Бердичівська районна рада – коаліція та опозиція майже викристалізувались — РІО Бердичів

Понеділок, 25 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Бердичівська районна рада – коаліція та опозиція майже викристалізувались

 В минулій публікації про першу сесію Бердичівської районної ради ми лише висловлювали припущення, хто міг би сформувати дієздатну коаліцію з більшістю голосів, а тепер це можна сказати точно. Сьогодні на другій частині першої сесії пройшло кілька голосувань, на яких в унісон голосували представники певних партій.


На сесію прибули 38 осіб із 42 обраних, тому кворуму було більш ніж достатньо (а потім підійшов ще один депутат і почав голосувати, не зареєструвавшись в секретаріаті).


Але розпочалось це засідання знову з виступу голови районної виборчої комісії Анастасії Дубінської, яка оголосила про заміну у депутатському корпусі. Замість Святослава Михайловського від партії «Батьківщина» до ради пройшов наступний за списком Олександр Бабій. 2rayses1Йому, а також іншим двом депутатам, які не були присутні на першому засіданні, представник РВК видала посвідчення. По телефону Святослав Михайловський розповів журналісту, що його призначено керуючим справами Андрушівської міської ради і ці дві посади є несумісними.


Потім депутати райради приступили до голосувань з питань створення постійних комісій ради та обрання їх голів. Саме тут, при голосуванні за голову комісії з питань бюджету та комунальної власності, і сталось визначальне голосування.


Незважаючи на те, що попередньо було обумовлено висунути на цю посаду представника «Батьківщини» Миколу Каченюка, і саме його прізвище було в проекті рішення, оприлюдненому на офіційному сайті, несподівано Петро Яригін висунув пропозицію обрати на таку посаду більш досвідченого фінансиста Тетяну Войцехівську.


За Миколу Каченюка проголосували представники партій «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Слуга народу» та «ОПЗЖ», що разом дало 22 достатніх голоси. «Проти» або «утримались» голосували депутати з партій «За майбутнє», «Пропозиція» та «Радикальна партія», яких разом виявилось 16 чоловік.


До речі, було не так легко здогадатись, яку позицію підтримує партія в даний момент і по даному питанню, адже тут, на відміну від міської ради, при голосуванні зачитують депутатів в алфавітному порядку, і навіть голова ради йде не першим, хоча і у верхній частині списку. Це в місті все зрозуміло: перший мер, потім голова фракції, а потім його депутати.


Але, зрозумівши, що вони у меншості, більш ніяких додаткових пропозицій по головам комісій ніхто не висував. Трохи лише обурювався Ростислав Гаврилюк, коли на голову регламентної комісії висунули Віталія Верещака, адже, за твердженням колишнього претендента на посаду голови ради, цю посаду мав би зайняти представник «Слуги народу» Василь Рись. Але його заспокоїли, сказавши, що домовленість саме така і вона зафіксована в проекті рішення, оприлюдненому на сайті.


Щодо членства «простих» депутатів у постійних комісіях, то від опублікованих на сайті запропонували лише одну заміну: перевести Ольгу Антонюк (більш відому у Фейсбуці як Ольга Вельмик) в регламентну комісію.


В «різному» голова районної ради Олександр Балянов проінформував депутатів, що наразі в штаті апарату ради є тільки дві людини – бухгалтер і юрист, тому вони не встигають обробити необхідні документи.


Також було оголошено про створення в районній раді партійних фракцій, які очолили: «ОПЗЖ» – Дмитро Діхтяр, «Слуга народу» – Людмила Димиденко, «Батьківщина» – Наталя Надрага та створено робочу групу у складі восьми депутатів для опрацювання регламенту районної ради.


Взагалі після двох частин першої сесії районної ради мені чомусь на думку спало порівняння її з діяльністю бригади будівельників, яких зібрали, але забули сказати, що вони мають будувати. І поки вони чекають роз’яснень, вони витрачають весь час та енергію на обговорення того, як розкласти інструмент, в якому порядку їм виходити на перекур або ж хто буде називатись майстром, а хто – підсобним робітником. Одним словом, словесна робота іде, а чи приступлять колись до будівництва, ніхто і не знає...

2rayses2

2rayses3

2rayses4

2rayses5

2rayses6

2rayses7

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.