Боротьба за майно колишньої Бердичівської районної ради набуває нових обертів — РІО Бердичів
  • Ада Роговцева

Боротьба за майно колишньої Бердичівської районної ради набуває нових обертів

Це стало зрозуміло після проведення останнього, третього засідання другої сесії Бердичівської районної ради Великого Бердичівського району.

 


Ми вже писали, і не раз, що колишній голова ради Максим Самчик перед закінченням своїх повноважень вирішив не залишити майбутньому керівництву райради нічого (НІЧОГО). Хоча сказати, що у районної ради було багато майна теж не можна. Всього-на-всього: будівля адміністрації по вул. Соборна, 23, будівля районної бібліотеки по вул. Садова,3, трудовий архів по вул. Шевченка, 21, центральна районна лікарня, оздоровчий табір «Березовий Гай», стадіон в Скраглівці та кілька гаражів у привабливих місцях Бердичева.

 


Районну аптеку місто забрало ще років з десять тому, скориставшись тим, що в району не були на неї оформлені документи, і може саме це спонукало Самчика до таких дій наприкінці своєї каденції. Гаражі біля Заманихи він продав підприємцю, який їх орендував, гаражі біля універмагу за результатами аукціону (який підняв ціну в декілька разів) дістались власнику «Оптики», приміщення роздягальні та туалету на Скраглівському стадіоні продали житомирському підприємцю, який пообіцяв тут відкрити футбольну школу, а табір і дві адмінбудівлі рішенням сесії колишньої ради були розділені між чотирма ОТГ, які створені на території колишньої Бердичівщини. І саме перегляд та зміну цих рішень відклали на третю частину сесії, яка відбулась у вівторок 29 грудня.


Напередодні, в понеділок, відбулось засідання робочої групи за участю майже всіх юристів-депутатів, але не воно стало вирішальним для вироблення рішення. Воно й не дивно, адже це рішення не стільки юридичне, стільки політичне. Після безплідних юридичних дискусій, частина робочої групи (голова ради, адміністрації та голови ОТГ) з приміщення по Соборній 23 поїхали до приміщення на пл. Центральній, 1 (до міськвиконкому). І вже там, за участю міського голови, секретаря міськради і навіть народного депутата Богдана Кицака, був запропонований компроміс.


В ході обговорення (за розповідями учасників наради) згадували, що для збільшення фінансування з НСЗУ районній лікарні потрібно зробити чимало заходів, як то встановити пандуси, ліфти, змінити приймальне відділення, тощо, на суму орієнтовно 6-8 мільйонів гривень, а це вже значно більше, ніж сума простого утримання лікарні та закупівлі енергоносіїв, яка складає біля 2,5 мільйонів в рік. А такі витрати навіть міському бюджету були б досить накладними, якби, наприклад, лікарню повністю віддали б на баланс міста.


Тому, після обговорення, на сесію райради винесли проект рішення про те, щоб передати майнові об’єкти колишнього району не чотирьом ОТГ, а п’яти, тобто включно і Бердичівській міській ОТГ, і не в рівних пропорціях, а згідно кількості сільського населення цих громад. Тобто, Бердичеву припала частка у 5,89%, пропорційно кількості населення Скраглівки та Підгороднього, які увійшли нині до міської ОТГ. Відповідно, і фінансувати їх утримання ОТГ мають пропорційно до частки своєї власності.


У вівторок на сесії районної ради, хоча й з незначними дискусіями, але такі рішення були прийняті більшістю депутатів щодо всіх об’єктів. А з репліки максима Самчика, що всі питання управління майном будуть закладені до статутів цих комунальних підприємств стало зрозуміло, що паперової роботи тут вистачить чи не на півроку, які надані законом для передачі майна.


І до речі! Ці рішення вступлять в дію лише після того, як ради всіх ОТГ приймуть свої відповідні рішення про прийняття їх до своєї власності. А судячи з того, що буває на сесіях цих рад (див. попередній матеріал), тут теж буває не все гладко і швидко. І якщо за півроку (до липня 2021 року) документи не будуть повністю оформлені, то всі об’єкти перейдуть у власність тієї громади, на території якої вони знаходяться, тобто, в нашому випадку – до міста Бердичів.

3rayon3

3rayon4

3rayon5

3rayon6

3rayon7

3rayon8

3rayon9

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.