Голова Гришковецької ОТГ приймала присягу в режимі он-лайн — РІО Бердичів

Четвер, 21 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Голова Гришковецької ОТГ приймала присягу в режимі он-лайн

Сьогодні відбулась перша сесія новообраних депутатів Гришковецької селищної ради Бердичівського району. А якщо сказати точніше, то не відбулась, а лише розпочалась, адже вже через п’ятнадцять хвилин після її початку депутатам оголосили про перерву «до повного одужання голови ОТГ».

 


Так-так. На жаль, новобрана голова Гришковецької об’єднаної територіальної громади Ірена Лісова захворіла саме напередодні проведення першої після місцевих виборів сесії.

 


І сама вона, і весь апарат шукав вирішення цієї проблеми, вивчали досвід інших громад, радились з багатьма юристами і врешті-решт знайшли вихід з положення. Оскільки новобрана голова вступає в свої повноваження після своєї присяги, вирішили провести цю процедуру в режимі он-лайн.
Майже всі депутати (21 з 22 по списку) зібрались сьогодні в актовій залі селищної ради, а Ірена Лісова була з ними на прямому включенні, тобто на великому екрані. Голова територіальної виборчої комісії, як цього і вимагає законодавство, оголосила про відкриття сесії та доповіла про результати проведених виборів. Всім новобраним депутатам вона вручила посвідчення.


Але потім прозвучала пропозиція оголосити перерву у проведенні сесії, і таку пропозицію прийняли одноголосно вже повноважні депутати селищної ради.


Спеціаліст апарату пояснила журналісту, чому було вирішено не проводити сесію далі. Справа в тому, що проведення першої сесії новообраної ради суворо регламентоване в законі про місцеве самоврядування. Всі питання повинні розглядатись лише у певній послідовності і лише певним чином.
Так, наприклад, наступним питанням порядку денного мало б бути питання обрання секретаря ради, при чому - обов’язково таємним голосуванням. Але таємне голосування в режимі он-лайн провести ну аж ніяк неможливо. І лише потім мали б голосувати за питання регламенту, створення постійних комісій та інші процедурні питання (затвердження заступників, премії голові, і т.д. і т.п.)


Крім того, згідно законодавчих нововведень, старости сіл тепер не обираються прямим голосуванням, а затверджуються депутатами за поданням голови. Але, як поінформували в Гришковецькій раді, члени робочої групи по організації першої сесії вже проводили консультації та обговорення з сільськими громадами кандидатур майбутніх старост. При цьому, дехто з нових депутатів зауважив, що ці консультації показали, що навряд чи колишні старости деяких сіл громади залишаться на своїх посадах.


Ось так і виходить, що міждержавні переговори он-лайн можна проводити, а вибрати секретаря селищної ради (при тому, що у голови є більшість у ній) – не можна.


Хоча навряд чи жителі громади помітять якісь незвичності у тому, що селищна рада мінімум два тижні буде працювати без секретаря чи затверджених голів постійних комісій.


Вже давно інтереси простих людей і чиновників навіть найменшого калібру перетинаються все менше і менше. Це бюджетників цікавлять точне формулювання наказу при прийняття на роботу або ж звільнення з неї, перелік повноважень, посадова інструкція та ще чимало регламентуючих саме їх життя і роботу документів.


Підприємців чи селян, які живуть з власного господарства, такі питання зазвичай хвилюють набагато менше, як і інтриги, «підстави» чи «підсиджування». Будемо сподіватись, що нові депутати, більшість яких є саме «простими людьми», зможуть, ставши формально «чиновниками», не забути інтереси своїх  "простих" виборців.

Grishkivci1

Grishkivci2

Grishkivci3

Grishkivci4

Grishkivci5

Grishkivci6

Grishkivci7

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.