Чим займається нині виборча комісія у Бердичеві — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Чим займається нині виборча комісія у Бердичеві

Про це запитали безпосередньо у голови Бердичівської міської територіальної виборчої комісії Олександра Подгорчука та її секретаря Галини Світко, завітавши у міську раду. У просторому кабінеті в спокійній обстановці виконували свою поточну, як на даний момент, роботу всього три особи із числа комісії – вищевказані голова, секретар та бухгалтер.

Робота щоправда наразі суто організаційна, адже за словами Галини Світко, робота виборчої комісії стартувала 12 серпня, коли відбулися перші засідання одразу двох комісій – міської та районної. А от парадокс, як було зазначено, полягає в тому, що виборча кампанія стартує аж 5 вересня і наразі по факту про наступні засідання комісій мова поки не йде і коли вони будуть, ще невідомо.


Але Постанова ЦВК про створення по всій країні виборчих комісій була прийнята 10 серпня, перші засіданні відбулися і потрібно проводити роботу згідно прийнятого календарного плану. Минулого разу з 18 членів міської територіальної виборчої комісії присягу склали 16 осіб, а ще 2 осіб повинні замінити. Тепер же на черзі – реєстрація, але для цього потрібен офіційний документ з мокрою печаткою про створення комісії, на який нині чекають, бо є поки що електронний варіант.


Члени комісії, які вже не вперше беруть участь у виборчому процесі і, як то кажуть, на цьому «собаку з’їли», знають, що і в якій послідовності потрібно проводити, тому, незважаючи на відсутність того чи іншого документу, все ж вирішують поточні питання. Бо, за словами секретаря, ЦВК не дуже їх і «балує». Зокрема, це стосується і того, що Виборчий кодекс є в електронному вигляді, але він напрочуд великий і об’єднує і вибори Президента України, і вибори народних депутатів тощо. А окремого закону про місцеві вибори, де були б конкретні чіткі нормативи для роботи комісій на руках вони не мають.


Голова комісії Олександр Подгорчук займається виготовленням печатки. Також активно проводиться робота зі складання кошторису видатків для підготовки і проведення чергових та перших виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів із включенням до нього власних видатків та видатків дільничної виборчої комісії.


Активнішою робота стане, як зазначають і голова, і секретар, вже після 5 вересня, коли почнеться виборчий процес. Адже тоді ж буде відомо про дату, час і місце проведення зборів та конференцій з метою висунення кандидатів у депутати обласних, міських, сільських і селищних рад та на посади міських, селищних і міських голів. Потім же ж відбуватимуться утворення територіальних виборчих округів, висування кандидатів, подання відомостей щодо зареєстрованих партій, документів для реєстрації кандидатів тощо.

18vibori 1

18vibori 2

18vibori 3

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.