54 чиновники передбачені у новому штаті Гришковецької ОТГ — РІО Бердичів

54 чиновники передбачені у новому штаті Гришковецької ОТГ

Хоча на сесії селищної ради говорили лише за 44. Але, про все по порядку.

 


У вівторок відбулась друга сесія Гришковецької селищної ради, розпорядження про скликання якої було оприлюднено на офіційному сайті лише за день до того. Так само лише напередодні були опубліковані проекти рішень, які мали розглядатись на сесії, хоча, по закону, вони повинні бути оприлюднені за десять днів до їх прийняття.

 


На сесію прибули всі 22 депутати, хоча які саме питання будуть розглядатись на ній, знали не всі. Надрукованих проектів рішень у них теж не було помітно, тож ще при прийнятті порядку денного сесії виникли дискусії.


По-перше, до нього юрист ради запропонувала внести розгляд рішення про прийняття положення «Про затвердження Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності Гришковецької селищної об’єднаної територіальної громади». Вона зазначила, що його очікують підприємці, які хочуть приватизувати деякі об’єкти на території громади. А депутати додали, що очікують вже півроку, щоб викупити занедбане приміщення, відкрити там магазин, створити робочі місця та надавати послуги членам громади. І якщо зволікати з такими питаннями, то «грош-ціна» такій раді, яка не сприяє розвитку бізнесу.


А по-друге, депутати запропонували на цій сесії повторно розглянути питання про старосту сіл Рея та Гвоздава, якого не було затверджено на попередній сесії (17 депутатів з 22 проголосували проти кандидатури на цю посаду Ігоря Мосійчука, якого запропонувала селищна голова Ірена Лісова). Але, після довгих дискусій, Ірена Леонідівна погодилась лише поговорити про це у розділі «Різне», але ніяк не погоджувалась приймати рішення цього дня.


Після цього депутати перейшли до розгляду запланованих питань, головне з яких «Про бюджет Гришковецької ОТГ на 2021 рік). Саме, коли начальник фінансового відділу і розповідав про те, що на утримання апарату буде спрямовано 13,75 % всього бюджету, і прозвучала цифра про штатну кількість працівників - 44 одиниці. При підготовці статті до друку, телефоном я перепитав про цю цифру, адже в оприлюдненому проекті рішення вказано структуру апарату кількістю 54 особи, і фахівець погодився, що, можливо, при виступі він помилився.


А, можливо, й спеціально сказав, щоб не лякати депутатів ради, особливо опозиційних. Адже, якщо подумати, апарат колишньої райдержадміністрації складав близько вісімдесяти чоловік, а чотири нових громади згенерують тепер не менше двохсот чиновників. І чи покращиться життя людей із збільшенням їх кількості?


Також при розгляді бюджету громади розпочалась дискусія про медицину громади, яка активно продовжилась при розгляді наступних питань порядку денного, пов’язаних з діяльністю новоутвореного центру ПМСД. Виявилось, що цей центр до цього часу не отримав ліцензії на провадження лікарської практики, тому лікарі громади до цього часу числяться в районному ЦПМСД. Лікарів, які виявили бажання перейти в нову структуру, підпорядковану Гришковецькій раді, виявилось не так вже й багато, незважаючи на нову амбулаторію, яку колись таки добудують у Гришківцях. На громаду у 10 тисяч населення потрібно 7 лікарів, але жителі укладають договори тепер з ким хочуть, і в тому числі й з міськими лікарями.


Депутати-лікарі говорили, що ніхто не хоче йти на зарплату в 4-5 тисяч гривень, ще й в такі неспокійні «ковідні» часи. На мою репліку, що в сусідньому Червоному сімейний лікар, який оформився підприємцем і отримує 75 тисяч гривень в місяць, вони не відреагували. А даремно. Адже, тоді б лікарям не потрібно було «кормити» начальство ПМСД, і більшість коштів національної служби здоров’я спрямувати саме на обслуговування пацієнтів, та на власний добробут.


Так само дико було слухати доповідь начальника відділу освіти про організацію харчування дітей в школі. Адже тут повторили колишню районну модель, коли централізована бухгалтерія робить закупки продуктів на всі школи і дитсадки, а постачальники вже не хочуть розвозити продукти по закладах, бо виходять дуже маленькі партії на невелику кількість дітей. Але начальник відділу запевнила, що вони героїчно справляються з усіма труднощами, і запропонувала не піднімати вартість харчування на наступний рік – 40 гривень на триразове харчування в садочку і 14 гривень на одноразове харчування в школі.


Про те, щоб закупати не продукти харчування, а послуги з харчування, в громаді навіть слухати не хочуть, адже без роботи залишаться бухгалтери. Взагалі, складається враження, що головна діяльність ОТГ і направлена на те, щоб без роботи не залишились друзі та знайомі селищного керівництва. Адже нещодавно, після шаленого тиску, була змушена звільнитись завідуюча гришковецького дитячого садку, яку, після декретної відпустки, не захотіли взяти в «команду» (про це буде окрема публікація), і ось, буквально сьогодні, у Фейсбуці чергова «новина» про сварку і навіть бійку між депутаткою селищної ради та «неугодною» чиновницею.


Обговорили на сесії і питання оренди спортивних об’єктів, адже у відремонтованому спортзалі школи та на відкритому спортивному майданчику займаються багато спортивних груп з хокею з м’ячем, і дуже пошкоджують свіжий ремонт. Вирішили спортсменів підтримати, укласти з секціями договори оренди та встановити плату, яка хоча б трохи відшкодовувала вартість комунальних послуг та ремонту (можливо, хоч після цього звернуть увагу на туалет (фото внизу), яким користуються спортсмени на вулиці, адже там ноги зламати набагато легше, ніж на футбольному полі).


У «Різному» таки дійшли до обговорення ситуації з рейським старостою. Опозиційні депутати представили жінку, яка проводила опитування щодо побажань жителів та запропонували селищній голові висунути на затвердження старости кандидатуру Вадима Рафаловського, підприємця з Реї (на виборах сільського голови, колись він набрав всього на два голоси менше, ніж Ігор Мосійчук). На сесії прозвучало чимало не дуже гарної інформації (м’яко кажучи) про колишнього старосту, і депутати довго випитували селищну голову, кого ж вона все-таки буде пропонувати на затвердження. Але та відговорювалась, посилаючись, що не зібрала ще результати всіх опитувань, і ледве-ледве депутати вичавили з неї обіцянку провести 29 грудня позачергову сесію, на якій і представити кандидатуру.


Отже до нового року буде ще про що писати в газеті та оговорювати у Фейсбуці...

Grishkivtci1

Grishkivtci2

Grishkivtci3

Grishkivtci4

Grishkivtci5

Grishkivtci6

Grishkivtci7

Grishkivtci8

Grishkivtci9

Grishkivtci10

Grishkivtci11

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.