Директор МКП «Бердичівкомунсервіс», депутат міської ради Олександр Валеня: «Ми відкриті для діалогу і готові до співробітництва та позитивних змін» — РІО Бердичів
  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Директор МКП «Бердичівкомунсервіс», депутат міської ради Олександр Валеня: «Ми відкриті для діалогу і готові до співробітництва та позитивних змін»

03 лют. 2021 Вікторія Кучерява

Віднедавна, з 18-го січня цього року, депутат Бердичівської міської ради Олександр Валеня (політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ») приступив до обов’язків директора МКП «Бердичівкомунсервіс». Узявши на свої плечі непросте «господарство», а на додачу й тягар невирішених проблем, новопризначений керівник із головою занурився у роботу на підприємстві. Він визначив ключові завдання на випробувальний тримісячний термін і з перших днів перебування на відповідальній посаді взявся за невідкладні справи.

Бесіда через 10 днів після призначення

На позачерговій сесії Бердичівської міської ради у вівторок, 19-го січня, Олександр Валеня запросив депутатів та журналістів відвідати МКП «Бердичівкомунсервіс», щоб вони побачили нинішній стан підприємства, а через певний час могли порівняти та переконатися у позитивних змінах. 
Через 10 днів після призначення на посаду Олександр Валеня дав бліц-інтерв’ю кореспондентам видання «РІО-Бердичів».

– Олександре Михайловичу, де Ви народилися, де навчалися? Як починали свій трудовий шлях?

– Я народився 6-го травня 1964-го року у Бердичеві. Навчався у школі № 1. Першою вчителько була Анжела Микитівна Цвєткова, яка згодом викладала у нас географію. Після 8-го класу вступив до Бердичівського машинобудівного технікуму, обравши спеціальність «Холодна обробка металів різанням». Отримав фах токаря 3-го розряду, працював на заводі «Прогрес». Потім була служба в армії. Звільнившись із лав Збройних Сил, вступив до Вінницького педагогічного інституту на факультет загальнотехнічних дисциплін, креслення і праці. Протягом п’яти років працював учителем праці, креслення та малювання у школах сіл Хажин і Терехове. Наступна віха у трудовій діяльності – Бердичівське РБУ. Далі займався підприємництвом у сфері ремонтно-будівельних робіт…

– Чому Ви вирішили стати депутатом?

– Я досить самодостатня людина з певним життєвим та професійним досвідом, добре знаю проблеми жителів міста і розумію, чим можу допомогти виборцям. Народився і виріс у Бердичеві, мої діти й онуки - бердичівляни, хочеться внести позитивні зміни в життя рідного міста. Вважаю, що кожний мешканець може щось зробити для нашого Бердичева. І виховувати підростаюче покоління на кращих традиціях своєї малої батьківщини. Міцна сім’я – міцна держава…

– Чи уявляли Ви раніше, чим будете займатися на новій посаді? З якими почуттями і думками ви приступили до обов'язків?

– Погодився на тримісячний випробувальний термін. А раніше ніколи не був на МКП «Бердичівкомунсервіс». Отож перше знайомство відбулося 18-го січня. Побачив «закрите режимне підприємство», про яке всі чули, але реально там не бували. Умови праці тут настільки занедбані, що це викликає одну реакцію – жах! Підсобні приміщення, майстерні, де знаходяться інструменти, та кімната відпочинку – це суцільний жах! Вимагати від людей плідної роботи можна лише тоді, коли спільно з профспілкою будуть створені належні умови. Після важкого трудового дня, пов’язаного з брудною роботою, працівники мають помитися, щоб прийти додому у належному вигляді… Одне з найперших завдань, яким зараз приділяю увагу, – це створення відповідних умов праці.

– Новий директор – нові імпульси. Які Ваші найближчі плани?

– За свої 10 робочих днів на новій посаді побачив, що колектив тут в основному здоровий, згуртований. Є необхідність переформатування діяльності підприємства. Насамперед важливим є планове ведення господарства, а у складних ситуаціях – внесення змін у ручному режимі. Думаю, колишні ранкові планірки – це втрата дорогоцінного часу. Робітники мають виїжджати на роботу вчасно. Нині ми проводимо такі зустрічі о 15:00: плануємо, що потрібно зробити на наступний день та на перспективу.

– Ваш звичайний робочий день?

– За графіком він триває з 7:40 до 16:40. Але насправді досить безрозмірний. Випав сніг – очищення доріг відбувається о 4-й ранку, а завершується праця ввечері, звітами й отриманням настанов від керівництва.

– Сніг на голову – проблеми в голову. Незабаром – весна, а з приходом тепла проблеми не тануть...

– Навесні треба прибирати посипальну суміш навулицях й дорогах. Кожний день несе актуальні турботи.

Директор підприємства вважає: любити своє місто – це значить берегти і примножувати досягнуте, відчувати себе його частинкою і знати історію рідного краю. Відомий міський краєзнавець Сергій Пасюк, який видав дві книги із серії «Привіт із Бердичева», розповів, що першу випустив до друку, співпрацюючи з Олександром Валенею: «Це єдиний у Бердичеві колекціонер, котрий має дореволюційні листівки і фотографії з видами міста. При створенні першого альбому-каталогу з листівками з зображенням Бердичева початку 20-го століття мені допомагав Олександр. У нього є чимало фотографій часів Другої світової війни. На дозвіллі він займається улюбленою справою, вивчаючи історію міста…»

Екскурсія підприємством: реалії сьогодення і кроки на шляху до змін

Бесіда тривала приблизно годину, при цьому керівник встигав відповідати на численні телефонні дзвінки, домовлятися, давати поради. Директор МКП «Бердичівкомунсервіс» Олександр Валеня тільки повернувся із засідання постійної депутатської комісії з питань комунальної власності, приватизації, житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою, яку очолює. А попереду ще чекали інші важливі справи. Ми поспілкувалися з головним бухгалтером підприємства Мариною Невар. Історія МКП «Бердичівкомунсервіс» почалася у 2012-му році, вона працює тут з 2013-го, а на керівній посаді – 4 роки. Як ніхто знає специфіку підприємства. Журналісти дізналися, що кількість штатних одиниць має бути близько сотні, фактично працівників – 84. Це адмінперсонал, інспектори, водії, трактористи, робітники з благоустрою, озеленення, будівництва, а також дорожні робітники.

Підприємство займається утриманням об’єктів транспортної інфраструктури (дороги, світлофори, зливова каналізація), зелених насаджень, благоустроєм міста – прибиранням вулиць і доріг від засміченості. Одна з головних проблем, говорить Марина Петрівна, – стан матеріально-технічної бази підприємства: «Маємо 43 одиниці автотранспортної техніки: автомобілі, трактори, навантажувачі, причепи. Але більшість – фізично зношені і морально застарілі, техніка часто ламається. Два автомобіля «МАЗ» – 2017-го року випуску, решта – починаючи з 1987-го і 90-х. Парк автотранспортних засобів потребує оновлення». Не вистачає оргтехніки, є необхідність у придбанні додаткової. Тим більше, що з переформатуванням діяльності підприємства пов’язаний великий обсяг документальної роботи. Зокрема, йдеться про щоденну звітність. Наразі активізовано роботу чотирьох інспекторів, які постійно перебувають на обстеженні об’єктів благоустрою. Питання підбору персоналу залишається актуальним, наголосила головний бухгалтер: «Праця важка і низькооплачувана. Не кожний хоче працювати двірником або дорожнім робітником. Зараз нам потрібен машиніст автогрейдера».

Наявність сучасних інструментів для роботи на різних дільницях, переконаний Олександр Валеня, поліпшить продуктивність праці і дозволить охопити більшу площу.

Головний бухгалтер – права рука керівника підприємства. На думку Марини Невар, новопризначений директор – людина ініціативна, заповзята і небайдужа: «Він піклується про інтереси працівників. Вимогливий та водночас людяний». Здійснивши екскурсію адмінкорпусом, побачивши інші будівлі на території підприємства – гараж, складські приміщення тощо – журналісти переконалися: вони потребують ремонту. Вигляд так званої побутівки, де робітники мають перевдягнутися й перепочити, далеко не відповідає призначенню. Своїми силами працівники роблять там косметичний ремонт та наводять лад… І це лише початок…

«Ми відкриті для діалогу й готові до співробітництва та позитивних змін», – зауважує директор МКП «Бердичівкомунсервіс», депутат міської ради Олександр Валеня. І запрошує навідатися на підприємство через три місяці. У середині квітня ми скористаємося такою можливістю.

Valenya00

Valenya1

Valenya2

Valenya3

Valenya4

Valenya5

Valenya6

Valenya7

 Відео

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.