Як рішення Конституційного суду стосується Бердичева? — РІО Бердичів

Як рішення Конституційного суду стосується Бердичева?

Хто цікавиться великою політикою, напевно, в курсі, що новиною номер 2 в країні (після місцевих виборів) є скандал з останніми рішеннями Конституційного суду.

 


Фактично, суд «помножив на нуль» малесенькі і крихкесенькі досягнення останніх п’яти років у боротьбі з корупцією вищих чиновників. Він скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і тим самим звів нанівець роботу Національного агентства запобігання корупції (НАЗК).

 


Хоча треба сказати відверто, що НАЗК не сильно то й спішило шукати невідповідності між рівнем життя деяких чиновників та їх офіційними заробітками, але була надія, що навчиться, зрозуміє і переможе (або хоча б ефективно зменшить) цю саму корупцію.


Як журналісту мені часто доводилось звертатись до реєстру декларацій, який був у вільному користуванні та писати про зарплати суддів, прокурорів чи інших чиновників. Хоча особливих чи резонансних правопорушень на прикладі бердичівських чиновників і не вдалось знайти, але вони знали хоча б, що за ними слідкують.


Але ще тоді, на прикладі декларації одного з прокурорів, стало зрозуміло, що система декларування та покарання за невідповідності в ній є дуже і дуже недосконалою. Прокурори не бачили, що в їхнього колеги майна набагато більше, ніж офіційної зарплати, зате неугодного декому з місцевих політиків одразу записали в корупційний список, як тільки він прострочив на кілька днів внесення нового автомобіля в декларацію.


Ось і на минулому тижні я зайшов на сайт декларацій, і там привернула увагу одна з них. Сергій Харченко, який працював начальником Хмельницького обласного управління СБУ подав декларацію у якості претендента на посаду керівника патронатної служби голови Хмельницької ОДА.


У Бердичеві в нього у власності значилась квартира, а в Осиковому – земельна ділянка. Чому привернула увагу, бо раніше декларації працівників СБУ були закриті для широкого загалу, а тут він уже й не СБУшник, адже звільнився в грудні 2019 року, але й дані по зарплаті та вихідній допомозі мусив відкрити за минулий рік.


Але за браком часу, відразу не став писати замітку, подумав, що сайт з деклараціями завжди під рукою, встигну ще до нього звернутись та написати. Та все змінюється в цьому світі, і на головній сторінці сайту НАЗК тепер відвідувачів зустрічає ось таке оголошення.

nazk1
Тому доведеться писати про генерала СБУ і згадувати цифри з його декларації лише по пам’яті. А цифри такі, що можуть навічно закарбуватись у будь-яку пам’ять.


Так, Сергій Харченко отримав вихідної допомоги при звільненні із служби 777 тисяч гривень (напевно, спеціально фінансисти підбирали таку цифру, щоб все було по Фен-Шую). Але навіть такої цифри було замало, бо отримав ще за невикористане майно 73 тисячі гривень і ще за щось близько 170 тисяч, тобто разом більше мільйона гривень.


Крім того, в декларації він показав зарплату за 2019 рік десь за 550 тисяч та пенсію у розмірі 36 тисяч. Незрозуміло тільки за який період йому була вона нарахована, якщо указом Президента його було звільнено зі служби 27 грудня 2019 року. З такої радості він одразу купив за мільйон гривень новенький джип «Тойота». Крім земельної ділянки в Осиковому у його сім’ї були ще задекларовані ділянки у курортному Сатанові та в селі поблизу Хмельницького.


У 2017 році він давав інтерв’ю одному Хмельницькому виданню, в якому звучала і тема секретних декларацій працівників СБУ:


«– Декларації працівників СБУ не підлягають  широкому  розголошенню. Однак, якщо не секрет, яке житло та авто має начальник Хмельницького управління?
– Жодних секретів. Маю квартиру в одному із районних центрів Житомирської області, маю автомобіль Toyota Camry. Можу собі його дозволити, оскільки шість років служив  у складі миротворчого контингенту за кордоном. Маю дві земельних ділянки в Житомирській області 10 та 12 соток відповідно.
Доступ до декларацій співробітників СБУ, до речі, мають працівники Національного агентства запобігання корупції. Я не розумію хто і чому піднімає ажіотаж  навколо цього питання.»


А про свої найбільші досягнення на посту начальника розповідав так:


«Наші оперативники затримали заступника начальника Управління Держпраці в Хмельницькій області за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди в розмірі 20 тис. грн.; заступника начальника управління архітектури та містобудування – начальника відділу цивільної та промислової забудови Департаменту архітектури та містобудування Хмельницької міської ради, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 7000 грн.  Остання резонансна справа – затримання на гарячому начальника управління Західного офісу Держаудитслужби, який одержав 2000 доларів США неправомірної вигоди.»


Можна лише уявити, скільки зарплати отримали десятки співробітників служби безпеки за час «викриття» хабара на суму 7 тисяч гривень.


Президент терміново збирає засідання РНБО через та інші подібні рішення Конституційного суду, адже Європа вже непрозоро натякає, що саме такі дії можуть залишити українців і без безвізу, і без фінансової допомоги. Тобто, надія, що все ще можна виправити є, але її обмаль.
Олександр Доманський

P.S. А противникам подачі декларацій, або ж тим самим суддям конституційного суду варто згадати статтю 67 Конституції України:


«Стаття 67. Кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
УСІ громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом."

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.