Перші сесії бердичівських рад можуть не відбутись у заплановані дати — РІО Бердичів

Середа, 2 Грудня

Перші сесії бердичівських рад можуть не відбутись у заплановані дати

Після місцевих виборів пройшов майже місяць, а новообрані депутати і керівники громад все ніяк не можуть вступити в свої законні права.


Перша сесія Бердичівської міської ради запланована на перше грудня, і саме тоді до своїх обов’язків мав би приступити як новообраний міський голова, так і нові депутати. Хоча не виключено, що її доведеться провести раніше. Адже, вже сьогодні є питання життєдіяльності міста, які терміново потрібно вирішувати, зокрема це закупівля кисню для лікарні, у якої є проблеми з договором про його постачання.


Поки що тривають перемовини між новим міським головою та керівниками майбутніх фракцій міськради стосовно участі депутатів у профільних постійних комісіях.


Але питанням, яке забрало найбільше часу на офіційних зустрічах депутатів, що відбулись минулої п’ятниці та цього понеділка, стали пропоновані зміни до регламенту міської ради. Зміни будуть стосуватись дуже багатьох моментів і, зокрема, порядку висвітлення діяльності ради, а також порядку подачі депутатами пропозицій та проектів рішень ради. Адже в минулій каденції були прийняті такі зміни до регламенту, які взагалі унеможливили прийняття рішень, що пропонуються депутатами, які неугодні міському голові.


Серед депутатів міської ради триває дискусія також і стосовно посад секретаря ради та заступників міського голови. Деякі кандидати на міського голову, які стали депутатами, дуже й дуже хочуть обійняти котрусь із цих посад, блокуючи конструктивні домовленості відносно інших напрямків роботи ради.


Але все ж у міській раді ця дискусія ведеться більш-менш зрозуміло, на відміну від аналогічної в районній раді. Тут взагалі, досі знаходяться під питанням повноваження майбутньої районної ради та ще ряд основних проблем.


Так, лише вчора Верховна Рада прийняла Закон про правонаступництво нових і старих районних рад і районних адміністрацій, зокрема й про право володіння майном колишніх районних рад. Але кінцевого тексту цього закону ще ніхто не бачив, і невідомо, як швидко побачить.


Звідси випливають і тактичні, і стратегічні дії деяких нинішніх і колишніх посадовців Бердичівщини. Адже, згідно з новим законодавством, наприклад, голова райдержадміністрації може бути одночасно депутатом районної ради, і відповідну заяву про те, що буде депутатом вже написала нинішня голова РДА Людмила Димидюк.


Але депутатами районної ради стали ще троє колишніх голів РДА - Олег Шевчук, Петро Яригін та Катерина Курсон з Андрушівки, заступник голови райради Софія Томашевська та ще кілька впливових колишніх посадовців, які теж можуть мати плани на керівні посади.


Майбутні бенефіціари партійних фракцій райради вже збирались як офіційно, за запрошенням голови районної виборчої комісії, так і неофіційно, в офісі радикальної партії за запрошенням депутата облради Павла Чернявського. Одні пропонували розділити керівні посади між всіма вісьмома партіями, які увійшли до ради порівну: одній партії - голова ради, іншій - заступник, а решті шістьом – посади керівників комісій. Але такий розклад не влаштовує тих, хто розуміє, що голова ради та його заступник (до речі, ще ніхто не знає, скільки має їх бути) - це конкретні посади з високими зарплатами та повноваженнями, а голова комісії – лише бутафорська діяльність на громадських засадах.


Так само, немає досі і згоди щодо дати проведення першої сесії. Дехто спішить її провести вже 20 листопада, а дехто хоче виторгувати собі більше посад як в раді, так і в майбутній адміністрації.


Хто і що собі виторгував як в місті, так і в районі стане зрозумілим все ж таки лише на сесіях рад, які, сподіваємось, відбудуться найближчим часом.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Три ведмеді запрошує на роботу

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошує на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.