Про реєстр виборців, "мертві душі" та квартири, яких немає, говорили на виконкомі у Бердичеві — РІО Бердичів

Про реєстр виборців, "мертві душі" та квартири, яких немає, говорили на виконкомі у Бердичеві

Це було найпершим питанням порядку денного засідання виконкому і це була не лише доповідь начальника відділу ведення Державного реєстру виборців Алли Новіцької про кількість виборців, виборчі дільниці, звернення громадян та інформування населення у виборчий період, а й рекомендації, висловлені міським головою, щодо взяття під контроль деяких нюансів та проблем. Адже, хоч місцеві вибори і пройшли, робота органів Державного реєстру виборців, непомітна для звичайних бердичівлян і дещо рутинна, продовжується.

Для того, аби проінформувати про стан справ у відділі, розкрити аспекти роботи його працівників та співпраці їх з установами і організаціями, котрі доповнюють реєстр, і була підготовлена Аллою Новіцькою доповідь на засідання виконкому.


За словами доповідачки, протягом 2020 року діяльність відділу здійснювалася відповідно до річного, щоквартальних та щомісячних планів роботи, а основними завданнями Реєстру, як і раніше, є ведення персоніфікованого обліку виборців, складання списків виборців для проведення виборів і референдумів та облік виборчих дільниць, які існують на постійній основі.


Станом на 01 січня 2021 року у Бердичеві кількість виборців складає 62 157 осіб. З цієї кількості 2101 особа не має виборчої адреси. До адресного господарства міста заведено 343 вулиці та 11 військових частин, за якими зареєстровано виборців, налічується 10 511 будинків. На обліку перебувають 521 виборець з ознакою нездатності пересуватися самостійно, а також 58 осіб, які визнані судом недієздатними.


Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців наголосила, що інформація у реєстрі постійно актуалізується, тобто кожного місяця відбувається оновлення бази даних завдяки періодичному поновленню відомостей та уточненню персональних даних. Їх у відділ ведення Державного реєстру виборців подає 10 установ та організацій. Це районний відділ ДМС, міськрайонний відділ ДРАЦС, військові частини, установи виконання покарань, Бердичівський міськрайонний суд, відділ з питань державної реєстрації виконкому Бердичівської міської ради та геріатричний пансіонат.


У минулому році, як було зазначено, відділ опрацював 164 відомості періодичного поновлення і всього опрацьовано 7224 записів про виборців. Проте Алла Новіцька у своїй доповіді наголосила, що проблемним залишається питання внесення до Реєстру виборців, які досягли 18-річчя. Тобто бердичівляни 2000-2003 років народження, які зареєстровані у приватному секторі, отримали паспорти громадянина України у формі ІД-картки, без потреби не змінюють витяг про реєстрацію, виданий ДМС, на Додаток 13 у відділі з питань реєстрації, а це призводить до того, що вони майже не потрапляють у списки виборців. Тому у подальшому потрібно обов’язково провести роботу по включенню таких громадян до списку.


Окрім того, продовжується робота щодо ведення обліку постійних виборчих дільниць. Минулого року перед виборами виникало питання зміни місця голосування та доповнення адресного господарства будинками, внесення змін в нумерацію. Тоді було надіслано до Центральної виборчої комісії 4 подання щодо внесення змін до меж виборчих дільниць. Алла Новіцька навела приклад, коли було внесено зміни до опису меж у зв’язку зі зміною юридичної адреси лікувального закладу з села Мирославка у село Озадівка та зміною орієнтовної кількості виборців з 111 на 110. 


Протягом 2020 року до відділу надійшло 119 звернень громадян. З них 45 — щодо змісту особистих персональних даних виборця у Реєстрі, 11 — щодо включення до Реєстру, 7 — щодо зміни ідентифікаційних персональних даних, 56 — щодо зміни виборчої адреси (з них 16 електронних звернень). Розгляд звернень відбувається відповідно до специфіки роботи відділу. Усі звернення було вирішено позитивно у передбачені законодавством терміни.
Виступаюча зупинилася також на інших проблемних, але, тим не менш, важливих питаннях. Зокрема – доступності приміщень для голосування для осіб з обмеженими можливостями, адже відсутність безперешкодного доступу до приміщень обмежує виборчі права громадян.


На цьому міський голова зупинив начальника відділу ведення Державного реєстру виборців, запевняючи, що всі розуміють, в чому полягає робота відділу і ніхто не говорить, що ніхто нічого не робить, а просто сидить. Та є деякі моменти, на котрі потрібно особливо звернути увагу, бо проблема серйозна і її потрібно детально вивчити та вирішити. Мова йде про питання, що завжди виникають на виборах: так звані «мертві душі» - люди повмирали ще кілька років тому, а числяться у списках, та квартири, яких у будинках немає взагалі, а у списках вони чомусь присутні.


На рахунок «мертвих душ» Алла Новіцька відповіла, що Державний реєстр виборців утворений у 2007 році і інформація, що до нього занесена, є інформацією, взятою із робочої групи обліку виборців. Тобто, все, що на той час існувало, і було перенесено у цей реєстр. У 2009 році реєстр введено у промислову експлуатацію і після цього кожному виборцю було роздруковано іменне запрошення і надіслано поштою з метою актуалізації даних. Виборцям пропонувалося звернутися особисто з існуючою у них інформацією, змінити прізвище, дату народження чи адресу, повідомити про смерть того чи іншого виборця. Але інформація до Державного реєстру виборців надходить від суб’єктів подання і якщо інформація про смерть громадянина не надійшла до реєстру, то цей запис там буде доти, доки хтось з членів родини чи власник квартири не повідомить про те, що виборця немає в живих. Тоді інформація ця повинна бути підтверджена відповідними установами, будуть внесені зміни і запис про виборця буде знищено.


Бердичівляни з цим звертаються постійно, у 2020 році було 4 звернення про те, що виборці не проживають за відповідною адресою і, можливо, вони померли. Підтверджено було лише 2 з них. Іноді буває й так, що перед виборами члени дільничної виборчої комісії починають співпрацювати з виборцями і потім інформацію вносять у реєстр, завдяки написаним зверненням.


Сергій Орлюк вказав, що особисто йому надійшла інформація від ЖЕКів про те, що є 32 квартири, в яких ніхто не проживає. Міський голова дав завдання управлінню ЖКГ надати у відділ Державного реєстру виборців ці списки, аби працівники проаналізували їх, зробили перевірку та не лише проінформували з цього питання, а й внесли у разі вияснення реальної ситуації з цими квартирами відповідні зміни у реєстр виборців.
На цьому доповідь була завершена, запитань та зауважень від членів виконавчого комітету не було, а тому вони одноголосно підтримали даний проект рішення, винесений на голосування, та перейшли до розгляду наступних питань.

dushi 1

dushi 2

dushi 3

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.