні в Скраглівці, але ніяк не може оформити земельну ділянку (про це теж буде окремий матеріал) та відомого бердичівського активіста Козловського, з його детальним звітом про стан забруднення річки Гнилоп’ять.

У підсумку, вирішили, сесію не закривати, провести все-таки, як слід, засідання постійних комісій, та зібратись ще раз, щоб проголосувати непроголосоване, якщо тільки буде кворум...

sesia.rayon1

sesia.rayon2

sesia.rayon3

sesia.rayon4

sesia.rayon5

sesia.rayon6

sesia.rayon7

sesia.rayon8

sesia.rayon9

sesia.rayon10

 

Подібні матеріали