У Бердичеві пройшла вже друга зустріч з народними депутатами від «Голосу» — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

У Бердичеві пройшла вже друга зустріч з народними депутатами від «Голосу»

Цього разу наше місто відвідала народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Інна Совсун.


Раніше вона була працювала менеджером освітніх програм в громадській мережі «Опора», заступником міністра освіти (в 2014-2016 рр.), а викладачем у Києво-Могилянській академії працює і донині.


Можливо, саме тому більшість тем для розмови з бердичівлянами, яка відбулась в приміщенні громадської організації «Французький Альянс» прямо чи опосередковано стосувалась тем освіти. Але основною темою зустрічі стала все ж передвиборча кампанія та підготовка місцевого партійного активу «Голосу» до участі в місцевих виборах.


Як відомо, очолила цю кампанію у Бердичеві секретар міської ради Юлія Лефтер, а координатором обласного партійного штабу став депутат житомирської обласної ради Віталій Ейсмонт, який теж приїхав на зустріч.


Інна Романівна прямо сказала місцевим активістам, що грошей на мільйони бігбордів по всій країні чи на цілодобову рекламу по телебаченню у партії «Голос» немає, а є лише можливість допомогти порадами від експертів, які зможуть розвинути ваші місцеві ініціативи. «У технічних партій є зобов’язання перед донорами, а в партії «Голос» лише зобов’язання перед виборцями», - зазначила депутатка.


Серед прихильників партії, які зібрались на зустріч були і медики, і освітяни,і спортсмени, і працівники комунальних підприємств, і, звичайно ж, місцеві артисти і музиканти, які своїми голосами не раз причаровували бердичівську публіку, тому цілком зрозуміло, що вибір партії «Голос» - це найкращий для них варіант.


На моє запитання до діючого законодавця, чи не було в них в партії або у Верховній Раді загалом, обговорення зниження виборчого віку з 18 років до 16, адже це дозволить розширити кількість прогресивних виборців за рахунок студентів ліцеїв та коледжів, прозвучала відповідь, що поки що такої дискусії не було.


Хоча тут же, на зустрічі, така дискусія і розпочалась. Одні казали, що молодь ще не розуміє за кого голосувати, інші навпаки, що потрібно дати можливість і працювати з молодшого віку, і голосувати теж. Пропонували також дозволити голосувати лише тим, хто сплачує податки, або ввести інші обмеження. На таку полеміку Інна Совсун сказала, що обмежувати виборчі права не дозволяє Конституція, а Віталій Ейсмонт додав, що краще збільшити кількість виборців законного віку, які просто не приходять на місцеві вибори. Минулого разу явка на місцевих виборах за його даними склала всього 37%.


Інна Романівна запевнила, що на подальших заняттях для майбутніх депутатів буде детально роз’яснюватись політика партії «Голос» в різноманітних аспектах життєдіяльності та державотворення, але потрібно бути готовими до самих каверзних питань. Тому відразу зазначила, що партія проти легалізації ігорного бізнесу, проти легалізації проституції, але за її декриміналізацію, і в той же час за спрощені умови для вирощування медичного канабісу для медичних та дослідницьких цілей.


На жаль, після двогодинної приємної розмови депутат почала збиратись, бо її вже чекали у Києві, та й бердичівляни теж потроху розходились у своїх справах. Я дуже шкодував, що не мав змоги взяти участь у зустрічі з попереднім гостем Бердичева з партії «Голос», головою фракції у Верховній Раді Сергієм Рахманіним, тому вдвічі приємніше було, що організатори запросили цього разу на аналогічну зустріч. Так нечасто нині доводиться спілкуватись з освіченими та культурними людьми подібної величини, і дуже добре, що партія «Голос» стала прихистком саме для них.

Sovsun1

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.